REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Šalies vadovai sveikina L. Asadauskaitę – Zadneprovskienę iškovojus olimpinį sidabro medalį

ŠaltinisBNS

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė sveikina šiuolaikinės penkiakovės atstovę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę, Tokijo olimpinėse žaidynėse penktadienį iškovojusią sidabro medalį.

„Sveikinu olimpinę vicečempionę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę! Lauros atkaklumas, ryžtas ir ištvermė – nuostabus nepalaužiamo charakterio pavyzdys visai Lietuvai. Ačiū, Laura, už pergalės džiaugsmą!“ – feisbuke paskelbė prezidentas.

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė savo sveikinime sako, kad Lietuvos atstovės iškovotas olimpinis medalis suteikia galimybę didžiuotis šalies  sportininkų pasiekimais.

„Nuoširdžiai sveikinu jus su puikia olimpine pergale. Atkaklioje kovoje jūs parodėte ryžtą, ištvermę, įveikėte stiprius varžovus ir pademonstravote nugalėtojams būdingą stiprybę“, – sveikinime teigė ministrė pirmininkė.

37-erių L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės iškovotas medalis – pirmasis Lietuvos medalis olimpinėse žaidynėse Tokijuje.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabrą šiuolaikinės penkiakovės olimpinėse varžybose penktadienį.

37 metų vilnietė prieš paskutinę rungtį rikiavosi tik trylikta, bet įspūdingas pasirodymas šaudymo ir bėgimo rungtyje lėmė pirmąjį medalį Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Daugiausiai taškų iš visų 36 atlečių per paskutinę rungtį surinkusi Laura per visas penkias rungtis surinko 1370 taškų.

Olimpine čempione tapo britė Katie French, pelniusi 1385 taškus.

Bronzą laimėjo vengrė Sarolta Kovacs (1368), kurią lietuvė aplenkė paskutinėje bėgimo atkarpoje.

Septintą vietą užėmė Gintarė Venčkauskaitė, kuri irgi puikiai finišavo ir surinko 1343 taškus.

Tai pirmasis medalis Lietuvai šioje olimpinėse žaidynėse, kurios Tokijuje finišuos sekmadienį.

L.Asadauskaitei olimpinis trofėjus antrasis – ji laimėjo auksą 2012 metų žaidynėse Londone.