Per išpuolius Kabule žuvo 13 JAV karių, 72 civiliai (papildyta)

ŠaltinisBNS

Papildyta 10.59. Sprogdinimų Kabulo oro uoste aukų padaugėjo iki 72. „Tarp aukų – daug moterų ir vaikų. Daugelis sužeistų žmonių yra patyrę traumą ir sukrėtimą“, – sakė vienas buvusių pareigūnų.

Kabule 13 JAV karių žuvo ir dar 15 buvo sužeisti ketvirtadienį per džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) mirtininkų sprogdintojų atakas, pranešė JAV kariuomenės Centrinio štabo viršininkas.

Per šią ataką taip pat žuvo civilių afganistaniečių“, – žurnalistus informavo generolas Kennethas McKenzie (Kenetas Makenzis).

„Vis dar skaičiuojame bendras netektis“, – pridūrė jis.

K. McKenzie pabrėžė, kad JAV organizuojami evakuaciniai skrydžiai iš Kabulo oro uosto bus tęsiami, nepaisant atakų.

„Noriu aiškiai pasakyti: nors liūdime dėl prarastų gyvybių, tiek amerikiečių, tiek afganistaniečių, šią misiją toliau vykdysime, – kalbėjo jis. – Tai yra išgabenti kiek įmanoma evakuojamųjų ir [JAV] piliečių iš Afganistano.“

Generolas nurodė, kad nuo rugpjūčio 14-osios, kai į Kabulą įžengė Talibanas ir žlugo Vakarų šalių remta Afganistano vyriausybė, iš sostinės evakuota jau daugiau kaip 100 tūkst. žmonių. Iš jų 66 tūkst. žmonių išskraidino JAV, o dar 37 tūkst. – sąjungininkai.

„Šiandien ant rampos [Hamido Karzai (Hamido Karzajaus) tarptautiniame oro uoste turime apie 5 000 evakuojamųjų“, – nurodė K. McKenzie.

Generolas patvirtino, kad du mirtininkai susisprogdino netoli Kabulo oro uosto Abbey [Abio] vartų ir šalia viešbučio „Baron“.

Pasak jo, po sprogdinimų IS kovotojai pradėjo šaudyti į civilius ir karius.

K. McKenzie sakė besitikintis, kad IS kovotojai mėgins surengti daugiau atakų, bet tai „mūsų neatgrasys nuo užduoties įvykdymo“.

„Manome, kad yra troškimas tęsti tokias atakas, ir tikimės, kad tokios atakos tęsis, – sakė jis. – Darome viską, ką galime, kad tokioms atakoms užkirstume kelią.“

Praėjus kelioms valandoms po šios spaudos konferencijos Kabule driokstelėjo dar vienas galingas sprogimas, pranešė ten esantys naujienų agentūros AFP darbuotojai. Apie naujausią incidentą kol kas nežinoma jokių detalių.

Planuojama, kad JAV evakuaciniai skrydžiai tęsis iki rugpjūčio 31 dienos, kai iš Afganistano, kuriame valdžią vėl užgrobė Talibanas, bus išvestos visos amerikiečių pajėgos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis