Popiežius priėmė Lietuvos premjerę

Penktadienį, rugsėjo 3 d., popiežius Pranciškus priėmė Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę. Po Šventojo Tėvo audiencijos ji taip pat susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu ir sekretoriumi ryšiams su valstybėmis arkivyskupu Paulu Richardu Gallagheriu (Polu Ričardu Galaheriu), susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai ir tarptautinės politikos klausimai.

„Džiaugiamės puikiais santykiais su Šventuoju Sostu. Esu labai dėkinga, kad niekada nepripažinote sovietinės okupacijos, Lietuvos diplomatinė atstovybė prie Šventojo Sosto veikė be pertraukų, o Vatikano radijuje skambėjęs lietuviškas žodis buvo mūsų balsas pasauliui“, – Vyriausybės pranešime cituojama premjerė.

Ji taip pat išreiškė palaikymą Šventojo Sosto ir popiežiaus veiklai, kuria siekiama taikos pasaulyje, pasisakoma už pagarbos moterims stiprinimą, aplinkos tausojimą, žmogiškojo orumo principų išsaugojimą.

„Lietuva pagal savo išgales stengiasi padėti tiems, kurie bėga nuo politinio persekiojimo ir karo pavojų. Prieglobstį Lietuvoje rado tūkstančiai Baltarusijos žmonių bei Rusijos pilietinės visuomenės atstovai, bėgantys nuo režimo persekiojimo, prieš savaitę iš Kabulo evakuoti afganistaniečiai ir jų artimieji“, – teigė I. Šimonytė.

Anot premjerės, Lietuvą ir Vatikaną sieja bendras siekis – palaikyti nuo agresijos kenčiančias šalis.

Vyriausybės vadovė šalies vardu taip pat perdavė 10 tūkst. eurų paramą fondui „Popiežius Ukrainai“, kurio tikslas – parodyti atjautą ir solidarumą su visais Ukrainos žmonėmis, nesvarbu kokio tikėjimo jie bebūtų, ir ypač su tais, kurių likimus palietė karas.

I. Šimonytė, be kita ko, padovanojo popiežiui Pranciškui grafikės Eglės Kuckaitės piešinį, kuriame pavaizduota Vilniaus Aušros vartų koplyčia bei koplyčios dekoro (rožių ir balandžių) fragmentas, simbolizuojantis pagrindines krikščionybės vertybes – sielos tyrumą, viltį ir taiką.

Pasak premjerės, popiežius šiltai prisiminė vizitą Lietuvoje prieš trejus metus ir apsilankymą Aušros vartų koplyčioje.

„Vatican News“ kalbėjosi su Lietuvos premjere Ingrida Šimonyte:

Kurios dabartinės aktualijos, tiek tarptautinės, tiek Lietuvos gyvenimo aktualijos, šiuo metu svarbios ir Lietuvos vyriausybei ir Šventajam Sostui, buvo paliestos Jūsų pokalbyje su popiežiumi?

Palietėme keletą tokių svarbių temų. Su popiežiumi daug kalbėjome apie migraciją. Popiežius labai domėjosi situacija Lietuvoje, tiek ta dalimi migracijos, kuri susijusi su Lukašenkos organizuojamais veiksmais, pritraukiant trečiųjų šalių žmones ir bandant juos nelegaliai įstumti ar išsiųsti į Europos Sąjungą, tiek ir Rusijos ar Baltarusijos žmonėmis, pilietinės visuomenės, opozicijos, žiniasklaidos atstovais, kurie turi palikti savo šalį dėl to, kad jiems gresia politinis persekiojimas, kalėjimas ar teismai už visokius išgalvotus kaltinimus. Popiežius domėjosi, ką mes darome toje srityje.

Žinoma, kalbėjome ir apie Afganistaną, apie tai, kaip gali susiklostyti situacija Afganistane ir kokios gali būti pasekmės migracijai. Tai bus galvos skausmas ir rūpestis, kaip, viena vertus, padėti žmonėms, o kita vertus, kažkaip užtikrinti, kad tokie procesai yra valdomi. Apie tai kalbėjome nemažą laiko dalį.

Kalbėjome, beje, ir apie skiepijimą, apie COVID pandemiją bendrai ir apie tai, kokias pasekmes pandemija turi žmonių nuotaikoms ir psichinei sveikatai. Padėkojau popiežiui už labai laiku išsakytą paraginimą skiepytis ir tokio sprendimo sąsają su artimo meile, kuri kiekvienam krikščioniui neturėtų būti kažkokia klišė, bet būtų dalykas, kurį apmąstome ir kuriuo gyvename. Manau, kad tai yra svarbu ne tik Lietuvai.

Žinau, kad Vatikanas yra viena geriausiai apsaugotų valstybių, nes skiepijimosi reikalavimai yra labai labai aukšti. Kitose šalyse situacija yra visokia, yra daug melo, sąmokslo teorijų, atviro atkalbinėjimo ir žmonių gąsdinimo. Man atrodo, kad čia yra tos sritys, kur Bažnyčios žodis yra labai vertingas ir labai svarbus, nes jis suteikia truputėlį kito požiūrio kampo, negu politikų raginimai, kurie galbūt daugeliui žmonių tiesiog yra atsibodę ir atrodo neverti dėmesio, net jeigu politikai kalba apie dalykus, kurie yra svarbūs, teisingi ir pagrįsti faktais. Kai pasaulietinė valdžia veikia kartu su Bažnyčia, tai labai dažnai pavyksta pasiekti gerų rezultatų. Taip buvo ir pandemijos valdymo metu, kai Bažnyčia tikrai vyriausybei daug padėjo.

Ar buvo kalbama, ar jūsų pokalbyje su Šventuoju Tėvu kaip nors atsispindėjo ta susiskaldymo, įtampos, priešiškumo, netgi, sakyčiau, neapykantos situacija, kurią dabar matome Lietuvoje?

Aš manau, kad tai, ką dabar Lietuvoje matome, nėra unikalu Lietuvai, nes daug tokių pykčio apraiškų, melo, pasipriešinimo vyriausybės sprendimams matome, tarkim, ir toje pačioje Italijoje, kur daug sprendimų, kurie buvo priimti, yra labai panašūs į tuos, kuriuos priėmė arba priima Lietuvos vyriausybė. Tai yra labai dažnai susiję su klausimais, kuriuos mes aptarėme. Pavyzdžiui, ir požiūrį į skiepus ir tam tikrą pareigą rūpintis kitais žmonėmis. Kalbėjome taip pat ir apie emocinę reikalo pusę, apie tai, kaip bandyti kalbėtis su piktais žmonėmis. Manau, kad popiežius man davė keletą gerų patarimų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis