Svarbiausių rugpjūčio 6-osios įvykių apžvalga

ŠaltinisBNS

Pirmasis medalis. Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo pirmąjį medalį Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse – po trijų šiuolaikinės penkiakovės rungčių buvusi 13-a, paskutinėje kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje ji pakilo iki antrosios vietos ir pelnė sidabrą. Kita Lietuvos atstovė Gintarė Venčkauskaitė po puikaus pasirodymo paskutinėje rungtyje taip pat sugebėjo pakilti iš 24 vietos į septintą.

Migrantų krizė: 

* Praėjusią parą Lietuvos pareigūnai sulaikė du neteisėtus migrantus, neteisėtai kirtusius sieną su Baltarusija, apgręžti daugiau nei 100 asmenų.

* Irako oro linijų kompanija „Iraqi Airways“ skelbia savaitei stabdančios skrydžius į Minską. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pranešė išgirdęs iš kolegos Irake, kad iš jo šalies į Minską atskridęs lėktuvas yra tuščias, skirtas surinkti norinčius grįžti namo.

* Vyriausybė pritarė įstatymo projektui dėl tvoros statybos pasienyje su Baltarusija: numatyta projektą įgyvendinti 2022 metais.

* Neeilinė Seimo sesija dėl migrantų krizės šaukiama rugpjūčio 10 dieną.

* Vyriausybė pateikė įstatymų pataisas, kuriomis leidžiama prieglobsčio Lietuvoje paprašyti tik pasienio kontrolės punktuose ar tranzito zonose, teisėtai atvykus į šalį.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 528 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota. Ligoninėse gydomi 231 COVID-19 pacientai, 27 iš jų – reanimacijoje. Per parą pirmąja vakcinos doze paskiepyta 20,4 tūkst. žmonių. 

* Antrai COVID-19 skiepo dozei nuo šiol galima pasirinkti kitą vakciną. Maišant vakcinas skiepytis leidžiama „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis, nepriklausomai nuo eiliškumo.

* Koronaviruso protrūkis fiksuotas Lazdijų rajone – susirgo 18 jaunimo vasaros stovyklos dalyvių.

* Italija nusprendė, kad mokytojams ir viešojo transporto keleiviams, įskaitant keliaujančiuosius vidaus skrydžių lėktuvais, keltais bei tolimojo susisiekimo traukiniais, bus privaloma turėti COVID-19 pasą.

* Dėl plintančios delta atmainose Filipinų sostinėje Maniloje įvestas karantinas.

Gamykla Alytuje. Bendrovė „MS LT01“ paskelbė į uolienų perdirbimo gamyklą Alytuje ketinanti investuoti 30 mln. eurų, tačiau miesto meras Nerijus Cesiulis pareiškė, kad bendrovės planams kol kas nėra pritarta. Gamyklos statybas neigiamai vertina tiek netoli jos veikiantis vietos verslas, tiek gyventojai, teigiantys, kad būsima veikla yra pavojinga aplinkai.

Neteko akreditacijų. Tarptautinis olimpinis komitetas atėmė akreditacijas iš dviejų baltarusių trenerių ir paprašė jų palikti olimpinį kaimelį dėl bandymo priversti bėgikę Krysciną Cimanouskają grįžti namo. Baltarusijos olimpinis komitetas pareiškė, kad gins „visų Baltarusijos sportininkų ir trenerių interesus nuo bet kokios formos diskriminacijos“ ir „pasilieka teisę apskųsti sprendimą“ panaikinti akreditacijas.

Nuosprendis Baltarusijoje. Baltarusijos teismas skyrė tris mėnesius arešto opozicinės Jungtinės piliečių partijos (JPP) pirmininkui Mikalajui Kazlovui už ikiteisminio tyrimo dėl opozicijos įsteigtos Koordinacinės tarybos duomenų atskleidimą – maksimalią įmanomą bausmę už tokį nusižengimą.

Artimieji Rytai. Iš pietinės Libano dalies Izraelio link penktadienį paleista raketų, atsakomybę dėl to prisiėmė įtakingas judėjimas „Hizbollah“. Atsakydama į ataką, Izraelio aviacija surengė antskrydžių.

„Apple“ naujovė. JAV technologijų milžinė „Apple“ paskelbė, kad išmanieji telefonai „iPhone“ bei planšetiniai kompiuteriai „iPad“ netrukus sulauks naujos funkcijos, kuri aptiks nuotraukas, kuriose vaizduojamas seksualinis vaikų išnaudojamas. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis