Pasaulio evangelikų aljansas aktyviai prisideda prie JT veiklos

ŠaltinisCNE NEWS

Pasaulio evangelikų aljansas aktyviai prisideda prie Jungtinių Tautų veiklos. Neseniai jis pateikė taip vadinamą „taikos deklaraciją” naujajai JT taikos darbotvarkei, praneša „CNE News”.

Pasaulinis evangelikų aljansas turi specialų komitetą – Taikos ir susitaikymo tinklą (angl. Peace and Reconciliation Network, PRN), kuris parengė deklaraciją JT taikos darbotvarkei. Pasaulinį tinklą sudaro krikščionių lyderiai, pasišventę stiprinti taikos gebėjimus regioniniuose ir vietiniuose kontekstuose”, – rašo „Livenet”.

„Pasauliui reikia Bažnyčios, kuri sėja ir kuria taiką”, – sako Philas Waleris (Filas Voleris). Jis yra pasaulinio tinklo direktorius. PRN daugiausia dėmesio skiria švietimui, paramai, iniciatyvoms ir tinklų kūrimui.

Pasaulio evangelikų aljanso pareiškime raginama ypatingą dėmesį skirti konkretiems klausimams, kurie yra JT taikos pastangų dalis. Tarp jų – tikinčiųjų bendruomenių dalyvavimas, traumų gydymas, taikos ugdymas, vyriausybės ir verslo investicijos į taikos stiprinimą ir gerų naujienų skelbimas.

Be to, pareiškime JT raginamos „laikytis bendradarbiavimo ir holistinio požiūrio, kuris neignoruotų tikinčiųjų balsų, bet pagerbtų jų indėlį ir dalyvavimą kaip gyvybiškai svarbų tautų gydymui”.

Pasak Pasaulinio evangelikų aljanso pasaulinės veiklos prezidentės Janet Epp Buckingham (Dženet Ep Bekinghem), norint „pasiekti taikų pasaulį”, reikia daug nuveikti.

Ji mano, kad svarbu, jog „krikščionys remtų svarbų JT darbą dėl taikos”. Krikščionys negali likti nuošalyje pastangų sprendžiant tarptautinius konfliktus, pabrėžia J. E. Buckingham.

Pasaulinis evangelikų aljansas nuo pat savo veiklos pradžios yra įsipareigojęs siekti taikos kūrimo, sako organizacijos generalinis sekretorius Thomas Schirrmacheris (Tomas Širmakeris).

„Nes Jėzus Kristus, Taikos Kunigaikštis, pašaukė mus būti taikdariais visur. Džiaugiuosi, kad Pasaulinis evangelikų aljansas savo taikos deklaracija gali prisidėti prie JT darbo”, – apibendrina jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte