Lenkijoje vyksta Maldos už tautos blaivumą savaitė

Vasario 14–21 dienomis Lenkijoje vyksta 54-oji Maldos už tautos blaivumą savaitė. Šios iniciatyvos tikslas yra atkreipti tikinčiųjų ir visos visuomenės dėmesį į alkoholizmo ir kitų tipų priklausomybės problemą, taip pat į abstinencijos vertę, vedančią į vidinę laisvę.

Lenkijos vyskupų konferencija kasmet rengia Maldos už blaivybę savaitę: ji prasideda nuo paskutinio sekmadienio prieš gavėnią iki pirmojo gavėnios sekmadienio. Šių metų maldos savaitė vyksta su šūkiu „Krizę įveikti blaiviai“, ypatingą dėmesį skiriant COVID-19 pandemijai ir jos padariniams ne tik sveikatos apsaugos sektoriui, bet ir viešajam gyvenimui, ekonomikai ir šeimai.

„Ši savaitė yra ypatingas maldos laikas tiek kenčiantiems nuo priklausomybių, tiek tiems, kurie padeda alkoholikams pasveikti“, – pranešime spaudai skelbia vyskupai.

Visi kenčia nuo alkoholio, „tiek piktnaudžiaujantys svaigalais, tiek jų aplinkiniai“. Koronaviruso pandemija padarė šį reiškinį dar skaudesnį, nes abu karantinai privertė šeimas likti namuose, rašo vyskupai. Katalikų Bažnyčia paragino valdžios institucijas neignoruoti blaivaus gyvenimo būdo vertės. Kunigai yra raginami „padėti jauniems žmonėms augti išmintimi ir malone, užkertant kelią bet kokiam žalingo elgesio pasireiškimui“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte