Liberalų sąjūdis Seimo rudens sesijoje sieks švelninti pagalbinio apvaisinimo sąlygas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija užregistravo savo siūlymus Seimo rudens sesijos darbų programai. Anot frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo, didžiausias dėmesys skirtas asmens teisėms ir pribrendusiems konstituciniams pakeitimams.

„Susitelkėme į įstatymų kokybę, ne kiekybę. Geriau kiekvieną įstatymų pakeitimą nuodugniai išdiskutuoti ir racionaliai pagrįsti nei paskubomis priiminėti visos valstybės gyvenimą keičiančius teisės aktus. Dėl daugelio liberalų pateiktų projektų jau pavasario sesijoje esame kalbėję tiek su koalicijos partneriais, tiek su dalimi politikų iš opozicijos, todėl teikiame tik tuos įstatymų projektus, kuriems tikimės Seimo pritarimo“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

Tarp prioritetinių Liberalų frakcijos darbų ir Alkoholio kontrolės įstatymo projektas, kuriuo siekiama atšaukti, pasak liberalų, nelogiškus ribojimus, suvienodinti alkoholio prekybos laiką visomis savaitės dienomis.

Frakcijos seniūnas E. Gentvilas taip pat užregistravo specialų Lukiškių aikštės statusą panaikinantį įstatymą.

„Dabartinis įstatymas dėl Lukiškių aikštės yra visiškai absurdiškas, nes numato, jog tai turi būti gedulo, susikaupimo, rimties aikštė, kitaip sakant, net įstatymiškai apibrėžiama emocinė atmosfera ir dar nurodyta, kad pagrindinis akcentas turi būti Vytis“, – piktinasi E. Gentvilas.

Liberalas Arminas Lydeka įregistravo Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuris padėtų užtikrinti palankesnes sąlygas pacientams, norintiems pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo paslaugomis. Pasak A. Lydekos, dėl dabartinio teisinio reguliavimo iškylančios problemos skatina vadinamąjį „reprodukcinį turizmą“, kuomet atitinkamoms procedūroms atlikti asmenys vyksta į kitą, palankesnį medicininį reglamentavimą siūlančią šalį.

Seimo rudens sesijos pradžia – rugsėjo 10 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis