Popiežius išreiškė susirūpinimą dėl ortodoksų vienuolių padėties Kijeve

Trečiadienio Bendrosios audiencijos pabaigoje popiežius išreiškė susirūpinimą dėl ortodoksų vienuolių Kijeve.

Pranciškus paminėjo Kijevo lauros ortodoksų vienuolių atvejį. „Prašau kariaujančių šalių gerbti šventas vietas. Tie, kurie yra pasišventę melstis, nepriklausomai nuo konfesijos, yra parama Dievo tautai“, – sakė Pranciškus ir pabaigoje ragino melsti Dievo Motiną, kad ji lydėtų einant gavėnios keliu.

„Jai, Nuliūdusiųjų Paguodai ir Taikos Karalienei, patikime ir kenčiančius Ukrainos žmones.“

2023 m. kovo 10 d. Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia (UOB), kuri šiuo metu neturi oficialaus nepriklausomo nuo Maskvos patriarchato statuso, gavo Kijevo Pečersko lauros nacionalinio rezervato, atstovaujamo laikinai einančio direktoriaus pareigas Oleksandro Rudniko, įspėjimą nutraukti 2013 m. liepos 19 d. pasirašytą susitarimą dėl nemokamo rezervato teritorijoje esančių religinių pastatų ir kito valstybinio turto naudojimo UOB.

Laiške O. Rudnikas remiasi Ukrainos prezidento dekretu Nr. 820/2022 „Dėl Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimų nuo 2022 m. gruodžio 1 d. dėl tam tikrų religinių organizacijų veiklos Ukrainoje aspektų ir specialių ekonominių bei kitų ribojančių priemonių (sankcijų) taikymo“.

2022 m. gruodžio 23 d. Ukrainos ministrų kabinetas išleido dekretą, kuriuo buvo sudaryta tarpžinybinė darbo grupė pasiūlymams ir rekomendacijoms dėl tam tikrų užduočių, susijusių su religinių organizacijų veikla Ukrainoje, organizavimo parengti, kuri savo darbo metu nustatė, kad buvo pažeistos UOB sąlygos dėl valstybės turto naudojimo.

UOB informuojama, kad ji turi palikti Kijevo Pečerskio laurą iki 2023 m. kovo 29 d. Po to lauroje dirbs valstybės turto priėmimo ir perdavimo komisija. Manoma, kad ji perduos laurą Ortodoksų Bažnyčiai Ukrainoje (Konstantinopolio patriarchato).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Negaliu vertinti šio popiežiaus pasisakymo, nežinodama tikrosios padėties, bet susirūpinimą sukėlė nutarimas atimti tą „Lavrą“ iš Maskvai ištikimų ortodoksų: ar tai neišprovokuos rusų kariaunos sunaikinti šį visiems krikščionims brangų ir vertingą architektūrin paminklą, krikščioniškosios kultūros perlą?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte