Sietlo arkivyskupija: parapijos turi jungtis mažėjant katalikų skaičiui

ŠaltinisCNA

JAV Sietlo arkivyskupija sekmadienį pareiškė, kad dėl sumažėjusio katalikų religinių apeigų skaičiaus ir kitų pokyčių vakarinėje Vašingtono valstijos dalyje parapijos turės susijungti, kad galėtų išsilaikyti.

„Katalikų Bažnyčios misija yra strateginio pastoracinio planavimo pagrindas, – sausio 22 d. sakė Sietlo arkivyskupas Paulas Etienne’as (Polas Etjenas). – Kad galėtume įgyvendinti savo misiją, turime atgaivinti savo žmonių tikėjimą ir iš naujo pamatyti, kaip gyvename savo tikėjimu parapijų bendruomenėse, o tai apima prisitaikymą prie dabartinės tikrovės, kad galėtume stiprinti ryšį su Jėzumi, lydėti vieni kitus tikėjime ir įtikinamai skelbti Evangeliją.”

Nepaisant to, kad bendras gyventojų skaičius vakarų Vašingtone auga, praktikuojančių katalikų skaičius ir toliau mažėja, sakoma arkivyskupijos pareiškime.

Mažėja parapijoje registruotų namų ūkių, mažiau žmonių dalyvauja Mišiose, priima sakramentus ir dalyvauja parapijos gyvenime.

Nuo 2010 m. iki 2019 m., pasak arkivyskupijos, Mišių lankomumas sumažėjo 11 proc., krikštynų skaičius sumažėjo 30 proc., o vestuvių – 18 proc.

„Atsižvelgiant į visus pokyčius, su kuriais šiandien susiduriame pasaulyje, kultūroje ir Bažnyčioje, labai aišku, kad status quo nebėra išeitis”, – sakė Etienne’as.

Arkivyskupijos strateginio planavimo procesas, pavadintas „Evangelijos partneriai”, yra „planas, kaip su viltimi ir pasitikėjimu priimti šias realijas”, sakė arkivyskupas.

Pagal planavimo procesą dauguma parapijų susijungs į „naują šeimos struktūrą”. Dvi ar daugiau parapijų taps viena kanonine parapija, kuriai vadovaus vienas klebonas ir vienas ar keli parapijos vikarai. Tada klebonas, parapijų vadovai ir parapijiečiai spręs tokius klausimus, kaip dalytis ištekliais, darbuotojais, tarnystėmis, pastangomis padedant kitiems ir patalpomis.

Sietlo arkivyskupija turi 80 klebonų 174 vietovėse, tačiau prognozuojama, kad 2036 m. ji turės tik 66 klebonus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. kažin kiek didž gerb Arkiv Kėvalas planuoja klebonų. Ten JAV mokės, tai pagal tą pačią metodiką musėt ir prognozas yra. Kažin kada paskelbs?

    • ką jūs nusirašot, LT, o ypač Kaunas atgyja, kyla dvasiškai ir katalikiškai, pas mus tik didės klebonų skaičiys kaipvir parapijų suprantama.

  2. Čia planuojamas ne tik parapijų jungimas į grupes (šeimas), bet visos arkivyskupijos padarymas ,,viena gyvybinga parapija”. Tai jau visiškai utopiška. JAV nelengvai parapijos jungiasi į ,,šeimas” – Family of parishes, o Sietlo arkivyskupas visiškai nori visus apjungti į vieną parapiją?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte