Popiežius: „Koptai kankiniai – visų krikščionių šventieji“

Vasario 15-ąją Egipto Koptų Ortodoksų Bažnyčia šventė dvidešimties kankinių, nužudytų 2015 m., liturginį minėjimą. Šia proga pirmadienio vakarą buvo surengtas nuotolinis susitikimas, kuriame, kartu su koptų patriarchu Tawadrosu, anglikonų vadovu, Kenterberio arkivyskupu Justinu Welby dalyvavo ir popiežius Pranciškus.

2015 m. sausio pabaigoje vadinamosios Islamo valstybės (ISIS) teroristai Libijoje pagrobė 21 darbininką – 20 egiptiečių ir vieną kilusį iš Ganos. Tiksli jų žūties diena nežinoma. Vasario 15 d. teroristai socialiniuose tinkluose paskelbė pagrobtųjų egzekucijos įrašą. Jame užfiksuoti vyrai, parklupdyti prie jūros kranto ir vienam po kito perpjaunamos gerklės. Mirtį jie pasitiko tardami Jėzaus vardą. Netrukus po mirties nužudytieji buvo įrašyti į Aleksandrijos koptų patriarchato gerbiamų kankinių knygą.

Internetu kreipdamasis į susitikimo dalyvius, popiežius Pranciškus pavadino koptus kankinius „visų konfesijų ir tradicijų krikščionių šventaisiais“:

„Šie dvidešimt vienas krikščionis, pakrikštyti vandeniu ir šventąja dvasia, tą dieną gavo kraujo krikštą. Saugau tai savo širdyje. Jie yra tie, kurie išbaltino savo gyvenimą avinėlio krauju“, – teigė popiežius.

„Dėkoju Dievui, mūsų Tėvui, kad jis padovanojo mums šiuos drąsius brolius“, – tęsė Pranciškus. „Dėkoju Šventajai Dvasiai, kad jiems davė drąsos ir jėgų iki kraujo išpažinti Jėzų Kristų.“ Popiežius dėkojo ir Koptų Bažnyčios vyskupams bei kunigams, kurie ugdė kankinių tikėjimą; dėkojo jų motinoms už perduotą tikėjimą.

Pasak pontifiko, paprasti tikintieji gavo didžiausią dovaną, kokią gali gauti krikščionis – jiems buvo suteikta garbė savo gyvybės auka paliudyti tikėjimą į Jėzų Kristų:

„Tie kankiniai buvo paprasti vyrai, išvykę į užsienį dirbti, kad išlaikytų savo šeimas. Tačiau tą lemtingą valandą, kai teroristai juos žudė, iš jų lūpų skambėjo Jėzaus vardas. Jie mirė išpažindami Jėzų.“

Popiežius Pranciškus maldą baigė žodžiais: „Šiandien, prisimindami dvidešimt vieną koptų kankinį, melskimės, kad jie užtartų mus visus Tėvo akivaizdoje. Amen.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis