Popiežius Pranciškus: jau tris dienas galiu paeiti

ŠaltinisCNA

Vatikanas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame popiežius Pranciškus šią savaitę Brazilijos vyskupų grupei pasakojo, kad jo judėjimas pagerėjo.

Jau beveik du mėnesius popiežius daugelyje savo viešų audiencijų naudojasi neįgaliojo vežimėliu.

Popiežiaus Pranciškaus neįgaliojo vežimėlį buvo galima pamatyti salės gale, kai jis sveikinosi su Brazilijos vyskupais.

„Jau tris dienas galiu vaikščioti“, – pasakė popiežius, mojuodamas ranka birželio 27 d., kai su lazdelės pagalba ėjo per Apaštališkųjų rūmų biblioteką.

Šis 85 metų popiežiaus komentaras nuskambėjo po to, kai birželio 25 d. per Pasaulinio šeimų susitikimo uždarymo Mišias ir birželio 27 d. per Pauliaus VI salės sceną audiencijoje su Neokatechumenų kelio nariais jis trumpą atstumą įveikė naudodamasis lazda.

Popiežius Pranciškus yra sakęs, kad pirmąją gegužės savaitę pradėjo gydytis kelio traumą. Dėl sveikatos būklės jis atidėjo dvi tarptautines keliones į Libaną ir Pietų Sudaną.

Susitiko su Brazilijos vyskupų delegacija

Per susitikimą su Brazilijos vyskupų delegacija popiežius Pranciškus paragino juos kalbėtis su juo tiek, kiek jie nori, ir kalbėti „be cenzūros“. Susitikimas truko tris valandas – Brazilijos vyskupai su popiežiumi kalbėjosi apie savo susirūpinimą dėl Amazonės atogrąžų miškų naikinimo, pranešė „Vatican News“ tarnyba portugalų kalba.

Per diskusiją apie Amazoniją Marajo arkivyskupas Evaristo Pascoalasis Spengleris sakė, kad popiežius Pranciškus „užmerkė akis, išreikšdamas skausmą ir kančią, ir tada paklausė – „Ką galime padaryti?“. „Jis labai jautriai reaguoja į šią Amazonės naikinimo tikrovę“, – sakė E. P. Spengleris, kuris yra Panamazoninio bažnytinio tinklo pirmininkas.

Kelios Brazilijos vyskupų delegacijos gegužės ir birželio mėn. susitiko su popiežiumi per jo ad limina vizitą Romoje.

Vizitas ad limina apostolorum – kelionė į Romą, į kurią paprastai vyksta visi šalies ar regiono vyskupai, taip pat yra piligriminė kelionė prie „apaštalų slenksčio“, kurios metu vyskupai, apaštalų įpėdiniai, turi galimybę pasimelsti prie šventųjų Petro ir Pauliaus kapo.

Ad limina vizitai paprastai vyksta kas penkerius metus, kai daugiau kaip 5300 pasaulio vyskupų keliauja po Romą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Sventieji vatikano laiptai, kada jūs pateisinsite savo garbę, kada jumis nudardes šio eretiko vezimelis?

  2. Svarbiausia – įvaizdis. Pagal situaciją: kaip, kada ir kur patogu. Galima sėdėti, eiti, važiuoti ar skristi (jei reikia). Juk daugelis, nenorėdami eiti į mokyklą, apsimesdavom sergančiais. Ir tėvai patikėdavo!

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte