Iki šiol Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 24 pasiskiepiję žmonės, jie turėjo gretutinių rizikų

ŠaltinisBNS

Iki šiol Lietuvoje nuo COVID-19 mirė 24 pilnai pasiskiepiję žmonės, beveik visi turėjo gretutinių ligų ar būklių, didinusių mirties riziką, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas kartu su SAM ir medicinos ekspertais įvertino abiem vakcinos dozėmis imunizuotų mirusių pacientų gretutinių ligų ir diagnozių duomenis. Jie rodo, kad 10 iš šių žmonių turėjo labai sunkias imunosupresines būkles, tokias kaip transplantai ar limfomos diagnozė.

„Esant tokioms būklėms, specifinis vakcinų indukuotas imunitetas susidaro labai sunkiai. Tarp šių asmenų yra ir du iki 65 metų amžiaus mirusieji“, – teigiama pranešime.

Dar devyni mirusieji buvo itin senyvo amžiaus, sirgo kritinėmis ligomis, dalis jų – palaikomojo gydymo įstaigų pacientai, sergantys terminalinės stadijos onkologinėmis ligomis.

Keturi turėjo rimtų patologijų ir ligų, siejamų su itin aukšta mirties nuo COVID-19 rizika.

Vienas mirusysis neturėjo akivaizdžių medicininių būklių, kurios paaiškintų nepakankamą imuninio atsako susiformavimą: vyresnio amžiaus asmuo, kuriam diagnozuota lengva kardiovaskulinė patologija. 

Turimais preliminariais duomenimis, visos Lietuvoje naudojamos vakcinos yra itin efektyvios, siekiant apsaugoti nuo koronaviruso, hospitalizacijos dėl COVID-19 ir mirties nuo COVID-19.

Statistikos departamentas ruošia vakcinų efektyvumo bei galimų šalutinių poveikių analizę ir žada ją paskelbti netolimoje ateityje.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 296 tūkst. 738 žmonės, iš jų tebeserga 6994.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis