REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Škotija raginama pasekti Vokietijos pavyzdžiu dėl pagalbinės savižudybės

Škotija raginama pasekti Vokietijos pavyzdžiu ir atmesti pasiūlymus dėl pagalbinės savižudybės, informuoja „Christian Today”.

Šalies parlamento nariai raginami pasekti Vokietijos pavyzdžiu ir balsuoti prieš pasiūlymus dėl pagalbinės savižudybės, kai jie bus svarstomi Holirudo parlamente.

Organizacija „Care Not Killing” (liet. „Rūpestis, o ne žudymas”) paragino seki Vokietijos pavyzdžiu – praėjusią savaitę Vokietijos Bundestage buvo atmesti du atskiri pagalbinės savižudybės projektai.

Vokietijoje bandyta įteisinti pagalbinę savižudybę po to, kai šalies Konstitucinis Teismas panaikino organizuotos savižudybės su pagalba draudimą 2020 m. Teismas nusprendė, kad draudimas pažeidė asmenų teisę mirti savo noru, tačiau vis dar nėra teisinio pagrindo pagalbinei savižudybei.

Tikimasi, kad Škotijos parlamente šis klausimas bus svarstomas vėliau šiais metais, kai liberaldemokratas Liamas McArthuras (Liamas Makarturas) pateiks savo įstatymo projektą dėl pagalbinės mirties.

Daktaras Gordonas Macdonaldas (Gordonas Makdonaldas, organizacijos „Care Not Killing” vadovas, ragina parlamento narius pasidomėti tokiomis šalimis kaip Belgija, Nyderlandai ir Kanada, kuriose ši praktika jau yra įteisinta ir kuriose buvo išplėsti jau priimtini kriterijai.

„Mes sveikiname šį Vokietijos parlamento sprendimą”, – sakė jis.

„Dėl pagalbinės mirties daugeliui pažeidžiamų žmonių gresia piktnaudžiavimo ir prievartos pavojus. Kai medicinoje bus pripažinta eugenika, žmones prieš jų valią žudys gydytojai, subjektyviai vertinantys kitų žmonių gyvenimo kokybę”, – įspėjo daktaras. – Šiandien tai matome tokiose šalyse kaip Belgija, Nyderlandai ir Kanada. Žmonės verčiami atlikti eutanaziją dėl to, kad neturi galimybių gauti socialinę priežiūrą arba dėl sveikatos priežiūros paslaugų kainos”.

„Daugelio žmonių gyvenimas nutraukiamas negavus jų sutikimo. Belgijoje gydytojai nutraukia vaikų, kurie negali duoti informuoto sutikimo, gyvybes. Nyderlanduose gydytojai net taiko eutanaziją neįgaliems kūdikiams, sergančius stuburo slankstelių išsišakojimu. Įteisinus mirtį su pagalba, pasitaiko daug piktnaudžiavimo atvejų, o vadinamosios apsaugos priemonės silpninamos, panaikinamos arba ignoruojamos”, – kalbėjo jis.

„Škotijos politikai turi kopijuoti savo kolegas iš Vokietijos ir atmesti šį pavojingą pasiūlymą, kad apsaugotų pažeidžiamiausius žmones. Škotijoje galime padaryti daug geriau ,ir turėtume tinkamai finansuoti paliatyviąją priežiūrą, o ne įteisinti pagalbinę mirtį”, – viltingai kalbėjo „Care Not Killing” vadovas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte