Svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė: 

* Lietuvoje per praėjusias dvi paras nesulaikytas nė vienas neteisėtas migrantas, išskyrus motiną su vaiku, kurie įleisti humanitariniu pagrindu, siekiant suteikti medicininę pagalbą. Šalies pareigūnai atgal į Baltarusiją grąžino apie 320 užsieniečių. 

* Irako valdžia neterminuotai sustabdė visus keleivinius skrydžius į Minską. Iš Irako į Baltarusijos sostinę skris tik tušti lėktuvai, parsigabensiantys irakiečius atgal.

* Tokį Irako žingsnį sveikino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sakęs, kad tai pirmas rimtas žingsnis į krizės sprendimą. Anot ministro, jeigu sprendimas bus tvarus, Irakas gali tikėtis platesnio bendradarbiavimo su Europos Sąjunga.

Koronaviruso situacija:

* Per praėjusias dvi paras šalyje nustatyti 863 COVID-19 atvejai, mirė du 80-89 metų žmonės. Ligoninėse gydomas 261 pacientas, 38 iš jų – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 183,8 atvejo.

* Per dvi paras pirmąja vakcinos doze paskiepyta 23,7 tūkst. žmonių. Lyginant su tomis pačiomis dienomis praėjusią savaitę, tai – per 10 tūkst. daugiau. Mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 53,3 proc. žmonių. Skaičiuojant vien pilnamečius, paskiepyta 63,1 proc. gyventojų.

* JAV šeštadienį užfiksuota per 107 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Ši riba paskutinį kartą buvo viršyta žiemą. Tokį sergamumo kilimą specialistai sieja su sparčiu delta atmainos plitimu ir žemu vakcinacijos lygiu šalies pietuose.

* Vokietijoje daugiau nei pusė gyventojų visiškai paskiepyti nuo COVID-19, tai – daugiau nei 45 mln. žmonių. Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Vokietijoje yra gavę 51,8 mln. žmonių – 62,3 proc. gyventojų.

* Saudo Arabija pradės įsileisti nuo COVID-19 pasiskiepijusius piligrimus iš užsienio, norinčius aplankyti musulmonams šventą Mekos miestą. Šalis prieš maždaug 18 mėnesių dėl koronaviruso sukeltos pandemijos uždarė sienas.

* Įvairiuose Italijos miestuose savaitgalį buvo surengti protestai prieš naujus ribojimus, kuriais norintieji dalyvauti uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose ir mokytojai turi turėti specialų COVID-19 pasą. Protestai prieš panašias priemones tęsiasi ir Prancūzijoje.

Galingas sprogimas. Šiauliuose nugriaudėjo galingas sprogimas, visiškai sugriovęs gyvenamąjį namą. Sprogimo metu nukentėjo name buvusi pora – vyras reanimacijoje, o moteris apdegė kojas. Ugniagesiai aiškinasi sprogimo priežastis.

Naujas tiltas. Jonavoje atidarytas naujas pėsčiųjų tiltas – 61 metro ilgio statinys sujungė Kosmonautų rajoną ir kitoje judrios Žeimių gatvės pusėje esančią Jonavos sporto areną, Joninių slėnį, stadioną bei statomą baseiną. Tilto konstrukcijos sveria 180 tonų, jo įrengimas kainavo 2,26 mln. eurų.

Olimpiados pabaiga. Uždarytos 2020-ųjų Tokijo olimpinės žaidynės, dėl pandemijos nukeltos į 2021-uosius. Renginys dėl koronaviruso situacijos vyko pustuščiame Olimpiniame stadione. Olimpinė vėliava perduota Paryžiui, kur žaidynės vyks po trejų metų. Lietuva Tokijuje iškovojo vieną medalį – sidabrą pelnė šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Atsisveikinimo ašaros. Argentinietis Lionelis Messi specialioje spaudos konferencijoje su ašaromis atsisveikino su „Barcelona“ futbolo klubu, kuriame 34-erių žaidėjas praleido du dešimtmečius. Tikėtina, kad vienas geriausių pasaulio futbolininkų sukirs rankomis su Paryžiaus „Saint-Germain“ klubu.

Užgrobti miestai. Talibano kovotojai užėmė dar dviejų šalies provincijų sostines – Kundūzą ir Sari Pulį. Šalies šiaurėje esantis Kundūzas – didžiausias Talibano laimėjimas nuo tada, kai sukilėliai gegužę pradėjo didelio masto puolimą, pasinaudoję tuo, kad iš Afganistano po beveik du dešimtmečius trukusio konflikto baigiama išvesti paskutines JAV vadovaujamas užsienio pajėgas.

Ugnies šėlsmas. Šimtai ugniagesių Graikijos Eubojos saloje mėgina suvaldyti miškų gaisrus, per kuriuos išdegė didžiuliai pušynai, buvo sunaikinta daug namų, o turistai ir vietiniai buvo priversti bėgti. Graikija ir Turkija su didžiuliais gaisrais kovoja pastarąsias dvi savaites – regione fiksuojama didžiausia per kelis dešimtmečius karščio banga.

Keičiama reforma. Lenkijos valdančiosios dešiniosios partijos pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis pareiškė, kad nuo 2017 metų vykdoma kontroversiška teismų sistemos reforma bus sušvelninta, ES reiškiant nuogąstavimus, kad šis pertvarka kelia pavojų teismų nepriklausomumui. Valdančiųjų lyderis teigė, kad pirmieji siūlymai koreguoti reformą bus pateikti rugsėjį.

Svarbus sulaikymas. Romos Čampino oro uoste sulaikyta svarbi italų mafijos vadeiva 70-metė Maria Licciardi, bandžiusi pabėgti į Ispaniją, kur gyvena jos dukra. Ji kaltinama priklausymu nusikalstamam susivienijimui, turto prievartavimu, neteisėtai įgytų lėšų priėmimu ir aukcionų klastojimu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis