Partija „Nacionalinis susivienijimas“ stoja ginti br. Paulių Vaineikį

Kovo 10 d. politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ (toliau – NS) išplatino pareiškimą, kuriame stojo ginti buvusį Kretingos katalikiškos Pranciškonų gimnazijos kapelioną br. Paulių Vaineikį.

Partija griežtai pareikalavo nedelsiant nutraukti teisinį kunigo Pauliaus Vaineikio persekiojimą ir nustatyti, kieno pastangomis ir kokiu pagrindu šis persekiojimas buvo pradėtas, grąžinti jį į kapeliono pareigas, ištirti atleidimo aplinkybes bei išsiaiškinti, kieno nurodymu Kretingos Pranciškonų gimnazijos direktorius pašalino jo įrašą iš Gimnazijos tinklalapio, tokiu būdu apribodamas Gimnazijos auklėtinių, jų tėvų ir kitų tikinčiųjų konstitucines teises bei laisves. Taip pat reikalaujama išsiaiškinti kieno nurodymu br. P. Vaineikis buvo priverstas atsistatydinti ,,savo noru“.

Be to, NS reikalauja užtikrinti Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo vykdymą, apsaugoti konfesines švietimo įstaigas nuo neteisėto kišimosi į mokymo ir ugdymo procesą, primetant jų pasaulėžiūros neatitinkančios ideologijos diktatą, primindama Lietuvos Respublikos Konstitucijos 26 str., laiduojantį žmogaus teisę rinktis tikėjimą, jį praktikuoti ir jo mokyti savo vaikus, taip pat įstatymą, draudžiantį bet kokių darbuotojų atleidimą iš darbo dėl jų religinių pažiūrų ar įsitikinimų.

Partijos pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas savo feisbuko paskyroje komentavo šį pareiškimą tokiais žodžiais: ,,Nėra abejonių, jog atleidžiant kunigą Vaineikį tikėtasi, kad šis veiksmas, kaip tokiais atvejais tapę įprasta, nueis tylomis ir pasimirš. Tačiau taip nebegali tęstis. Sakantieji tiesą negali būti aukojami vardan ramybės ir išvengto krikščionybės priešų puolimo“.

Visas pareiškimo tekstas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Net vyskupai neturi teisės kištis į vienuolynų vidaus reikalus, o “ Nacionalinis susivienijimas“ tuoj viską ištirs ir sutvarkys…

    • O iš kur jūs žinote, kad vienuolyno nepaspaudė proLGBT grupės? O ar ne spaudimu galima pavadinti policijos pradėtą tyrimą dėl brolio Pauliaus pasisakymo. Šis pareiškimas nėra tik apie brolį Vaineikį. Gal norite, kad greitai tikybos mokytojui priimti reikėtų LGBT rekomendacijos? Gal norite, kad LGBT užtildytų visus mokytojus skelbti Bažnyčios Mokymą be apribojimų? Paskaitykite visą pareiškimą.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte