Linas Karpavičius. Ačiū Olegui Šurajevui

Taip, ir tai geroji žinia. Kelių metų bėgyje taps aišku ar tauta turi ateitį ir ar valstybė dar mums reikalinga.

Šurajevo demaršai yra mums visiems egzaminas. Ar jūs įsivaizduojate tokio elgesio protrūkius save kaip valstybę apibrėžiančioje teritorijoje? Aš – ne. Taip gali nutikti bet kur – zoologijos sode, psichoneurologiniame dispanseryje, Mambukijaus protektorate arba Bananijos Emyratuose, tik ne teritorijoje, dar iš inercijos save išdidžiai vadinančia valstybe.

Todėl klausimas tik vienas. Verta ši teritorija valstybės vardo? Verta ši tauta save valdyti? Atsakymą kelių metų bėgyje sužinosime. Arba organizuosimės ir tapsime vieni kitiems pavyzdžiu, arba plodami tokiems veikėjams pavirsime beforme mase, kuriai cituojant Napoleoną Bonapartą, „reikia gero piemens“.

Nereikia net įrodinėti, kad tokie performansai yra prieš valstybę nukreipto naratyvo dalis. Skiriama nacionalinė premija autoriui, parašiusiam partizanus niekinantį kūrinį „Žali“, viešai terliojama Lietuvos vėliava, pažeminamas aukščiausias, Lietuvos tautą atstovaujantis, institutas. Visi šie „performansai“ yra susieti nematoma linija. Baisiausia tai, kad visa tai vykstą panaudojant visų mūsų simpatijas kovojančiai Ukrainai.

Valstybės griovimas prasideda ne nuo valstybės institutų panaikinimo, bet nuo jos sugriovimo mūsų sąmonėje. Būtent tai dabar ir vyksta.

Tokie performansai yra prieš valstybę nukreipto naratyvo dalis.

Manipuliatoriai žmonėmis žaidžia žaidimą be pralaimėjimo. Prisidengiant pagalbos Ukrainai vėliava yra naikinama Lietuvos valstybė, griaunant jos įvaizdį ir darant iš jos parodiją ir balaganą. Šiandieninis jaunimas gavęs tik ribotą išsilavinimą, nežinantis kas yra politinė ekonomija, nesusipažinęs su logikos mokslu ir visiškai neturintis kritinio mąstymo, džiaugsmingai „kramto“ viską ką paduoda šiandieninė politinė „virtuvė“. Tačiau, kaip sakoma tautos patarlėje, lazda turi du galus.

Tai gali būti puikus spyris visiems tiems, kurie jau supranta kokiu pražūtingu keliu vedama valstybė ir, kad netekus jos prarastume bet kokią laisvę patys spręsti kaip mums gyventi.

Kokie ji bebūtų mūsų valstybė, tobula ar netobula, bet ji yra mūsų laisvės garantas, mūsų „paskutinis šiaudas“, kurio mes negalime prarasti.

Todėl turime tik du pasirinkimus. Aš savo pasirinkimą padariau. Ir už tai dalinai galiu padėkoti Olegui Šurajevui.

P.S. Suprantama, kad yra ir šalutiniai tikslai, pavyzdžiui rinkėjų mobilizavimas antrajam rinkimų turui. Artimiausiu metu lauksime Olego Šurajevo demaršo kviečiančio aktyviai balsuoti už vieną iš kandidatų Vilniaus mero rinkimuose.

Šiais „performansais“ yra sujudinama „miegančių“ rinkėjų „pelkė“. Ji mobilizuojama, pakeliama nuo sofų ir priverčiama ateiti į rinkimus, kad „teisingai“ pabalsuotų. Šio žmogaus „šeimininkai“, aukoja valstybės įvaizdį vardan pergalės savivaldoje. Ir patikėkite, jie paaukotų dar daugiau.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

31 KOMENTARAI

 1. Na, manyti, kad tas klounas agitavo už Zuoką, yra kvaila tiesiog. Autorius įžvelgia tai, ko nėra. Šurajevas – tiesiog išraiška tos šutvės, kuri dabar yra paskirta valdyti valstybę. Beje, valstybė tėra tik butaforinė, nebeturime jos.

   • >>> Tai Kad Tamsta

    Vardinkite to, kaip jūs sakote, ,,nusišnekėjimo“ pavyzdžius. Ir be partinės demagogijos – čia jums ne 15min, kuri visi kagėbisto Landsbergio pakalikai bet kokį racionaliau mąstantį komentatorių iškart apšaukia ,,rusų agentų“, šitaip naiviai tikėdamiesi, kad išsuks savo kagėbsitinį senį ir jo suburtus kagėbistus.

  • >> Liudnas, nes blaivus

   ir klystate. Šurajevo pokštas yra tikrai ne atsitiktinis, ir šitai dar ir kaip pasitarnuas – ar tiksliau, jau pasitarnavo – Zuokui. Nes Šurajevas automtiškai siejamas su Šimonyte, ir tuo pačiu su Benkunsku. Nenustebčiau, jeigu šitą šeštadienį Vilniuje būtų paskelba akcija rūkytiems unguriams (Benkunskas – iš Šilutės) ar kažkas panašaus. Vilnius purkštauja, kad nekaip nesugeba deleguoti į Vilniaus mero rinkimus vilniečio, bet tai jau jų problemos. Bet kokiu atveju Vilnių ima kažkuri masonų ložė, nes ir Zuokas ir Benkunskas uš esmės yra tokie patys. Bet tie, kas dabar ims Vilnių, iškart atsidurs kryžminėje ugnyje – patys žinote, kiek nesąmonių pridaryta Vilniuje, ir naujasis meras viešai kabins košę, o tuo pačiu ir bus visokiausios ir labai smarkios kritikos taikiniu. Pats suprantate, kaip tai atsilieps Vilniaus merui ir visai jo kompanijai: iki Seimo rinkimų Vilniaus mero, taigi ir su juo susijusių jėgų, įvaizdis grius galutinai, nes tokių nesąmonių, kokių pridaryta Vilniuje per metus ištaisyti tikrai nepavyks. Vilnius savivaldybių rinkimuose – karšta bulvė, kurią politinės jėgos mėto vieni kitiems. Socdemai eilinį kartą`pasirodė ypač gudrūs ir, reikia pripažuinti, pakankamai įžvalgūs -būtent todėl, kad dabar Vilnius ,,dega“, jie ir nedelegavo stipraus kandidato į Vilniaus mero postą, nes puikiai supranta, kad Vilniuas meras kartu su savo partija iškart atsidurs kritikos artilerijos ugnyje. Maniau, kad Benkunskui betn jau užteks proto nesirodyti šalia Šimašiaus, bet nuo durnumo vaistų nėr.

   • gali būti atsakingas už tai, ko nepadarė…
    O kvailių visada buvo ir bus.
    Sutinku su autoriumi dėl jaunimo kvailinimo.
    Belieka pasitikėt vyresniais ir neparsidavusiais…

   • Sutinku, kad Zuokui buvo į naudą, ir ne tik jam – juk parodė akivaizdžiau nei įmanoma apskritai, kokiame dugne esame kaip valstybė. Kitaip tariant, nebesame valstybė, mus administruoja iš užsienio paskirta šutvė (junta), kuri remiasi vietoje chunveibinais. Išsidavė eilinį kartą neokomunistai. Tačiau ne Zuokas ar dar kas nors tą ligonį tampo.

   • >>> Liūdnas, Nes Blaivus

    Labiausiai panašu, kad tą ligonį tampo Maskva. Ne be reikalo Raskevičius dėvėjo masškinėlius ,,For Russia – with love“.

   • Čia yra žiauru, už ką bebalsuotum, vistiek balsuosi už masonus. Kurį kandidatą bepasirinktum, vistiek masonai bus valdžioje, vistiek jie galės daryti savo visuomenių griovimo, sabotažo ir kenkimo darbus.
    Kaip išeiti iš šio užburto rato, kaip pakeisti šias sudėliotas sąlygas, į kurias yra įstumti visi rinkėjai ?

   • -> Kažkas

    O gal kažkas kaip tik labai nori, kad laimėtų būtent Benkunskas? Ar savivaldybių rinkimų pirmasis turas Landsbergio partijai dar nieko neparodė?

 2. Bernardinų redakcija toliau nemaloniai stebina. Jų autorius purslys gina šitą šarlatana. Tai rodo kad bernardinai pritaria, kad jis vertas valstybės kūrėjo vardo, kad jo performansai mus praturtina. Žinoma, šis genijus dar turi idėjų, jis dar net kelnių nespėjo seime nusimauti, o jau neįleidžia. Nieko tokio, jis dar aplankys prezidentūra, Gedimino pilį, gal ir į Katedrą atvyks. Laukite bernardinai ir į jūsų parapija atneš šokolado, gal net iš savo kelnių.

  • >>> Hm

   Post scriptum: kaip manote, kokie motyvai padiktavo Bernardinams uždrausti savo tinklalapyje komentarus? – šitokį sprendimą padiktavo baimė. Baimė, kad bernardinams kažkas anksčiau ar vėliau vsitiek pasakys tiesą į akis. Bet baimė – blogas patarėjas, kaip sako vokiečiai.

   • Tiesiog siųlyčiau, kad visi sąmoningi žmonės su tais bernardinais elgtųsi kaip su lavonu: nei jų remtų, nei jų skaitytų, nei apie juos šnekėtų, na nebent kai būtų pačių didžiausių nesąmonių šaltinis. Tegul ir taip trunyja sau, kol visai užges.
    Kaip atrodo?

   • Tiesiog siųlyčiau, kad visi sąmoningi žmonės su tais bernardinais elgtųsi kaip su lavonu: nei jų remtų, nei jų skaitytų, nei apie juos šnekėtų, na nebent kai būtų pačių didžiausių nesąmonių šaltinis. Tegul ir taip trunyja sau, kol visai užges.
    Kaip atrodo?

   • baimės neturi būt politikoje… Tik praverčia žinios, loginis mąstymas, atsarga. Reikia kliautis griežta patikra, vadovautis sąžine ir garbe.

 3. isivaizduoju kaip besarmatis oleg pakele seimo darbo nuotaikas ir kokybe bei autoriteta

  • o kaip Tapinas amsėjo ant Matijošaičio Kaune? – ir kas iš to išėjo? Kaune prieš Matijošaitį konservatorių organizuotas išpuolis – lazda, kuri gali suduoti konservatoriams antru galu. Negi tikrai manote, kad Tapinas pats nesupranta, kad jis tapo tik samdomu pasakoriumi, jeigu ne dar blogiau? – koks tas Tapinas – toks, aš jo irgi labai nemėgstu, bet vis tik jis man neatrodo toks kvailas, kad nesuprastų tikrosios savo padėties.

 4. Negražiai kalbėjo, o ką negražaus padarė? Priešingai nei kai kurie seimo nariai, labai gražiai kalba, bet … labai „negražiai“ daro, tad ką renkiesi?

 5. Autorius yra visiškai teisus sakydamas, kad dabertiniai valdantieji griauna mūsų valstybę ir kad mes tiesiog privalome, turime jausti pareigą apginti tai, ką gavome iš savo tėvų ir senelių, už ką šie guldė savo galvas. Mes tiesiog dabar turime imtis organizuotis ir tapti vieni kitiems pavyzdžiu.

  • Privalu, nes dabar Lietuva tokioje padėtyje, kokioje buvo caro okupacijoje Nikolajaus I Lazdavaldžio laikais, ir nenustebčiau, kad gali netrukus uždrausti ir lietuvišką spaudą. Ir tai tk įrodo, kad Ladnsbergio chunta yra pats tikrisuais Maskvos projektas, suderintas su vokiečiais, kuriems Baltijos valstybės yra tikras galvos skausmas kaip Lenkijos pavyzdžiu besivadovaujantys politiniai konkurentai, kurių vokiečiai negali pergudrauti jau 800 metų. Kaip tik Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija ir saugo Europą nuo dar vieno pasidalinimo tarp Berlyno ir Maskvos. Rusai todėl ir užpuolė Ukrainą, kad sukliudyti JAV Respublikonų partijos remiamam Tarpjūrio (Intermarium) paktui kaip atasvarai nuo rusiškų dujų priklausomoms Vokietijai ir Prancūzijai. Todėl Vakarų Europa, išskyrus D.Britaniją, ir nenori, kad laimėtų Ukraina ir todėl jai padeda tik simboliškai. Nes jeigu prei Lenkijos ir mųsi prisidėtų dar ir Ukraina su savo ištekliais, tuomet Voietijos ir prancūzijos politinis svoris sumažėtų bemat, o netrukus prasidėtų ir labai stipri Vakarų ir Rytų Europos gamybinių sektorių konkurencija. Vakarų Europiečiai dėl savo sotaus gyvenimo jau sneiai atprato patys dirbti, o štai Rytų Europos gyventojai dirba ne tik pats ir ne tik sau, bet dar ir ididele dalimi darbo jėga aprūpina vaivorykštiniuose kliedesiuose paskendusią Vakarų Europą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte