Vokietijos – Prancūzijos lyderystė ES išsikvėpė ir turi būti pakeista

ŠaltinisREMIX NEWS

Kaskart, kai Angela Merkel žiniasklaidoje paneigia savo klaidas dėl Rusijos, vis labiau netenkame pasitikėjimo Vokietija, rašo Marek A. Cichocki.

Dešimtmečius Prancūzija ir Vokietija buvo laikomos Europos integracijos proceso lyderėmis. Siekdamos pabrėžti savo svarbą, jos kartais ieškojo savo ekonominių sąjungų su Kinija ir Rusija, siekė atsiriboti nuo JAV.

Karas Ukrainoje parodė, kad šis Europos lyderystės modelis išseko. Dabar kyla klausimas, ar tai pakeis dabartinę tvarką Europoje ir atsiras nauja pusiausvyra saugumo politikos, JAV buvimo Europoje ir Rusijos bei Kinijos keliamų grėsmių atžvilgiu.

Vienas iš pagrindinių veiksnių yra ES valstybių, atsakingų už saugumo ir energetikos politiką, patikimumo praradimas po Rusijos invazijos į Gruziją 2008 m. Be patikimumo negali būti lyderystės; be to, kadaise prarastam patikimumui atkurti prireikia dešimtmečių.

Be patikimumo negali būti lyderystės; be to, kadaise prarastam patikimumui atkurti prireikia dešimtmečių

Šiandien tokios sąvokos kaip ES strateginė partnerystė, saugumo garantijos iš Berlyno ar Paryžiaus ir planai vienbalsiškumą pakeisti daugumos balsavimu tiesiog klimpsta – niekas Vidurio ar Rytų Europoje jų negali priimti rimtai.

Būtent Vokietijai tenka didžiausias išbandymas siekiant atgauti patikimumą. Kad išlaikytų tą egzaminą, reikia atlikti tris dalykus. Pirma, ji turi atlikti nuodugnią savo klaidų analizę, tokią kaip „Nord Stream“ projektas. Antra, ji turi atstatyti savo karinius pajėgumus, kad galėtų paremti NATO rytinį flangą, ir galiausiai, ji turi atsisakyti bet kokios energetinės priklausomybės nuo Rusijos.

Deja, su kiekvienu buvusios kanclerės Angelos Merkel pasirodymu žiniasklaidoje mažėja tikimybė, kad Vokietija pasimokys iš praeities klaidų, susijusių su Rusija. Visai ES būtų labai žalinga, jei dabartinė Prancūzijos ir Vokietijos lyderystė būtų išlaikyta, nepaisant visiško jos patikimumo praradimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Vokietija – dvejų pasaulinių karų sukėlėja. O dabar Vokietija sugalvojo pinigais pripumpuoti Rusiją ir užsiundyti ją ant D.Britanijos ir JAV – šitaip vokiečiai nori atsikeršyti už pralaimėjimus abejuose pasauliniuose karuose, kur D.Britanija ir JAV suvaidino lemiamą vaidmenį. Vokiečių neonacizmas ir revanšo siekis yra labai naivus. Dabar ES kaip politinio projekto dainelė sudainuota galutinai – karas Ukrainoje yra nepaneigiamas to įrodymas. Ir vėliau tikrai paaiškės, kad ES kūrimą Vokietija buvo suderinusi su Maskva, ir taip vadinamoji ,,ES plėtra” – mūsų dienomis Berlyno ir Maskvos įvykdytas Europos pasidalijimas. Vokiečiai nenumatė D. Britanijos ir JAV įtakos Rytų Europoje faktoriaus, ir mūsų režimo ruporai, visaip loję ir spjaudęsi ant Vyšegrado Sutarties šalių, dabar gerokai pritilo, nes suprato, kad reikia rinktis ir neapsirikti. Ir dabar reikia žinoti ir įsiminti, kas dirba režimui – visų režimo pakalikų vardus ir pavardes, kad vėliau būtų galima atskirti grūdus nuo pelų. Manote, 15min leidžia komentaurs dėl to, kad juos ištiko demokratijos priepuolis? – anaiptol, 15min yra visų keikiamas ir nekenčiamas kaip iškrypėlių ir landsbergistų ruporas, tai bando pataisyti reikalus bent leisdamas pasisakyti. O štai Delfi tiesiog bijo leisti komentuoti, nes mato, kad kagėbistinis landsbergistų režimas braška treška per visas siūles ir su trenksmu grius dar savivaldybių rinkimuose. Delfi nepaiso ir vineo nepaneigiamo viešosios erdvės dėsningumo: jų skaitytojų skaičiuslabai sumažėjo kaip tik todėl, kad Delfi neleidžia komentuoti, o tai automatiškai mažina ir reklamos žiūrovų skaičių. Rinkodaros požiūriu tai yra labai nuostolinga, bet vis dėlto Delfi šito nepaiso – vadinasi, turi kažkokias tik jiems vieniems žinomas garantijas. Teko girdėti, kad Delfi – Estijos rusų produktas, kitaip sakant – gerai užmaskuotas Maskvos ruporas ir visuomenės nuotaikų Baltijos šalyse indikatorius, kuriuo naudojasi Rusijos politikos strategai.

  2. Matydama tautų ir rasių maišymąsi Vakarų valstybėse, Rusija iškart suprato, kad dabar pats laikas apsiskelbti baltųjų rasės gelbėtoja – ir nemažai žmonių Vakaruose į šitą Maskvos žingsnį sureagavo bemat. ES visiškai pražiopsojo dar vieną labai svarbų regioną – Centrinę Aziją: Kazachiją, Uzbekiją, Tadžikiją, Kirgiziją, Turkmėniją. Ir šitai neliko nepastebėta Maskvoje, o ypač – Pekine. To netgi negalima vadinti politinės strategijso klaida, nes tiek Europarlamentas, tiek Europos komisija yra viso labo rusnaftos ir dujų penimi lobistai, kurie ne tik kad neturi jokio supratimo apie kylančias režimų grėsmes visame pasaulyje, bet net gali labai pakenkti visai Europai tikrų karo veiksmų atveju – Ukraina yra geriausias to pavyzdys, įrodęs visišką ir nepagydomą ES ir EK politinę impotenciją.

    • …sukeltą Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir – kas labai svarbu – Šveicarijos priklausomybės nuo rusiškų dujų ir naftos. Apie jokią ES toliau negali būti nei kalbos, nes Vokietija, Prancūzija, Italija ir Šveicarija kalbamuoju momentu yra paprasčiausios Maskvos kolonijos. Maskva numatė, kad neverta vargintis, siekiant užgrobti visą Europą: pakanka į Maskvai svarbius valstybių postus paskirti visokius šolcus, makronus ir kitus Maskvai tinkamus padarus – kas ir yra padaryta. Ir nėra nei menkiausios abejonės, kad taip bus daroma ir toliau.

  3. nebus išlaisvinta Prūsija,tol Europa stovės ant karo slenksčio.Laikas kuo greičiau kelti šį klausimą ,kuris netgi yra nebaigtas.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte