REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kardinolas P. Parolinas griežtai įvertino Vokietijos Sinodinio kelio nutarimus

ŠaltinisLAIKMETIS

Vatikano pareigūnas Nr. 2 įspėjo Vokietijos katalikų vyskupus, kad jie neturi nukrypti nuo Bažnyčios mokymo po prieštaringų sprendimų, kurie buvo priimti pasibaigus jų šalies bažnytinės reformos procesui, vadinamam Sinodiniu keliu.

„Sinodinis kelias priėmė sprendimus, kurie ne visai atitinka šiuo metu galiojančią Bažnyčios doktriną“, – pareiškė popiežiaus valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas (Pjetras Parolinas).

68 metų kardinolas savo pastabas išsakė pirmadienį Romoje vykusioje Vatikano diplomatijos konferencijoje, praėjus vos dviem dienoms po to, kai Vokietijos Sinodinis kelias Frankfurte baigė savo asamblėją.

Parolinas ypač kritiškai įvertino tai, kad ir Vokietijos vyskupai pritarė Sinodinio kelio pasiūlymui laiminti tos pačios lyties poras.

„Man atrodo, kad Šventasis Sostas šiuo klausimu jau labai aiškiai pasisakė Tikėjimo mokymo dikasterijos dokumentu”, – sakė kardinolas. „Tokia yra Romos pozicija”, – pridūrė jis.

Lygiai prieš dvejus metus – 2021 m. kovo 15 d. – Bažnyčios doktrinos tarnyba paskelbė pareiškimą, kad Bažnyčia „neturi ir negali turėti galios laiminti” tos pačios lyties asmenų sąjungų.

„Dalinė, vietinė Bažnyčia negali priimti tokio pobūdžio sprendimo, susijusio su visuotinės Bažnyčios drausme”, – tęsė italų kardinolas. Jis pabrėžė, kad būtina „diskusija (Vokietijos katalikų vadovų) su Roma, taip pat su kitomis pasaulio Bažnyčiomis”, siekiant „išsiaiškinti, kokius sprendimus reikia priimti”.

Pasak jo, šios diskusijos turės vykti per dvi Vyskupų sinodo asamblėjas dėl Bažnyčios ateities, kurios vyks Romoje šių metų spalį ir po to, tą patį mėnesį 2024 m. spalį.

„Net jei (vokiečiai) sakys, kad visa tai vyksta pagal dabartinę kanonų teisę, mums reikės tai suprasti ir aptarti”, – tvirtino kardinolas P. Parolinas.

Tai pirmoji Vatikano reakcija po to, kai kovo 11 d. Frankfurte buvo užbaigtas Sinodinis kelias, kurio delegatai praėjusį šeštadienį per paskutiniąją sesiją priėmė keletą svarbių nutarimų. Jie patvirtino Bažnyčios palaiminimo teisę išsiskyrusiems ir antrą kartą susituokusiems, taip pat tos pačios lyties poroms, leido per Mišias pamokslauti pasauliečiams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte