REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pranciškus kaliniams: visi darome klaidų

ŠaltinisCRUX

Savaitgalį popiežius Pranciškus Vatikane priėmė grupę kalinių ir buvusių kalinių, išklausė jų istorijas ir davė patarimų, tarp jų – visada judėti pirmyn ir prašyti pagalbos, kai jos reikia.

Kalbėdamas grupei per spalio 22 d. susitikimą Vatikano Šventosios Mortos svečių namuose, kuriuose jis gyvena, popiežius Pranciškus pabrėžė, kaip svarbu išdrįsti žengti pirmą žingsnį savęs tobulinimo link: „Gyvenime visada reikia žengti pirmą žingsnį.“

Pranciškus pažymėjo, kad kartais žmogus gali norėti žengti pirmąjį žingsnį, bet nežino, ką daryti, ir tokiais atvejais, pasak jo, svarbu melstis ir prašyti Dievo pagalbos, „nes nežinau, kaip tai padaryti vienam“. Tai, pasak jo, yra „tikra malda“.

Pasak Pranciškaus, svarbu kasdien žengti mažus žingsnelius ir pabrėžė, kad „gyvenime svarbūs ir maži, ir dideli žingsniai. Turime turėti drąsos juos žengti arba bent jau paprašyti, kad kas nors mus lydėtų juos žengti arba išmokytų, kaip juos žengti, nes kartais nežinome, ką daryti, nežinome, į kurias duris belstis.“

kiekvienas žingsnis yra tarsi pirmas, kad atsinaujintumėte ir visada eitumėte į priekį.

Tokiomis akimirkomis, kai tinkamos durys ar kelias atrodo neaiškus, „Viešpats suteikia mums galimybę ir priverčia žengti žingsnį“, – sakė popiežius ir pridūrė: „Pasitikėkite“.

Su popiežiumi Pranciškumi susitikusi kalinių grupė atlieka arba jau atliko bausmę Don Benzi bendruomenės valdomose struktūrose Vasto mieste, Chieti provincijoje, ir Termoli mieste netoli Kampobaso.

Šiose struktūrose, sukurtose daugiausia dėl perpildytų vietos kalėjimų, apgyvendinami būsimieji kaliniai, kurie atlieka bausmę ir atlygina savo nusikaltimus bendruomenėje kaip alternatyvą kalėjimui.

Tai ne pirmas kartas, kai popiežius priima kalinius Vatikane. Vasarą jis priėmė keliolikos nuteistųjų grupę iš Romos Rebibbia kalėjimo. Su jais privačiai susitiko Šventosios Mortos namuose, o po šio susitikimo grupei buvo pasiūlyta privati ekskursija po Vatikano muziejus.

Vatikanas / Unsplash nuotr.

Ta proga kaliniai atsinešė krepšį savo pačių keptos duonos. Kaliniai ją pradėjo kepti COVID-19 uždarymo metu ir tikėjosi atidaryti parduotuvę, kad galėtų parduoti savo gaminius.

Popiežius Pranciškus, kurio dėmesys kaliniams ir parama jiems yra jo pontifikato bruožas, trumpoje vaizdo žinutėje, įrašytoje tiems, kurie negalėjo dalyvauti penktadienio susitikime Vatikane, pabrėžė, kad svarbu neužstrigti gyvenime.

Pasitelkęs automobilių stovėjimo aikštelės įvaizdį, jis sakė, kad daugelis žmonių „neranda kelio ir nuolat stovi. Kiek kartų ir mums yra tekę turėti priparkuotą širdį? Širdį, kuri sako: man reikia tavo pagalbos, kad galėčiau judėti į priekį?“

Gyvenime visi darome klaidų. Kiekvienas. Tačiau svarbiausia yra nelikti klaidoje.

„Kitais atvejais turime širdį, kuri nėra priparkuota, bet negalime rasti kelio į gatvę, todėl vis vaikštome aplinkui ir aplinkui, neišeidami“, – sakė jis, sakydamas, kad svarbiausia rasti išeitį ir pradėti eiti. Pažymėjęs, kad kai kurie gali bijoti žengti pirmąjį žingsnį pokyčių link, bijodami suklysti, Pranciškus sakė: „Gyvenime visi darome klaidų. Kiekvienas. Tačiau svarbiausia yra nelikti klaidoje“.

Remdamasis šūkiu, kurį Šiaurės Italijoje naudoja Alpių kalnų alpinistai, popiežius Pranciškus teigė: „Kilimo mene svarbiausia ne nenukristi, bet nelikti nukritusiam. Mes visi krentame… ir kartais negalime (atsikelti), todėl svarbu ištiesti ranką, kad kas nors ją paimtų ir padėtų.“

„Negarbinga, kai kas nors į kitus žiūri iš aukšto, tai nepadoru. Niekas neturi teisės žiūrėti į kitus iš aukšto, – sakė jis, – išskyrus tuos atvejus, kai pasilenkia, kad padėtų juos pakelti. Vienintelis kartas, kai galima iš aukšto žiūrėti į kitus, yra tada, kai pasilenki, kad juos pakeltum.“

„Gyvenime daug kartų prašome pagalbos rankos, kad pakeltume save, todėl turime tai daryti ir dėl kitų. Turėdami patirties, kurią turime, privalome tai daryti dėl kitų“, – sakė jis.

Popiežius Pranciškus savo trumpą kalbą baigė dėkodamas kaliniams už tai, kad jie atvyko ir pasidalijo savo istorijomis, išreikšdamas viltį, kad jų gyvenimo patirtis, kad ir kokia skausminga ji būtų, „bus vaisinga, kad ji bus kaip pasėtos sėklos, kurios vėliau auga ir auga; kad ji bus kaip gera liga ir bus užkrečiama, užkrečianti patirtis, ir kad ji išlaisvins, atvers duris daugeliui kitų žmonių, kuriems reikia išgyventi tokią patirtį, kokią jūs visi išgyvenote“.

Interviu oficialiai Vatikano naujienų platformai „Vatican News“ („Vatikano naujienos“) tėvas Benitas Giorgetta, prižiūrintis Termoli San Timoteo parapiją ir lydėjęs kalinius į audienciją Vatikane, sakė, kad susitikimo paprašė dėl nuolatinio popiežiaus dėmesio kaliniams, ypač per COVID-19 kalėjimų uždarymo metu kilusias riaušes.

Giorgetta sakė, kad „popiežius ne tik kalbėjo, bet ir klausėsi, sveikinosi, vertino ir žvelgė“ į kiekvieną iš dalyvavusių kalinių, prisimindamas, kaip jiems pasakojant savo istorijas „popiežius buvo labai dėmesingas ir žavėjosi tuo, ką išgirdo“.

Pasak jo, vienas asmuo gėdijosi pasakoti savo istoriją, tačiau „popiežius jį paragino žvilgsniu, šypsena, sakydamas, kad jis neturėtų gėdytis, nes iš to, ką jis pasakojo, atsirado viltis, todėl „tebūnie palaiminta gėda“.

Kalbėdama apie susitikimo poveikį kaliniams, Giorgetta teigė, kad buvo „labai įtemptų akimirkų“ ir kad grupė buvo tarsi vaikai, nekantriai laukiantys, kol į kambarį įeis jų mokytojas.

„Atvykęs popiežius mus nuramino“, o tada prasidėjo emocijos ir ašaros, sakė jis ir pridūrė: „Būti šalia popiežiaus ir nusifotografuoti ar gauti rožinį tiesiai iš jo rankų buvo išties intensyvi emocija, nes grupė pasijuto esanti arti, kaip jie sakė, svarbiausio žmogaus pasaulyje.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte