REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius Pranciškus įsteigė naują vyskupiją Gvinėjoje

ŠaltinisCNA

Ketvirtadienį popiežius Pranciškus įsteigė naują Bokės vyskupiją Vakarų Afrikos valstybėje Gvinėjoje.

Naujoji vyskupija įkurta teritorijoje, kuri anksčiau priklausė Konakrio arkivyskupijos jurisdikcijai.

Šventojo Sosto spaudos tarnybos pateiktais duomenimis, naujojoje vyskupijoje iš viso gyvena 1 153 909 gyventojai, iš kurių 10 225 yra katalikai. Bus šešios parapijos, 11 vyskupijos kunigų, vienas kunigas vienuolis, keturi seminaristai ir 12 seserų vienuolių.

Naujajai vyskupijai vadovaus monsinjoras Moïse Tinguiano (Moišė Tingujanas), kuris nuo 2018 m. tarnavo Konakrio Šv. Augustino de Taouyah bažnyčios parapijos kunigu.

Jis gimė 1977 m. gruodžio 11 d., kunigystės studijas pradėjo mažojoje Jono XXIII kunigų seminarijoje Kindijoje. Augustino Samajaus didžiojoje kunigų seminarijoje Bamake, Malyje, vėliau studijavo filosofiją ir teologiją. Į kunigus buvo įšventintas 2006 m. lapkričio 26 d. ir nuo to laiko ėjo įvairias pastoracines pareigas.

Paskirtasis vyskupas 2017 m. baigė studijas Popiežiškajame saleziečių universitete Romoje ir įgijo katechetikos ir jaunimo sielovados daktaro laipsnį.

Nuo 2018 m. jis dirbo Šventojo Augustino de Taujė parapijos klebonu, Benedikto XVI kunigų seminarijos profesoriumi ir katalikiškos radijo stoties „La Voix de la Paix” („Tautos balsas”) direktoriumi.

Konakris – sostinė ir daugiausiai gyventojų turintis miestas daugiausia musulmonų sunitų išpažįstančioje Vakarų Afrikos šalyje, kurioje beveik 89 proc. gyventojų yra musulmonai, o tik 7 proc. save priskiria krikščionims.

Bokėje imtasi daug iniciatyvų, kuriomis siekiama skatinti religinį dialogą daugiausia musulmoniškoje šalyje.

2022 m. naujasis Bokės administracinio regiono gubernatorius Mamadou Camara pradėjo pirmą kartą istorijoje rengti susitikimus, kuriais siekta įveikti religinių grupių sektantiškus nesutarimus ir kurti regioninę bei nacionalinę vienybę.

Pasak M. Camara, religija atliko neįkainojamą vaidmenį skatinant „socialinę taiką”, o religinių lyderių maldos „leido Gvinėjai išvengti daugybės socialinių krizių ir politinių įtampų”.

Pirmieji katalikų misionieriai į Gvinėją atvyko 1875 m., o 1890 m. buvo įkurta Konakrio misija. 1897 m. Gvinėja tapo apaštališkąja prefektūra, o 1920 m. – apaštališkuoju vikariatu. Konakrio arkivyskupija įsteigta 1955 m. rugsėjo 14 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte