REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

„Teisė į abortą” bus įtvirtinta Prancūzijos Konstitucijoje

ŠaltinisCNA

Antradienį Prancūzijos nacionalinė asamblėja balsavo už tai, kad į Prancūzijos Konstituciją būtų įtraukta „teisė į abortą”, praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai tūkstančiai Prancūzijos piliečių dalyvavo Paryžiaus eitynėse už gyvybę.

Planą įrašyti teisę į abortus į Prancūzijos Konstituciją 2023 m. spalį paskelbė prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas), o Prancūzijos žiniasklaida pranešė, kad tai yra reakcija į JAV Aukščiausiojo Teismo panaikintą sprendimą byloje „Roe prieš Wade’ą“ („Rou prieš Veidą“).

Netrukus po šio pranešimo Prancūzijos vyskupų bioetikos atstovas Reno arkivyskupas Pierre’as d’Ornellis (Pjeras Dornelis) interviu „Vatican News” išreiškė rimtą susirūpinimą. Jis pažymėjo, kad Prancūzija bus „praktiškai vienintelė šalis pasaulyje, kuri tokią teisę yra įtvirtinusi savo Konstitucijoje”.

Prelatas klausė: „Kas atsitiks, kai abortai bus įtvirtinti Konstitucijoje kaip principas? Ar tai reiškia, kad teisė į gyvybę taps išimtimi?”

Arkivyskupas sakė, kad Prancūzijoje abortų skaičius jau dabar yra „dvigubai didesnis nei Vokietijoje”, ir jis nemano, kad Konstitucijoje įtvirtinus laisvą prieigą prie abortų bus panaikintas faktas, kad tai „visada yra tragedija”.

Remiantis oficialia statistika, 2022 m. Prancūzijoje užregistruota net 234 tūkst. abortų, 17 tūkst. daugiau nei 2021 m. ir daugiausiai per 30 metų.

Siūlomu Konstitucijos pakeitimu būtų įtvirtinta „liberté garantie” – „garantuota laisvė” – nutraukti negimusio vaiko gyvybę.

Nė viena iš pagrindinių Prancūzijos parlamento politinių partijų nekvestionuoja „teisės” į abortą, o už įstatymo projektą balsavo 493, prieš – 30 parlamentarų.

Šalyje abortai dekriminalizuoti 1975 m. sausio 17 d. Kasmet trečiąjį sausio sekmadienį, prisimenant teisės akto priėmimo datą, Paryžiuje rengiamos eitynės už gyvybę.

Šiemet, pasak organizatorių, 15 tūkst. Prancūzijos katalikų ir už gyvybę pasisakančių aktyvistų išėjo į Paryžiaus gatves sausio 21 d. – likus mažiau nei dviem savaitėms iki antradienio balsavimo Prancūzijos žemuosiuose rūmuose.

Eitynių organizatoriai pateikė pasiūlymų sąrašą, tarp jų – nuo šeštos nėštumo savaitės privalomai atlikti ultragarso tyrimą, kad būtų galima išgirsti negimusio kūdikio širdies plakimą.

Po antradienio balsavimo Nacionalinėje asamblėjoje Prancūzijos senatas turi pritarti lygiai tokiai pačiai formuluotei; šį balsavimą planuojama surengti vasario pabaigoje.

Popiežius Pranciškus, ne kartą smerkęs abortus, apie teisę į gyvybę kalbėjo skrisdamas iš Prancūzijos Marselio miesto į Romą. Atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar su E. Macronu aptarė eutanazijos klausimą – šią praktiką remia ir Vyriausybė, o vasario pabaigoje turėtų būti parengtas įstatymo projektas, įteisinantis savižudybę su pagalba, – popiežius kalbėjo: „Šiandien mes nekalbėjome apie šį klausimą, bet kalbėjome apie tai kito vizito metu, kai buvome susitikę. Kai jis atvyko į Vatikaną, kalbėjau aiškiai; aiškiai pasakiau jam savo nuomonę. Aš pasakiau: „Nežaiskite su gyvenimu nei jo pradžioje, nei jo pabaigoje. Su juo nežaidžiama.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte