Pandemijos suvaržytame Vatikane popiežius paminėjo gavėnios pradžią

ŠaltinisBNS

Popiežius Pranciškus trečiadienį vadovavo Pelenų dienos liturgijai, kurioje dalyvavo mažiau nei įprasta tikinčiųjų. Siekiant sumažinti užsikrėtimo koronavirusu tikimybę, Italijoje plintant naujoms užkrato atmainoms, šiemet atsisakyta tradicinių vadinamosios pirmosios gavėnios stoties pamaldų Romos Aventino kalvos bazilikose.

Už liturgijos priežiūrą atsakingas Vatikano biuras praeitą mėnesį paskelbė naujas taisykles, kaip kunigai turėtų atlikti apeigas Pelenų trečiadienį, pirmąją gavėnios dieną. Kunigams rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes, melstis tik vieną kartą ir barstyti pelenus ant tikinčiųjų galvų, siekiant užtikrinti saugesnį atstumą.

Daugelyje vietų įprasta, kad kunigai pelenais nubrėžia kryžių ant tikinčiųjų kaktų kaip atgailos simbolį, bet naujose Vatikano taisyklėse nurodoma, kad pakanka galvą pabarstyti pelenais.

Pranciškus irgi laikėsi šios rekomendacijos, nors kaukės nebuvo užsidėjęs. 84 metų pontifikas, jaunystėje dėl infekcijos netekęs vieno plaučio, jau yra paskiepytas nuo koronaviruso – kaip ir dauguma Vatikano darbuotojų.

Skaitydamas homiliją Pranciškus sakė, kad gavėnia yra laikas apmąstyti gyvenimą ir iš naujo atrasti kelią Dievop.

„Šiame gyvenime visuomet turėsime darbų, kuriuos reikia nuveikti ir pasiteisinimų, kuriuos galime pateikti, – kalbėjo jis. – Tačiau dabar, broliai ir seserys, dabar yra laikas grįžti pas Dievą.”

Pranciškus anksčiau aukojo mišias Šv. Petro bazilikoje, dalyvaujant tik kelioms dešimtims tikinčiųjų, o ne Šv. Sabinos bazilikoje ant netoliese esančios Aventino kalbos, kur paprastai vyksta Pelenų dienos pamaldos.

Šiemet Pranciškus vengė palikti Vatikaną, Italijoje galiojant kelionių suvaržymams ir kitoms priemonėms, turinčioms padėti suvaldyti epidemiją.

Italijos pareigūnai pastarosiomis dienomis įvedė griežtą karantiną kai kuriuose miestuose, atsiradus naujų COVID-19 židinių ir plintant naujam, užkrečiamesniam užkrato variantui, pirmiausiai atrastam Britanijoje. Sveikatos apsaugos pareigūnai perspėjo, kad prognozuojamas tolesnis sergamumo didėjimas, todėl suvaržymus gali tekti griežtinti.

Pranciškus kovo pradžioje planuoja aplankyti Iraką. Nors epidemiologinė padėtis Italijoje pastaruoju metu blogėjo, Vatikanas tvirtino, kad šios kelionės planai kol kas nekeičiami.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte