Rumunijos projektas „Netipiškas grožis“ laužo stereotipus

Rumunijos projektas „Netipiškas grožis“ („Atipic Beauty“) kiekvienais metais šalyje pritraukia būrį gerbėjų, nes siekia parodyti, kad grožis peržengia visas ribas ir gali pašalinti bet kokias mąstymo kliūtis.

Kiekvienais metais nuo 2011 m. Rumunijos mados dizainerių apsirenti modeliai neįgaliųjų vežimėliuose pozuoja ne tik šalia vietinių žvaigždžių, bet ir iškilmingo renginio metu užkariauja podiumą bei, be abejonės, pelno jos simpatijas. Žiūrovų akį traukia nuostabaus grožio moterys ir vyrai, riedantys savo „karietose“ ir bent dienai tampantys princais ir princesėmis, karaliais ir karalienėmis.

Šis įkvepiantis projektas keičia visuomenės požiūrį į neįgaliuosius ir įneša šviesos į šį dažnai suvokiamą ir matomą kaip tipiško grožio pasaulį, pasaulį, kuriame „kitokie“ žmonės dažnai yra nematomi.

Grožis yra galia nugalėti ligas, atskleisti tikrąjį save, slypintį už išvaizdos ir klaidingų nuomonių ribų, teigia organizatoriai.

Neįprastas pasaulyje projektas šalyje pritraukia daug dizainerių ir grožio specialistų, kurie nori papuošti modelius vežimėliuose. Šių į renginį palaikyti atvyksta šeimos ir draugai.

Projektas – visos šalies šventė, tai grožio prieš bet kokius apribojimus ir suvokimo ribas triumfas, bei, žinoma, įkvepiantis pavyzdys kitoms šalims.

Mados šou tikslas yra laužyti stereotipus apie grožį, parodyti, kad jis neturi ribų nepaisant jokių fizinių ar, atrodytų, estetinių kliūčių. Modelių vežimėliuose ir žvaigždžių susitikimas, jų bendrystė scenoje sukuria nepaprastą reginį, tuo pat metu panaikina bet kokius grožio suvokimo rėmus, ko ir siekia projekto organizatoriai.

Visos dalyvių nuotraukos.

Projekto dalyvė / Organizatorių nuotr.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis