Šiandien katalikai pradeda gavėnią, atnaujinamos viešos pamaldos Lietuvos bažnyčiose

Šiandien Katalikų Bažnyčia visame pasaulyje mini Pelenų dieną. Nuo jos prasideda gavėnia – septynių savaičių trukmės atgailos, susitelkimo ir dvasinio atsinaujinimo laikotarpis prieš Velykas.

Pelenų dieną, Šv. Mišiose susirinkusiems tikintiesiems, atgailos ženklan ant galvų barstomi pašventinti pelenai.

Pelenų dieną pasninkaujama – sočiai (ne mėsiškai) pavalgyti galima tik vieną kartą per dieną, o dienos bėgyje dar du kartus lengvai užkąsti. Pasninko turi laikytis sveiki žmonės nuo 18 iki 60 metų.

Beje, gavėnios penktadieniais taip pat siūloma nuosaikiai maitintis, vengti alkoholio ir pramogų.

Per gavėnią katalikai raginami atlikti metinę išpažintį, dalyvauti dvasinėse pratybose (rekolekcijose), aukoti vargstantiems, daugiau laiko skirti maldai, Biblijos skaitymui ir savišvietai.

Taip pat šiandien atnaujinamos viešos pamaldos su tikinčiaisiais Lietuvos bažnyčiose. Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis nei 200 atvejų, šv. Mišios bus švenčiamos dalyvaujant tikintiesiems, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kvadratinių metrų plotą ir 2 metrų atstumą tarp žmonių ar šeimų.

Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 200–500 atvejų, šv. Mišiose gali dalyvauti iki 15 tikinčiųjų, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kvadratinių metrų plotą ir 2 metrų atstumą tarp žmonių ar šeimų.

Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų viršija 500 atvejų, šv. Mišių šventimas su tikinčiaisiais neatnaujinamas.

Didžiausia krikščionių šventė – Velykos, šiemet bus švenčiama balandžio 4 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis