REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

JAV kunigas pripažintas kaltu dėl abortų klinikos blokavimo, jam gresia kalėjimas

ŠaltinisCNA

JAV katalikų kunigui, blokavusiam patekimą į Planuotos tėvystės (angl. Planed Parenthood) abortų kliniką ir pirmadienį pripažinus jį kaltu pažeidus Laisvo patekimo į kliniką įstatymą (angl. Freedom of Access to Clinic Entrances Act), dar vadinamą FACE įstatymu, gresia iki vienerių metų laisvės atėmimo bausmė.

2022 m. liepos 7 d. rytą 52 m. tėvas Fideli Moscinski (Fidelis Mošinskis), Pranciškonų atsinaujinimo brolijos kunigas, maždaug dviem valandoms faktiškai uždarė „Planned Parenthood of Greater New York” kliniką Hempstede. Ant įėjimo vartų jis pritvirtino spynas ir grandines, o kai kurias iš jų aptepė klijais, todėl niekas negalėjo patekti pro vartus. Kai ugniagesiai ir policijos departamentas galiausiai nupjovė spynas, kunigas atsigulė priešais įėjimą, kad automobiliai negalėtų pravažiuoti pro vartus, sakoma JAV prokuratūros pranešime spaudai.

Nuosprendžio paskelbimas numatytas balandžio 24 d.

„Kaltinamasis bandė užkirsti kelią moterims pasinaudoti jų teisėta teise į gyvybiškai svarbias reprodukcines ir nėštumo paslaugas”, – sakė Jungtinių Valstijų prokuroras pareiškime 2022 m. rugsėjo 29 d., kai kunigui buvo pateikti kaltinimai.

Kunigas pripažino, kad užblokavo įėjimą į kliniką, kad galėtų „pasikalbėti su tą rytą atėjusiomis motinomis”.

„Įsivaizduokite, jei būtumėte vienas iš tų vaikų, kuriems tą dieną turėjo būti įvykdyta mirties bausmė, – sakė jis tuomet. – Ar nenorėtumėte, kad būtų dedamos visos įmanomos pastangos išgelbėti jūsų gyvybę? O sakymas, kad kažkas yra per tolimas žingsnis, reiškia paprasčiausiai: ,Na, kai kurios gyvybės yra mažiau vertingos nei kitos; mes galime aukotis tik iki tam tikro taško, o paskui leisime mirti kitiems”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte