V. Zelenskis sveikina Vilnių su gimtadieniu: mus sieja bendras likimas būti laisviems

ŠaltinisBNS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasveikino Vilnių su 700 metų jubiliejumi pažymėdamas, kad Lietuvą ir Ukrainą sieja glaudžiai susijusi istorija ir bendras likimas būti laisviems.

„Lietuvos sostinė Vilnius pradeda švęsti savo 700 gimtadienį, visą šį laiką mūsų žmonių istorija yra glaudžiai susijusi. Mus sieja bendras likimas būti laisviems – kuo labiau bus apsaugota viena šalis, tuo labiau bus apsaugota kita. Galbūt dabar tai suprantame geriau nei bet kada anksčiau mūsų istorijoje“, – savo tradiciniame naktiniame vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat pabrėžė, kad Ukraina visada bus dėkinga Lietuvai, prezidentui Gitanui Nausėdai ir kitiems lyderiams, žmonėms, kurie Rusijos agresiją prieš Ukrainą suvokė kaip išpuolį prieš jų pačių laisvę.

Mus sieja bendras likimas būti laisviems – kuo labiau bus apsaugota viena šalis, tuo labiau bus apsaugota kita

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis antradienį pasirašė dekretą, kuriuo suteikė Lietuvos sostinei „Miesto gelbėtojo“ vardą. Kaip skelbiama V. Zelenskio dekrete, titulas skirtas už pademonstruotą humanizmą ir solidarumą su Ukrainos žmonėmis bei „visapusišką pagalbą“ šalį dėl Rusijos karo palikusiems žmonėms, taip pat – už „stiprią Ukrainos paramą ginant jos nepriklausomybę ir suverenitetą“.

V. Zelenskis šį garbės titulą įsteigė praėjusiais metais. Jį yra gavę ir kiti miestai, kurie teikia pagalbą Ukrainai. Pirmasis titulas suteiktas Lenkijos pietryčiuose, netoli sienos su Ukraina, esančiam Žešuvui, šį apdovanojimą pernai yra gavusi Čekijos sostinė Praha, Peremislio miestas Lenkijoje.

Savivaldybės teigimu, Lietuvos sostinė nuo pirmųjų karo dienų organizuoja karo pabėgėlių apgyvendinimą, ukrainiečių vaikams suteikia galimybes mokytis, atvykusiems taikoma nemažai pragyvenimo kaštus mažinančių lengvatų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte