REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikano Venecijos bienalės paviljone lankytojai tęs katalikišką kalinių lankymo tradiciją

ŠaltinisCNA

Vatikano Venecijos bienalės paviljone lankytojai tęs katalikišką kalinių lankymo tradiciją. Kalinių lankymas yra vienas iš Katalikų Bažnyčios kūno gailestingumo darbų, kilęs iš Jėzaus žodžių Mato evangelijoje: „Aš buvau kalinys – atėjote pas mane.”

Visi 2024 m. Venecijos bienalės Vatikano paviljono lankytojai dalyvaus šioje katalikiškoje tradicijoje – pateks į veikiantį moterų kalėjimą Venecijos Giudecca saloje, kur kalinės aktyviai dalyvaus devynių profesionalių menininkų darbų parodoje.

Atvykę į Vatikano paviljoną, pavadintą „Mano akimis”, lankytojai bus priversti palikti savo mobiliuosius telefonus ir asmens tapatybės dokumentus prie durų, laikydamiesi kalines lankantiems šeimos nariams būdingų saugumo protokolų.

Chiara Parisi, viena iš Vatikano paviljono kuratorių, paaiškino, kad papildoma nauda, verčiant lankytojus atsisakyti mobiliųjų telefonų, yra ta, kad žmonės bus priversti „paleisti šią priemonę, per kurią jie įpratę žiūrėti į juos supančią tikrovę”, ir pažvelgti į meną „savo akimis”.

Paviljoną prižiūrinčio Vatikano kultūros ir švietimo dikasterijos prefekto kardinolo José Tolentino de Mendonça mintį surengti meno parodą kalėjime iš dalies įkvėpė daugybė katalikų savanorių, kurie jau dirba kalėjimuose.

Jį taip pat įkvėpė praėjusių metų popiežiaus Pranciškaus žinia menininkams, kurioje menininkai, svarstydami apie socialinę meno atsakomybę, skatinami imtis tokių temų kaip „žmogaus gyvybės gynimas, socialinis teisingumas [ir] rūpinimasis vargšais”.

„Neatsitiktinai paviljono pavadinimas „Mano akimis” nori atkreipti mūsų dėmesį į tai, kaip atsakingai suvokiame, išreiškiame ir kuriame savo socialinį, kultūrinį ir dvasinį sambūvį”, – sakė kardinolas kovo 11 d. Vatikane vykusioje spaudos konferencijoje.

„Gyvename epochoje, kurioje vyrauja skaitmeninės technologijos ir triumfuoja nuotolinės komunikacijos technologijos, siūlančios vis labiau atidėtą ir netiesioginį žmogaus žvilgsnį, todėl kyla pavojus, kad jis gali likti atitrūkęs nuo pačios tikrovės”, – kalbėjo jis.

Balandžio mėnesį popiežius Pranciškus įeis į istoriją, kai sekmadienį, balandžio 28 d., taps pirmuoju popiežiumi, apsilankiusiu prestižinėje Venecijos meno bienalės parodoje.

Kardinolas prisiminė, kaip pirmą kartą pakvietęs popiežių Pranciškų aplankyti Vatikano paviljoną moterų kalėjime, popiežius su jam įprastu humoro jausmu atsakė, kad tai reikia pamatyti „savo akimis”, juokaudamas dėl paviljono pavadinimo.

2024 m. meno bienalė ir jos Šventojo Sosto paviljonas visuomenei bus atviri nuo balandžio 20 d. iki lapkričio 24 d. Norintieji aplankyti Vatikano paviljoną turės užsiregistruoti internetu, kad galėtų dalyvauti ekskursijoje su gidu.

Popiežius Pranciškus per Didžiąją savaitę šiemet taip pat lankysis moterų kalėjime Romoje. Nuo savo išrinkimo 2013 m. popiežius beveik kasmetine tradicija yra paskelbęs vadovavimą Didžiojo ketvirtadienio Mišioms kalėjime ir kojų plovimą kalinėms.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte