REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pasaulio bankas nebeskolins pinigų Ugandai dėl prieš LGBT nukreiptų įstatymų

ŠaltinisBNS

Pasaulio bankas pareiškė, kad nesvarstys naujų paskolų Ugandai išdavimo po to, kai ši Rytų Afrikos šalis šiais metais priėmė tarptautinėje arenoje plačiai pasmerktą įstatymą, nukreiptą prieš LGBTIQ bendruomenę.

Gegužę priėmus įstatymą, Pasaulio bankas į Ugandą atsiuntė komandą, kuri nustatė, jog būtina imtis papildomų priemonių siekiant, kad projektai atitiktų organizacijos aplinkosaugos ir socialinius standartus.

„Vykdomųjų direktorių valdybai nebus teikiami jokie pasiūlymai dėl naujo viešojo finansavimo Ugandai, kol nebus patikrintas papildomų priemonių veiksmingumas“, – sakoma antradienį paskelbtame Pasaulio banko grupės pareiškime.

„Mūsų tikslas yra apsaugoti seksualines ir lyčių mažumas nuo diskriminacijos ir atskirties mūsų finansuojamuose projektuose. Šiuo metu šios priemonės aptariamos su valdžios institucijomis“, – priduriama jame.

Įstatymas, kuriame numatyta mirties bausmė už kai kuriuos homoseksualius veiksmus, šalyje sulaukė didelio palaikymo, o Ugandos pareigūnai laikosi atkakliai net ir vyraujant susirūpinimui, kad tokie partneriai kaip Pasaulio bankas dėl šio teisės akto gali atsisakyti skirti lėšų. Kai kurie pareigūnai teigė, kad grasinimai dėl finansavimo yra nederami.

Įstatymas, kuriame numatyta mirties bausmė už kai kuriuos homoseksualius veiksmus, šalyje sulaukė didelio palaikymo

Ugandos finansų institucijos, kurios jau kelis mėnesius bando gauti naują finansavimą iš didžiausio jos skolintojo, nepateikė komentarų.

Pasaulio banko pareiškime pažymima, kad, nepaisant pastarojo sprendimo, jis ir toliau yra „įsipareigojęs padėti visiems – be išimties – ugandiečiams išvengti skurdo, gauti gyvybiškai svarbias paslaugas ir pagerinti savo gyvenimą“.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių biuras pareiškė, kad Ugandos įstatymas yra drakoniškas ir diskriminacinis, ir apibūdino jį kaip receptą sistemingiems LGBTIQ ir kitų asmenų teisių pažeidimams. JAV įspėjo apie ekonomines pasekmes.

Aktyvistai ir kai kurie mokslo pasaulio atstovai užginčijo įstatymą teisme, tačiau kol kas neaišku, kada prasidės teismo posėdžiai.

Homoseksualumas laikomas nusikaltimu daugiau nei 30 iš 54 Afrikos šalių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte