REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vatikanas pradėjo tyrimą dėl Australijos vyskupo, kaltinamo seksualiniu išnaudojimu

ŠaltinisCNA

Šventasis Sostas atlieka tyrimą dėl buvusio Australijos vyskupo. Kaip praneša CNA, buvo gauta 200 puslapių ataskaita, kurioje atskleidžiama, kad vyskupas seksualiai prievartavo keturis vietinius jaunuolius ir galėjo panaudoti šimtus tūkstančių eurų Bažnyčios ir labdaros fondų lėšų, bandydamas priekabiauti prie kitų 67 asmenų.

Buvęs Brumo vyskupas Christopheris Saundersas (Kristoferis Saundersas), dėl kurio atliekamas tyrimas, atsistatydino iš pareigų 2020 m., kilus įtarimams dėl seksualinio išnaudojimo.

Vatikanas, kuris užsakė nepriklausomą ataskaitą, išvadas gavo balandžio mėnesį, tačiau jų viešai nepaskelbė.

Ataskaita buvo nutekinta Australijos televizijai „7NEWS“, kuri paskelbė išvadų ištraukas.

Pasak ištraukų, ataskaitoje nustatyta, kad „vyskupą liudytojai įvairiai apibūdino kaip … seksualinį grobuonį, kuris siekia medžioti pažeidžiamus aborigenų vyrus ir berniukus” ir „tyrimo metu buvo nustatytos keturios seksualinių (delikventinių) veiksmų aukos”.

Ataskaitoje priduriama, kad dar 67 „aborigenų berniukai ir vyrai taip pat buvo identifikuoti kaip asmenys, kurie galėjo patirti vyskupo C. Saunderso delikventinius veiksmus ar viliojimo elgesį”.

Pasak „7NEWS”, ataskaitoje teigiama, kad kaltinimai C. Saundersui buvo pateikti netrukus po to, kai jis buvo įšventintas kunigu Sidnėjuje, maždaug prieš 50 metų, ir kad jis sukūrė metodą, kaip vilioti vietinius vyrus dovanojant alkoholį, pinigus, telefonus, telefono kreditus, viešbučius, keliones lėktuvu ir autobusu.

Ataskaitoje nustatyta, kad C. Saundersas per mėnesį jaunuoliams alkoholiui išleisdavo apie 3740 eurų. Nustatyta, kad jis turėjo penkias banko sąskaitas, kuriose vienu metu buvo apie 2,8 mln. eurų, ir įsigijo 65450 eurų vertės valtį bei kelis automobilius.

Policija pradėjo tyrimą 2018 m. po to, kai vienas vyras pateikė įtarimus dėl seksualinio išnaudojimo, tačiau po dvejus metus trukusio tyrimo prokurorai nerado pakankamai įrodymų prieš vyskupą ir atsisakė pateikti kaltinimus.

Šventojo Sosto tyrimas pradėtas 2022 m., jam vadovauja Tikėjimo mokymo dikasterija. Dikasterijos tyrimas tebevyksta.

Australijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas, Perto arkivyskupas Timothy Costelloe (Timotis Kostelo) pareiškime sakė, kad Šventasis Sostas priims sprendimą „tinkamu laiku” ir „tikimasi, kad tai nebus nepagrįstai vilkinama”. Jis sakė, kad Bažnyčios tyrimas negali būti pradėtas, kol policija nebaigs įtarimų tyrimo.

„Gerbdami nepertraukiamą konfidencialų šio proceso pobūdį, nekomentuosime konkrečių pareikštų kaltinimų, – sakė T. Costelloe. – Vyskupas C. Saundersas, kuris tvirtino esąs nekaltas, gali reaguoti į pranešimą tiesiogiai bendraudamas su Šventuoju Sostu.”

T. Costelloe pridūrė, kad kaltinimai „yra labai rimti ir giliai slegia, ypač tuos, kurie juos pateikia”, ir kad „teisinga ir tinkama juos nuodugniai ištirti”.

„Po ilgo ir daugeliui skausmingo proceso svarbu, kad būtų padaryta teisinga ir autoritetinga išvada, – sakė T. Costelloe. – Tik tada Brumo Bažnyčios bendruomenės atstatymo procesas, pradėtas vadovaujant vyskupui Michaelui Morrissey (Maiklui Morisiui), vyskupijos apaštališkajam administratoriui, galės toliau daryti pažangą ir suteikti pagijimą.”

Pasak T. Costelloe’o, Šventojo Sosto tyrimas buvo „patikėtas patyrusiai ir nepriklausomai specializuotai tyrimų organizacijai”. Jį prižiūrėjo Brisbano arkivyskupas Markas Coleridge’as (Markas Koleridžas).

Ataskaitoje buvo nurodyti 102 liudytojai, iš kurių 30 buvo oficialiai apklausti, praneša „7NEWS”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte