Rugpjūčio 10 d. prie Seimo vyks masinis protestas – jis „svarbiau nei Sausio 13-oji“, sako organizatoriai

Rugpjūčio 10 d., antradienį, kaip praneša akcijos organizatoriai, nuo 9.00 val. iki 17.00 val. Vilniuje prie Seimo vyks masinis protestas. Jo metu bus reikalaujama panaikinti spaudimą vakcinacijai, atsisakyti Galimybių paso, nediskriminuoti žmonių dėl jų pasirinkimo skiepytis ar ne.

Akcijos iniciatorė – mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė. Viešai apie planuojamą protestą skelbia Seimo narys Mindaugas Puidokas bei publicistė, filosofė, visuomenės veikėja Nida Vasiliauskaitė.

Prie jų raginimų prisideda ir kiti pilietiškai aktyvūs žmonės. Užsakinėjami autobusai, žmonės derina kelionę į protestą su kitais savo miestų ir miestelių gyventojais.

Teigiama, kad protestui gautas oficialus savivaldybės leidimas.

„Rugpjūčio 10 d., antradienį, prie Seimo, jei norite pakalbėti su savo rinktais vienmandatininkais, galima rinktis ir nuo 8 val. Oficialus protesto laikas yra nuo 9:00 val. iki 17:00 val. Visą neeilinės sesijos dieną piketuosime pasikeisdami ir nesitrauksime. Taip pat suderinau policijos apsaugą nuo provokatorių!“ – visus neabejingus į protestą kviečia visuomet aktyvi mokytoja A. G. Astrauskaitė.

„Rugpjūčio 10 dieną 9 val. visi rinkimės prie Seimo protestui! Kviečiu Lietuvoje visus, kurie nepritaria žmonių skirstymui į lygius ir lygesnius – priešintis Vyriausybės daromiems grubiems žmogaus teisių pažeidimams, visuomenės skaldymui ir diktatūros diegimui! Būtini masiniai streikai!!! Streikus tęsime ir nuo rugsėjo 10 dienos prie Seimo ir Vyriausybės! Tęsime tol, kol ši diktatūrinė Vyriausybė atsistatydins ir pasitrauks!!!“, – savo paskyroje kviečia nelikti abejingiems protestui ir Seimo narys M. Puidokas.

Prie protesto viešinimo prisideda socialiniame tinkle „Facebook“ itin aktyvi ir visuomeniniams įvykiams neabejinga Nida Vasiliauskaitė, savo paskyros įraše aiškiai išdėsčiusi reikalavimus Vyriausybei.

Įraše reikalaujama atmesti Vyriausybės nutarimo projektą, žadantį draudimus ir ribojimus nuo rugsėjo 13 dienos, atmesti prievartinės vakcinacijos projektus – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Taip pat įraše raginama panaikinti bet kokį spaudimą ir sveikų žmonių diskriminaciją šių vakcinų pagrindu, nutraukti privalomą testavimą. Be kita ko siekiama, kad būtų panaikintas Galimybių pasas. Prašoma atmesti Vyriausybės kreipimąsi dėl Darbo kodekso ir Civilinės saugos įstatymo pakeitimo, tačiau svarbiausia – atsistatydinti Vyriausybei. „Visai“, – rašo N. Vasiliauskaitė.

„Paprasto mitingėlio nepakaks, jis nieko nekeis – reikia Maidano, reikia visos Lietuvos prie Seimo, pasiryžusios nesitraukti, kol reikalavimai bus patenkinti“, – teigia N. Vasiliauskaitė. „Nebijančios jokių galbūt ateisiančių tyčia kompromituoti ir atgrasyti gražulių ar lėkštučių: tegu ateina, kas tik nori, svarbu, kad ateitume mes ir nepaliktume savo laisvės jiems. Nieko nėra ir nebuvo svarbiau nei tai nuo WWII laikų“, – apie būtinumą protestuoti rašo ji.

mes turime prigimtinę teisę sukilti ir priešintis visais įmanomais būdais.

„Taip, čia svarbiau nei Sausio 13-oji: tada, nesėkmės atveju, grėsė tik gyventi toliau kaip gyvenus Sovietų Sąjungoje, okupuotiems, be nepriklausomos valstybės; dabar, nesėkmės ir pasyvumo atveju, gresia gyventi naujo, paties tikriausio apartheido sąlygomis, nebe teisinėje valstybėje, nebe kaip piliečiams, kur bet kurią akimirką gali nutikti bet kas, nebėra nė regimybės žmogaus teisių, negalioja nei LR Konstitucija, nei jokios tarptautinės teisinės normos ir įsipareigojimai. O jei mums pasiseks – padėsime įsiūbuoti analogiškus procesus visoje Europoje“, – užbaigia kvietimą savo sekėjams N. Vasiliauskaitė, pabrėždama mitingo būtinumą.

Seimo narys Aidas Gedvilas taip pat prisidėjo prie kvietimo į protestą. Savo feisbuko paskyroje jis dėkojo idėjos išreikšti visuomeninį pasipiktinimą iniciatorei mokytojai A. G. Astrauskaitei: „Dėkoju lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, patriotiškai visuomenininkei Astra Ag Astrauskaitė (paskyros pav., – aut. past.), kuri prisiėmė atsakomybę organizuoti mitingą“. Mokytoja teigia, kad „brangūs Lietuvos žmonės, kai mūsų negina „išrinktieji“, o ketina prieš mus nukreipti net karinės struktūros jėgas, mes turime prigimtinę teisę sukilti ir priešintis visais įmanomais būdais!“

Seimo narys rašo: „Dabar jau tikiu, kad piktinsimės – nebe ant sofos sėdėdami…Represinės, arogantiškos, niekinančios ir menkinančios Tautą, šios Vyriausybės vykdomos politikos dėka… vyks mitingas, siekiantis apginti visų Lietuvos žmonių teisę patiems spręsti – kaip mes norime gyventi“. Seimo narys sako, kad piktintis internete – ne išeitis.

„Stop prievartai ir mūsų konstitucinių teisių pažeidimui! Lietuvos žmonių negalima skirstyti į tinkamus ir netinkamus, visi esame vienodi, todėl piliečiai tars: – NE – I. Šimonytės Vyriausybės planams leisti „kvėpuoti“ tik paskiepytiems asmenims! – NE – nušalinimui nuo pareigų, ligos išmokos nuėmimui, testavimo apmokestinimui! – NE – šios Vyriausybės bandymui paversti skiepytis nenorinčius žmones raupsuotais ir skelbti raganų medžioklę, lyg gyventume viduramžiais! Esame laisva europietiška šalis ir mes esame laisvi žmonės, kuriems ne tas pats kokioje šalyje norime gyventi patys ir mūsų vaikai. Premjerė ir visi valdantieji turi išgirsti mus ir pripažinti, kad esame tokie patys, kaip ir visi kiti ir gyvename ne jų šalyje, o mūsų visų Lietuvoje“, – ragina protestuoti Seimo narys.

Viktoras Jašinskas, vienas iš „Didžiojo šeimos gynimo maršo organizatorių“, savo feisbuko paskyroje taip pat išreiškė raginimą nelikti akcijos nuošalyje: „Dabar jau nesvarbu kas tu – liberalas, krikščionis demokratas, nacionalistas, socialistas, konservatorius (gerąja prasme), komunistas, budistas, žydas, karaimas, lenkas, rusas, tas pats irakietis ar kitos mažumos atstovas Lietuvoje, mokytojas, gydytojas, vairuotojas, pardavėjas, statybininkas, sąmoningas valdininkas, ūkininkas, IT specialistas, vadybininkas, smulkaus ar vidutinio verslo savininkas, politikas, visuomenininkas, ar šiaip pasaulio pilietis – jei tu prieš prievartą, segregaciją, jei tu už laisvą pasirinkimą, LT Konstituciją, už šviesą, tiesą ir meilę artimui, esi laukiamas Vilniuje, rugpjūčio 10 d.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

29 KOMENTARAI

 1. Pasiskiepinęs dviem skiepais. Turiu galimybių pasą. Tai ko man ten važiuoti. Jau per vėlu. Anksčiau, kai skiepino tai buvo tyla. Kažkam atsirado baimė dėl tų skiepų tai ir sukėlė tą šurmulį, atseit tai nuodai. Taigi patys nesiskiepina ir patys rėkia. Bet tai čia jūsų reikalas. Kaip jau supratotote ne visiem tai aktualu

  • Gerbiu tiek pasiskiepijusius, tiek nesiskiepijusius. Tik labai pikta dėl to, kad laikini valstybės administratoriai, peržengė visas žmogiškasias ribas su savo represijomis. Tiek vienus, tiek kitus paversdami gyvulių banda, kai net nelegalas turi didesnes teises nei Lietuvos pilietis.

    • GJK – išsituštinai viešai? Nepalengvėjo. O dabar paklausyk: visuomet buvo taip. Ir visų pirma tokių kaip tu dėka. Primenu: pirma jie ateis nepasiskiepijusių. Ir tu džiaugsmingai krykštausi, kad taip ir reikia gyvuliams. Po to jie ateis kitų. Dėl kitokių išsigalvotų priežasčių. Ir tu džiugausi vėl ir vėl. O kai jie ateis tavęs, pagaliau suprasi, kad nebeliko tų, kurie tave būtų užstoję. Nes juk palaikei ir džiaugerisi dėl susidorojimo su jais.

  • Lyginti su Sausio 13 dabartinį mitingą gali tik neišmanėliai arba Kremliaus agentai. Atsikvošėkite, pusgalviai! Ar trumpa atmintis kiek nesąmonių darė Karbauskis ir Veryga: kiek buvo pinigų „išplauta“ ar pavogta? Kodėl tada niekas nieko neorganizavo? Aš manau, kad čia jau valdo Kremliaus ranka. Tarp organizatorių yra žmonių neabejotinai turinčių sąsajas su Rusijos ambasada (žinau pora pavardžių).
   Protestuoti nebent reikėtų prie vyriausybės dėl jos per lėto reagavimo dėl migrantų ir dar lėtesnio problemos sprendimo.

   • Galva išsitrink jei žmonės protestuoja už savo pasirinkimą tai kremliaus statiniai, turbut gimei jau su konservų išplautom smegenim…

  • Ne prieš skiepą- prieš PRIEVARTĄ, ŽMONIŲ SUPRIEŠINIMĄ. Dalies žmonių paskelbimą „rausuotaisiais“. Už tikrą rūpestį sveikata, ne apsimestinį…

 2. Susikursto feisbukų burbuluose, visokiuose trotilų fabrikuose… kas iš tų NE, reik siūlyti kitus sprendimus.
  Jei yra kokia išmintingiau šiuos (pandemijos) reikalus apskritai tvarkanti valstybė, tai rodykite ją mūsų vyriausybei kaip pavyzdį.

 3. rašo feisbuke, kurgi daugiau
  … “Dabar yra tik vienos tikros padugnės, kurioms joks padorus žmogus tenepaduoda rankos — remiantys Vyriausybės politiką.” …

  • Tai tik dabar, bet ateis laikas, kai bus dar tokie teisiami ir sodinami už grotų. Negi galvojate, kad šis genocidas prieš tautą bus pamirštas?

  • Nida įvardijo savo vardais? Kaži, Skalsu, kaip jūs pavadintumėte tuos, kurie surengė genocidą savo tautai? Per visas masines inf. priemones vykdo įbauginimo kompaniją, represija visomis priemonėmis. Atėmė gydymą, mokyklas, atiminėja vaikus iš šeimų, dabar, pilnai to žodžio prasme, ruošiasi marinti badu.

   • Pirma, kol kas nematau nei vieno žuvusio nuo valdžios priemonių, tad gal pataupykite kai kuriuos žodžius. Antra, aš priklausau tai lietuvių tautai, kurios valdžia nei baugina, nei represuoja. Trečia, iš nieko neatėmė nei vaikų, nei gydymo, nei valgio. Čia dalis tautos sapnuoja košmarus.

    • O aš matau, nes pasiskiepijo ir numirė ne vienas mano pažįstamas, bet, aišku buvo užrašytos kitos mirties priežastys. Gaila man jų, nes iki šiol tiek mirčių nebuvo. Nusižudė taip pat daugiau, nei normaliais laikais. Aišku, niekas nepripažino, kad tai nevilties sukelta panika. O uždarymas namuose ir neleidimas aplankyti net tėvų kitoje savivaldybėje? Gaila, kad jums patogu gyventi nematant, kaip atiminėjami vaikai. Tiesa, man gaila ir jūsų, nes bloga gyventi aklam ir kurčiam.

     • Mano vienas pažįstamas numirė, o kitas liko neįgalus dėl komplikacijų po kovido (trombai). Abu maždaug 40-mečiai. O tarp daugybės įvairaus amžiaus pasiskiepijusių draugų ir pažįstamų po skiepo nemirė ir nesirgo nei vienas. Sunkiausia reakcija į skiepą buvo 1 dieną iki 38°C pakilusi temperatūra.

     • Skaudžiausias praradimas, kurį mačiau per karantiną — nuo sunkiai ar ilgai sergančių (dažniausiai senukų) esą jų pačių labui atriboti artimieji. Ne vienas taip apleistas ir numirė. Tai vyko ir tebevyksta nepriklausomai nuo to, kas valdo.

 4. Kriščionims verta prisiminti bendrojo gėrio principus Negalima savo pasirinkimo teisės iškelti virš visuomenės sveikatos. Liberalai irgi kalba, kad ABORTAS yra pasirinkimo teisė

 5. Broliai ir seserys, ką jūs čia viduriuojat. Šiandien ne balandžio 1-ji…che-che-che…Ir ne sausio 13-ji. Saugokitės, nes „zombiai atrieda, atidunda“. Jums nepadės net patsai archangelas Gabielius.

  • Lyginti su Sausio 13 dabartinį mitingą gali tik neišmanėliai arba Kremliaus agentai. Atsikvošėkite, pusgalviai! Ar trumpa atmintis kiek nesąmonių darė Karbauskis ir Veryga: kiek buvo pinigų „išplauta“ ar pavogta? Kodėl tada niekas nieko neorganizavo? Aš manau, kad čia jau valdo Kremliaus ranka. Tarp organizatorių yra žmonių neabejotinai turinčių sąsajas su Rusijos ambasada (žinau pora pavardžių).
   Protestuoti nebent reikėtų prie vyriausybės dėl jos per lėto reagavimo dėl migrantų ir dar lėtesnio problemos sprendimo.

 6. Astrauskaitei, Vasiliauskaitei, Puidokui ir kitiems gudruoliams mažiau kvailų kalbų daugiau gerų darbų padirbėkit bent savaitę savanoriais reanimacijoje kurioje mirtimi vaduojasi jauni nepasiskiepiję žmonės, pažiūrėkite mirčiai į akis . Dabartiniai jūsų veiksmai naudingi Lukošenkos propagandai o ne nuo kovido mirštančiam Lietuvos jaunimui.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis