REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežiškoji gyvybės akademija apie Prancūziją: nėra „teisės“ sunaikinti žmogišką gyvybę

ŠaltinisVATICAN NEWS

Kovo 4 dieną Prancūzijos įstatymdaviai galutiniame balsavime pritarė krašto konstitucijos pataisai, jog moterų laisvė pasinaudoti nėštumo nutraukimu arba abortu yra „garantuota“. Tai pirmas aborto konstitucionalizavimo atvejis. Tačiau, pasak Popiežiškosios gyvybės akademijos, nėra „teisės“ sunaikinti žmogišką gyvybę.

Kovo 4-ąją paskelbtame Akademijos pareiškime primenama keliomis dienomis anksčiau, vasario 29-ąją, Prancūzijos vyskupų konferencijos deklaracija, jog abortas, kuris yra pasikėsinimas į gyvybę pačioje jos pradžioje, negali būti vertinamas tik iš moterų teisių perspektyvos. Diskusijos buvo dalinės, reikia apgailestauti, jog nebuvo paminėta parama toms moterims, kurios norėtų išsaugoti vaiką.       

„Popiežiškoji gyvybės akademija pakartoja, kad būtent visuotinių žmogaus teisių amžiuje negali būti „teisės“ atimti žmogaus gyvybę.“

Akademija kreipėsi į visas vyriausybes ir religines tradicijas, ragindama padaryti viską, kad dabartiniu laikotarpiu gyvybės apsauga taptų absoliučiu prioritetu, lydima konkrečių veiksmų taikos ir socialinio teisingumo labui, taip pat veiksmingų priemonių, kad būtų užtikrintas išteklių, švietimo, sveikatos priežiūros prieinamumas visiems. Į ypatingas gyvenimo situacijas, sudėtingas ir dramatiškas aplinkybes reikia reaguoti pasitelkiant teisinės civilizacijos priemones, kuriomis pirmiausia siekiama apsaugoti silpniausius ir pažeidžiamiausius.

Popiežiškoji gyvybės akademija pakartoja, kad būtent visuotinių žmogaus teisių amžiuje negali būti „teisės“ atimti žmogaus gyvybę.

Žmogaus gyvybės apsauga yra svarbiausias žmonijos siekis, kuris gali vystytis tokiame pasaulyje, kuriame vengiama konfliktų ir susipriešinimo, kuriame mokslas, technologijos ir pramonė tarnauja žmogui ir brolybei.

Katalikų Bažnyčiai, primena Akademija popiežiaus Pranciškaus žodžius, gyvybės gynimas nėra ideologija, tai tikrovė, žmogiška tikrovė, kuri liečia visus krikščionis, būtent todėl, kad jie yra krikščionys ir todėl, kad jie yra žmonės. Solidarumo, rūpinimosi, priėmimo nuostata, gyvybės kultūra nėra išskirtinis krikščionių paveldas, bet priklauso visiems, kurie pripažįsta kiekvieno asmens, taip pat trapaus ir pažeidžiamo, vertę.

Kovo 4-ąją Prancūzijos vyskupų konferencija paskelbė dar vieną deklaraciją, kuria pakvietė prisidėti prie katalikiškų judėjimų paskelbtos pasninko ir maldos iniciatyvos. Ji taip pat pridūrė:

„Būdami katalikai, mes visada turime būti visų žmonių ir kiekvieno žmogaus gyvybės tarnais nuo pradėjimo iki mirties, pagarbos kiekvienam žmogui, kuris visada yra dovana visiems, kūrėjais, rėmėjais tų, kurie nusprendžia išsaugoti savo vaiką net ir sunkiose situacijose: ieškome naujų būdų, kaip tai padaryti. Taip pat pagarba bei atjauta apgaubti tuos ir tas, kurie darė abortą. Nuolankiai ir nuoširdžiai prašykime malonės. Visų pirma melskimės, kad mūsų bendrapiliečiai iš naujo atrastų gyvybės skonį, skonį ją dovanoti, ją priimti, palydėti, turėti ir auginti vaikus“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte