Londono policijos pareigūnai: atsiprašome už Didžiojo penktadienio pamaldų sustabdymą

Policijos pareigūnai apsilankė lenkiškoje Kristaus Karaliaus (ang. Christ the King Polish Church) bažnyčioje Balhame (Londonas) sekmadienio Mišiose atsiprašyti už Didžiojo penktadienio pamaldų sustabdymą.

Pamaldas pareigūnai nutraukė joms įpusėjus, nes, anot jų, maldininkai „nesilaikė socialinės distancijos“. Tikintiesiems buvo liepta palikti bažnyčią ir pagrasinta 200 svarų baudomis ar net suėmimu, jei nepateiks savo asmens dokumentų.

Bažnyčios atstovai teigė, kad pamaldos vyko laikantis vyriausybės COVID-19 gairių, o „policija viršijo savo įgaliojimus be jokios svarbios priežasties“, nes „buvo vykdomi visi vyriausybės reikalavimai“.

Sekmadienį policininkai Andy Wadey ir Rogeris Arditti atvyko į Mišias ir kreipėsi į maldininkus pripažindami, kad klydo. Jie sakė: „Mūsų tikslas yra apsaugoti bendruomenes, kad pandemijos metu jos išliktų saugios“. „Tačiau žinome, kad daugelį žmonių labai nuliūdino tai, kas įvyko Didįjį penktadienį, ir dėl to labai apgailestaujame“, – tęsė jie. „Vėliau aš, Rodžeris, ir mūsų kolegos, dirbantys kartu, taip pat mūsų vadovai viską gerai apmąstėme ir išmokome pamoką. Policija tikrai nori jums tarnauti ir saugoti“, – sakė vienas iš policijos pareigūnų. „Aš labai tikiuosi, kad šiandien prasideda nauji, gilūs ir ilgalaikiai santykiai su Kristaus Karaliaus Balhamo parapija ir lenkų bendruomenėmis“, – sakė jis.

Reaguodamas į atsiprašymą, Southwarko katalikų arkivyskupas sakė, kad po šio įvykio turėjo „labai vaisingų“ pokalbių su policija ir bažnyčia tebėra įsipareigojusi bendradarbiauti su ja.

„Mes visi turime tą patį norą judėti į priekį bendradarbiaudami, dirbdami kartu dėl bendro gėrio. Mes esame pasiryžę sudaryti sąlygas visiems būti laisviems saugioje aplinkoje“, – sakė jis.

Kristaus Karaliaus bažnyčios kunigas Władysławas Wyszowadzki pridūrė: „Didžiojo penktadienio liturgijos nutraukimas buvo labai skaudus mūsų parapijos bendruomenei, tačiau, atsižvelgdami į Evangelijos dvasią, noriai ištiesiame ranką policijos valdžios atstovams, kad toliau galėtume kurti gilius ir ilgalaikius tarpusavio santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir tikinčiųjų teisėmis laisvai praktikuoti savo tikėjimą“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis