Šiluvos šventovėje buvo švenčiama Marijos diena

„Su velykiniu džiaugsmu balandžio 13-ąją Šiluvos piligriminėje šventovėje buvo švenčiama Marijos diena. Iškilmėms vadovavęs arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas džiugiai priminė švenčiamą šventų Velykų laiką ir tas velykines dovanas, kuriomis kiekvienas esame apdovanotas“, rašoma Kauno arkivyskupijos feisbuko paskyroje.

„Ar gali būti dar tinkamesnė vieta nei Šiluva švęsti tėvo Jurgio gimtadienį?“ – sakė Vargdienių kongregacijos vyriausioji vadovė ses. Viktorija Plečkaitytė, kuri jo 150-ojo gimtadienio proga sakė katechezę apie J. Matulaičio drąsą.

„Drąsą keltis ir eiti, patikėti tuo, kas atrodė neįmanoma, būsimas palaimintasis, našlaitis, turėjęs kojos negalią, nebaigęs gimnazijos, pirmą kartą išgyveno 19-os, kai pusbrolio paskatintas išvyko į Lenkiją studijuoti ir gydytis. Žodžiai „drąsiai eiti, stoti, nesibijoti“ nesyk vėliau kartojasi J. Matulaičio „Užrašuose“, – pasakojama naujausiame arkivyskupijos įraše.

„Tėvas Jurgis negalvojo apie save kaip apie drąsuolį. Jo drąsa kitokia – drąsa tų, kurie silpni ir klusnūs. Jų drąsa kyla iš Prisikėlusio Kristaus, o šios drąsos šaltinis – Kryžiaus slėpinys“, – kalbėjo ses. Viktorija.

Iškilmingai Eucharistijai vadovavo arkivyskupas Kęstutis. Jis kvietė mestis už pašaukimus ir jaunų širdžių atsiliepimą. „Savo homilijoje arkivyskupas atkreipė dėmesį į Jėzaus žodžius Nikodemui „jums reikia atgimti iš aukštybės“ (Jn 3, 7), komentuodamas juos kaip naują velykinį paraginimą iškelti Dievą pagrindu ir kelrodžiu tarp visų kitų savo gyvenimo reikalų, kad Jis nebūtų „vienas iš…“ Vis dar siaučiančios pandemijos tikrovėje viltis buvo stiprinama, be kita, Šiluvoje meldžiantis už pasaulį, kad Prisikėlimo šviesa parodytų jam naują kryptį, taip pat už pasiaukojančius medikus, už netikėtai mirštančiuosius nuo koronaviruso infekcijos“, – apibendrinama maldos intencija .

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Kaune pasaukimu trukumas.., matyt Dievas apsaugo savo kaimene nuo tokiu ganytoju, Lionginas pabego, ar Panevezyje buvo taip blogai? O kitas is Telsiu pabego, pasikeite vietomis.. favoritas sugrizo namo, o tas is Kaisiadoriu buvo issiustas i Telsius , matyt Telsiuose zemaiciu tarpe nera vertu kunigu.. ir jus dar tikites pasaukimu??

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis