Airijoje kunigas velykines Mišias aukojo ant uolos

Airijoje dėl apribojimų, susijusių su koronaviruso plitimu, katalikų kunigas per Velykas aukojo Mišias uolose. Airijoje dėl viešų pamaldų draudimo, katalikų kunigas Gerardas Quirkas Velykų Mišias surengė Akill salos pakrantėje.

Šioje vietovėje, vadinamoje „Mišių uolomis“, airių katalikai rengdavo slaptas pamaldas, kai 1695 – 1829 metais britų okupacinė valdžia juos persekiojo.

Pažymima, kad Airijos vyriausybė antrus metus iš eilės atšaukia visas Didžiosios savaitės ir Velykų pamaldas. Todėl katalikų kunigai turi ieškoti naujų ir kūrybingų būdų išvengti Mišių draudimų. Ryškiausias pavyzdys yra „Mišių uolos“, kurios šimtmečius buvo slapta maldos vieta, į kurią katalikai ateidavo bijodami būti areštuoti ar susilaukti mirties bausmės nuo Britanijos policijos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Tokios Šv. Mišios dar labiau suartina su Dievu. Mes, Vilniaus Bernardinų parapijiečiai, piligriminėse kelionėse, tai kas dieną dalyvaudavome tokiose Šv. Mišiose, kurios buvo aukojamos pamiškėje, ar laukymėje. Kartą, piligriminėje kelionėje po Graikiją, surengėme Šv. Mišių aukojimą netoli pamiškės kelio ir, kai šventėme Šv. Mišias, su kun. br. Algiu Malakauskiu, tai per Duonos laužymą, pasigirdo varpelių skambėjimas ir… , o Dieve, avelių vora su pakabintais varpeliais po kaklu, pražygiavo pro šalį, o joms iš paskos tipeno piemuo. Įspūdis nerealus ir labai viltingas.

  2. Esu įsitikinęs, kad tereikia daugiau išmonės ir nebus jokių „sudaromų“ problemų. Stadionai laisvi, tereikia gauti leidimą ir švęsti Šv. Mišias kad ir kas 10 metrų vienas nuo kito. Aišku pasirūpinant garso technika.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis