REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Prancūzijos vyskupai ragina pasninkauti ir melstis, konstitucijoje įtvirtinus teisę į abortą

ŠaltinisCNA, AFP-BNS

Prancūzijos Vyskupų Konferencija pirmadienį paragino pasninkauti ir melstis, šaliai tapus pirmąja pasaulyje, kurioje abortas yra įtrauktas į konstituciją.

Prancūzijos Nacionalinė asamblėja sausio mėn. balsavo už „teisės į abortą” įtraukimą į Prancūzijos konstituciją, siekdama oficialiai įtvirtinti „garantuotą laisvę” (pranc. liberté garantie) nutraukti negimusio vaiko gimimą. Praėjusią savaitę Prancūzijos Senatas didžiule balsų dauguma pritarė šiai pataisai.

Tuo tarpu pirmadienį įvykęs balsavimas parlamente nesunkiai įveikė būtiną konstitucinį slenkstį ir padarė šią priemonę oficialią. Abortai Prancūzijoje įstatymiškai įteisinti nuo 1975 m.

„Kaip katalikai turime ir toliau tarnauti gyvybei nuo prasidėjimo iki mirties, būti pagarbos kiekvienam žmogui, kuris visada yra dovana, duota visiems kitiems, atstovais ir remti tuos, kurie net ir sunkiomis aplinkybėmis nusprendžia pasilikti savo vaiką”, – sakoma Prancūzijos Vyskupų Konferencijos (CEF) pirmadienio pareiškime.

Prelatai pabrėžė, kad svarbu „palaikyti tuos, kurie net ir sunkiose situacijose nusprendžia pasilikti savo vaiką”, ir „su pagarba ir užuojauta apgaubti tuos, kurie ryžosi abortui”.

„Melskimės, kad mūsų bendrapiliečiai iš naujo atrastų gyvybės, jos dovanojimo, priėmimo, palydėjimo, vaikų turėjimo ir auginimo džiaugsmą”, – užbaigė vyskupai.

Jie teigė, kad Prancūzija „būtų pagerbusi save, jei vietoj to į savo konstituciją būtų įtraukusi moterų ir vaikų teisių skatinimą”.

„Iš visų Europos šalių, net Vakarų Europos, Prancūzija yra vienintelė, kurioje abortų skaičius per pastaruosius dvejus metus nesumažėjo, o netgi padidėjo”, – sakoma pareiškime.

Vyskupai „mielai perduoda kelių katalikiškų judėjimų raginimą pasninkauti ir melstis” reaguojant į šią priemonę, rašė jie.

Praėjusią savaitę Prancūzijos Senatui priėmus šią priemonę, vyskupai savo pareiškime teigė, kad abortai „tebėra gyvybės palietimas jos pradžioje” ir kad „jų negalima vertinti tik iš moterų teisių perspektyvos”.

„Vyskupų Konferencija budriai gins tėvų, kurie net ir sunkiose situacijose nusprendžia pasilikti savo vaiką, pasirinkimo laisvę ir gydytojų bei viso sveikatos priežiūros personalo, kurių drąsą ir atsidavimą ji giria, sąžinės laisvę”, – tuomet sakė prelatai.

Prancūzijos parlamentas pirmadienį balsavo už tai, kad teisė į abortą būtų įtvirtinta šalies konstitucijoje, ir Prancūzija tapo pirmąja pasaulyje šalimi, kurioje aiškiai, pagrindiniu įstatymu ginama teisė nutraukti nėštumą. Vatikanas tuo tarpu pirmadienį pakartojo, kad nepritaria abortams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte