Br. Paulius Vaineikis atleidžiamas iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapeliono pareigų

Šiandien Kretingos Pranciškonų gimnazijos moksleivių tėvai gavo tokio turinio žinią:

Gerbiami tėvai (globėjai, rūpintojai),

Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo pasidalyta br. Pauliaus Vaineikio OFM pasisakymais. Kadangi į straipsnius, diskusijas bei komentarus buvo įtraukta ir gimnazija, kreipiuosi į Jus ir labai atsiprašau už br. Pauliaus įžeidžiančius žodžius. Manau, kad jie yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę. Noriu pabrėžti, kad br. Pauliaus internete paskelbti pasisakymai neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų. Informuoju Jus, kad nuo 2021 m. kovo 1 d. br. Paulius OFM nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje. Šiuo gavėnios laikotarpiu prašau Jūsų atleidimo. Dievas telaimina Jus ir Jūsų artimuosius.

Direktorius Alvydas Virbalis OFM

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

113 KOMENTARAI

 1. Gaila. Manau, gerbiamas kunigas tiesą pasakė. Gal būdas jos pateikimo ne visiems priimtinas pasitodė. Aišku, tai, ką jis pasakė, šiais laikais kai kam skamba kaip įžeidimas. Bet ar Dievo tarnas turi glostyti, ar barti klystkeliais einančius ir tiesos siekiančius įžeidinėjančius? Ar ne bažnyčia turėtų būti ta nepajudinama uola, į kurią sudužtų velnio žabangos?

 2. Jeigu Direktorius Alvydas Virbalis OFM atsiprašo… Tokiu atveju darosi siaubinga. Nejaugi iškrypėliai formuoja tiek gimnazijos, tiek pranciškonųpoziciją.

 3. Čia jau nebe pirmas atvejis, kai buvo pjudomas kitų pažiūrų žmogus. 2017 metais mokytoja L. Raudytė buvo negailestingai dorojama, tačiau atsiprašė, ją užstojo mokinių tėvai, tai neatleido. Aišku daugiau ji ta tema nebekalbėjo. O štai brolis Paulius ne tik kad neatsiprašė, bet išdrįso priešintis ir ginti savo poziciją. Neabejotinai, puolimas tuo nesibaigs, nes tikslas yra užtildyti, kad tokių nebebūtų.

 4. Didžiausia gėda tokiam direktoriui, kuris, turėdamas būti visai mokyklai – vaikams, dar neturintiems aiškiai susiformavusių vertybių – moraliniu ir idėjiniu pavyzdžiu, atvirkščiai, parodė, kad svarbiausia šiame pasaulyje ir šiais laikais yra netrukdyti pavojingai mastantiems elgtis kaip panorėjus ir siekti ko panorėjus, net jei siekiami tikslai yra žalingi didžiajai daugumai visuomenės. Taip elgdamasis jis pamina Lietuvos tradicijas, kultūrą ir dvasines vertybes.

 5. Gaila kad direktorius suklupo, nors turėjo būti pasaulio šviesa , pasaulio druska, Evangelijos skleidėjas ir mūru stoti už Dievo ir Tiesos Žodį.

 6. Gaila. Kadaise kunigai už tikėjimą kovodovo iki mirties. Dar nesenai už „Kronikos“ leidimą, platinimą, kuri skelbdavo sovietams neparankias (t.t. ir tikėjimo) tiesas, kunigai kalėjimų nebijodavo (vienas jų – kardinolas S.Tamkevičius). Dabar gi, vienas kitas kartais pasako kokį Tiesos tikėjimo žodį – ir į krūmus. Jei ne tai kiti broliai patvarko,

 7. Jėzus stalus vartė kai tam buvo metas. Kapelionas Paulius tai daro pačiu laiku. Gimnazijos direktorius kupinas meilės. Bet ar ta meilė tiesos šviesoje?

 8. Pritariu! Nesupratau kaip galima lysti ten kur nesueina, tiems belyčiams! Kunigą palaiko visa krikščioniška Lietuva! O direktorių reikia patį nušalinti iš pareigų, tegul toliau lenda į s……

 9. 14 „Laodikėjos bendrijos angelui rašyk: ‘Tai skelbia Amen, ištikimasis bei tiesakalbis Liudytojas, Dievo kūrybos Pradžia. 15 Žinau tavo darbus, jog nesi nei šaltas, nei karštas. O, kad būtum arba šaltas, arba karštas! 16 Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, aš išspjausiu[i3] tave iš savo burnos. 17 Tu gi sakai: „Aš esu turtingas ir pralobęs, ir nieko man nebereikia“, – o nežinai, kad esi skurdžius, apgailėtinas, beturtis, aklas ir plikas. 18 Aš tau patariu pirkti iš manęs išgryninto ugnyje aukso, kad pralobtum, baltus drabužius, kad apsirengtum ir nebūtų matoma tavo nuogumo gėda, ir tepalo pasitepti akims, kad praregėtum. 19 Aš baru ir ugdau tuos, kuriuos myliu; būk tad uolus ir atsiversk! 20 Štai aš stoviu prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi. 21 Nugalėtojui aš leisiu atsisėsti šalia savęs, savo soste, panašiai kaip aš nugalėjau ir atsisėdau šalia savo Tėvo jo soste’.

  22 Kas turi ausis, teklauso, ką Dvasia skelbia bendrijoms!“ Apr.

 10. Mano nuomone direktorius yra karjeristas. Jis negina Pauliaus Vien Del Savo Kailiuko ir Karjeros. Juk zinomo ir liudnai pagarsejusio direktoriaus Sidlausko mokinys.

 11. Mano nuomone direktorius yra karjeristas. Jis negina Pauliaus Vien Del Savo Kailiuko ir Karjeros. Juk zinomo ir liudnai pagarsejusio direktoriaus Sidlausko mokinys.

 12. Ar yra ten tėvų,NORMALIŲ? STOKITE GINTI DRĄSAUS KUNIGO PAULIAUS!!!!! JEI MANO TEN VAIKAI MOKYTŲSI TIKRAI RINKČIAU PARAŠUS UŽ ŠĮ STIPRŲ GERĄ VIENUOLĮ,O ŠTAI DIREKTORIŲ ,KURIS ŠLIAUŽIOJA KELIAIS FARIZIEJAUS,PATAIKAUJANČIO BEDIEVIŲ NUOMONEI,GRAŽIAI LINK DURŲ PALYDĖČIAU????‍♀️

 13. Ar yra ten tėvų,NORMALIŲ? STOKITE GINTI DRĄSAUS KUNIGO PAULIAUS!!!!! JEI MANO TEN VAIKAI MOKYTŲSI TIKRAI RINKČIAU PARAŠUS UŽ ŠĮ STIPRŲ GERĄ VIENUOLĮ,O ŠTAI DIREKTORIŲ ,KURIS ŠLIAUŽIOJA KELIAIS FARIZIEJAUS,PATAIKAUJANČIO BEDIEVIŲ NUOMONEI,GRAŽIAI LINK DURŲ PALYDĖČIAU????‍♀️

 14. Savo nuožiūra manau atsistatydinti turėjo direktorius, bet buvo atleistas kapelionas. Žinoma ne dėl „Pauliaus bandymo paliesti p*liuojančią žaizdą“, bet dėl Katalikiško identiteto neįdiegimo/pamatų sutvirtinimo per tiek laiko! Kaip ir vienam žmogui minėjau, dabar iš Pauliaus bandoma padaryti „pavyzdį“.

 15. Negi visi gimnazijos tėvai tylės? Reikia tokį direktorių pasikviest pokalbiui. Menkystos savo pavyzdžiu menkystas ir išauklės. Ei, tėveliai, dėl savo vaikų, pakelkit užpakalius nuo sofos, pasišnekėkit su tuo prisitaikėliu.

   • Tevai, skaityk komentarus. Kunigas veda sviesos ir doros keliu. Jis uz seimas. O direktorius turi uzleisti vieta geram sviesuoliui, jis gales vadovaut paradams.

 16. Paulius tvirtas Dievo karys, PAGARBA siam Dievo tarnui, o Alvydas skilo. Keista, tai kam direktorius tarnauja?Dievui? Ar savo uzpakalio issaugojimui? Nustebau, ta pati brolija, tie patys broliai, tos pacios vertybes, vienas Dievas ir Dievo zodis. Cia kaip Judas parsidave uz kelis grasius. Nu slykstu, kai Baznycia ir kunigai turi kalbeti ir gint savo pozicija, kunigas, kuniga tildo ir dar atsipraso. Tai kuom tiket?

 17. Direktoriui!!! Ar negėda atleisti kunigo už tai kad Šventojo rašto tiesą gynė? Prieš Dievą negėda ?
  Pagarba Pauliui Vaineikiui,
  Sodomos ir Gomoros puolimas prasidėjo

 18. Labai teisingas sprendimas, nes butent kapelionas savo zodziais ir veiksmais sukompromitavo gera sios gimnazijos varda. Deja taip jau yra, kad siuo atveju direktoriui nebuvo jokio kito pasirinkimo, nes reikejo kazkaip gelebti gimnazija ir jos bendruomene, kas sis garbus zmogus ir padare, todel tikrai neturetumet plustis ir kaltinti direktoriaus, nes jo veiksmai sioje situacijoje yra visiskai adekvatus ir teisingi.

  • Koks teisingas? Jei nesugebate mąstyti ,tai patylėkite. Kur Žodžio laisvė, kur katalikiškos vertybės, kas valdo Lietuvą, kokia demokratija? Direktorių lauk, o ne kapelioną…

  • „…kapelionas savo zodziais ir veiksmais sukompromitavo gera sios gimnazijos varda.“ Komentatorius galėtu pakomentuoti, kaip tarnaujant Dievui ir vykdant Jo valią galima sukompromituoti katalikiškos gimnazijos vardą. Tamsta matomai siūlo rinktis baimę ir kompromisus su velniu. Šitas Žmogus, brolis Paulius savo pozicija tiesiog gelsti nepavydetinai sunkioje padėtyje atsidūrusią Bažnyčią. Mes, krikščionys privalome būti drąsus ir įžūliai ginti Dievo tiesas. Be baimės ir be išlygų.
   „Žinau tavo darbus, jog nesi nei šaltas, nei karštas. O, kad būtum arba šaltas, arba karštas! Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, aš išspjausiu tave iš savo burnos.“ Apr 3 – 15, 16

 19. Stai kaip pas mus pasidare , – uz neigaliu, zmoniu kurie nezino kokia yra ju lytis nusimovus kelnes ir kurie nesikreipia i gydymo istaigas pavadinti visikai teisingai , – seksualiniais iskrypeliais ir del to kaltinti dvasini teva. Cia tikrai per toli nuzenge sutrypdami musu dvasini kulturini pavelda. Reikia tuos LG pripazinti neigaliaisiais ir jokiu konvenciju nes po to prades vaikus mokykloje te….uoti su lytiniu auklejimu apie masturbacijos nauda ir kitus lytinius nukrypimus kurie zalos jaunaja karta

 20. Štai tikrosios demokratijos ir tolerancijos išraiška! Sarmata direktoriui! Visuomenė turi reikalauti jo atsistatydinimo

 21. Tai ir šėtono prašyčiau nebesmerkti,jei tai tiesa.Net nesitiki kažkaip,kad direktorius taip pasielgė.Laiškas,dar neįrodymas,kol nėra oficialaus patvirtinimo.Tai panašiau į iškrypėlių sabotažą.

 22. Tiesa yra tokia, kad baznycios zodis gali buti uzgincytas, taciau Dievo Zodis negali buti uzgincytas, ir tik jis vienintelis turi tokia teise kalbeti, kalbeti Sventu rastu, o jo zodi gali skleisti Dievo tarnai zemeje tarp musu. Ramybes jums.

 23. Aciu kunigui uz tiesa ir drasa . Jeigu daugiau kunigu ir pasaulieciu pasisakys pries pederastu ir genderistu diktatura, tai tie visi pseudomenininkai, komsomolcai , purvasklaidininkai, parsidave tautos padugnes , visokios sukiaulejusios europarlamentares ir panasus sedintys Soroso ir globalistu kisenej bus pastatyti i vieta ir pabruks uodegas. Jie yra drasus kol gali nusitaikyti ir pjudyti viena drasu zmogu, bet kai daug zmoniu prades pasisakyti, jie issigas nes ju yra mazuma. Zmones turi pradeti organizuota kova pries sita marksistini/globalistini bruda nes jeigu kovosime pavieniui bus lengva susidoroti. Tegul Dievas palaimina sita kuniga. Sventajam raste parasyta kad tie kurie bus persekiojami del Kristaus ir jo baznycios bus palaiminti. Kada dauguma kunigu prades viesai ginti seima, tikejima, Kristaus baznycia ? Praeityje buvo daug sventuju kurie del Kristaus buvo kankinami, deginami , atiduodami zverims koliziejuose. Ka pasakys siu laiku kunigai ir krikscionys kai Dievas juos paklaus kaip jie gyne Kristaus baznycia ir tikejima, kurioje barikadu puseje jie stovejo. Siais laikais negalima bus islikti neutraliam.

 24. Vis dėlto, būtų įdomu žinoti, ar kapelionas atleistas dėl savo (krikščioniškos) pozicijos viešo reiškimo ar dėl paties reiškimo būdo (nelabai krikščioniško). Derėtų pripažinti, jog br. Pauliaus išpublikuota žinutė yra baisi. Mus piktina, kai Žukauskas nepritariančius Stambulo konvencijai išvadino plokščiažemininkais ir panašiai. Tačiau kodėl mes savo pozicijai reikšti galime rinktis bet kokias priemones, bet kokią retoriką su baisiausiais epitetais ir grasinimais ir nematome tame problemos? Labai linkiu katalikiškajam flangui neprarasti savitvardos, nes tai laimėti nepadės. Beje tai nereiškia susitaikymo ir prisitaikymo – kad visuomenė bunda yra gerai.

  • Su velniu privalu kalbėti nenaudojant įžeidžių žodžių? Vaikinas jautrios prigimties, tiesa? Klausimas: kodėl tuos, kuriais patas Dievas bjaurisi privalu vadinti naudojant eufemizmus? „Nesugulsi su vyriškiu tarsi su moterimi: tai yra pasibjaurėjimas.“ (Kun 18-22). Jie pasirinko sodomiją. Tebūnie tai jų teisė, nekvestionuoju. Bet mano teisė juos vadinti sodomiečiais. Beje gal atsiras bandančių „uzkimšti burną“ pačiam Dievui. Juk remiantis šiomis dienomis siautejančių liberalių gaujų nuomone Jis būtų pats didžiausias „homofobas“ ir „mačo“. Renkuosi įžūlų pasipriesinimą blogiui ir beprotybei. Jokios tolerancijos iškrypėliams ir jokios tolerancijos JŲ mokymui. Taškas.

 25. ŠAUKIU AŠ TAUTA !
  Tikiu, kad Pauliiaus išmetiimas iš mokyklos tik dar labiau ipareigos kovai už mūsų dar neiškrypusia TtAUTA!!!!!!

 26. Tai gal Raskevičių Virbalis pasikvies kapelionauti į gimnaziją?
  Gėda jums, praniai. Nusivylimas visiškas jumis! Jau užauginot vieną gyvatę – bernardinai.lt, tai dabar savus brolius skalpuojat? Ir už ką? Už šv. Rašto citavimą! O visokius paleistuvius ir ezoterikus – laikot ir palaikot. Puiku tiesiog.

 27. Protiškai atsilikę su numirusiom smegenim kurie atleido šį drąsų žmogų! Kuris pasakė visu 100% tiesą! Jūs ka iškrypimus propaguojat?

 28. Vaikai atsiranda tik iš vyro ir moters sueities, ir tai yra normalu, kryptinga (iš gamtos, iš Dievo).
  Vienalyčių asmenų santykiai, ar su lavonais, vaikais, gyvūnais yra nukrypimai nuo normos ir yra pasibjaurėjantys, keliantys šleikštulį.
  Santykiaudami vyrai, vienas iš jų turi apsimesti moterimi. Ar vaidinti yra normalu, tikra? Tai gali būti fizinis ar psichinis sutrikimas- liga. Nesusivaldantys nuo tokių santykių daro nuodėmę. Br. Paulius teisingai pabarė. Pagarba br. Pauliui, aš su Tavimi. Prisiminkim Jėzaus kalno pamokslą „Palaiminimai“.

 29. Adekvatus sprendimas. Nė vienas iš čia rašančiųjų nenuliūdo, kad broliai susipriešino, nes taip ir nesuprato, kad Meilė yra ne idėja, o kūnas ir kraujas, ir vienuolių bendruomenė yra dvasinė šeima, kurios bendrystę reikia saugoti ir ginti. Teisingi ir nepatikimi „šeimos gerovės“ gynėjai, besityčiojantys ir vartojantys žeminančius žodžius, kad apgintų savo didvyrį. Tai ne Evangelija ir su šiuo paradu netraukia žygiuoti. Nepritariu ir šios svetainės redaktoriams, leidusiems necenzūrinius žodžius, užgauliojimus ir patyčias. Verčiau vienykimės maldoje, tildykime aistras ir piktybes, leiskime visiems turėti savo nuomonę, nueiti savo kelią, nes kitaip gali įvykti tai, apie ką kalbėjo šventasis Paulius: „jeigu jūs vienas kitą kremtate ir ėdate, žiūrėkite, kad nebūtumėte vienas kito praryti!“ (Gal 5, 15)

 30. Pirmiausia dėkoju savo Dievui per Jėzų Kristų už jus visus, nes visame pasaulyje kalbama apie jūsų tikėjimą. Man liudytojas Dievas, kuriam tarnauju dvasia, skelbdamas Jo Sūnaus Evangeliją, jog be paliovos jus prisimenu savo maldose,
  Romiečiams 1:8‭-‬9 LTB

  Ačiū Dieve tau už br. Paulių.
  O Ponas direktorius, turėtų susimąstyti apie savo pašaukimą. Ar tikrai jis vertas būti OFM? Ar tiesiog eiti gal į LGBT ir ten prašyti kokio garbingo posto.
  Kartais nereikia net klausti kas tu, matosi viskas aiškiai iš tavo darbų, pasirinkimų ir už kurį frontą esi pasiruošęs kovoti ir aukotis.
  Velnias juda ir stipriai juda, todėl mes Krikščionys turime stipriau judėti ir priešintis velnio darbams.
  O Jūs Ponas Direktoriau Alvydai Virbali nesate vertas prie savo pavadinimo rašyti OFM labiau jums tiktų LGBT

 31. Su velniu privalu kalbėti nenaudojant įžeidžių žodžių? Vaikinas jautrios prigimties, tiesa? Klausimas: kodėl tuos, kuriais patas Dievas bjaurisi privalu vadinti naudojant eufemizmus? „Nesugulsi su vyriškiu tarsi su moterimi: tai yra pasibjaurėjimas.“ (Kun 18-22). Jie pasirinko sodomiją. Tebūnie tai jų teisė, nekvestionuoju. Bet mano teisė juos vadinti sodomiečiais. Beje gal atsiras bandančių „uzkimšti burną“ pačiam Dievui. Juk remiantis šiomis dienomis siautejančių liberalių gaujų nuomone Jis būtų pats didžiausias „homofobas“ ir „mačo“. Renkuosi įžūlų pasipriesinimą blogiui ir beprotybei. Jokios tolerancijos iškrypėliams ir jokios tolerancijos JŲ mokymui. Taškas.

 32. Visa ši istorija geriau už bet kokius argumentus įrodo paprastą tiesą – turim visom jėgom priešintis Stambulo konvencijos ratifikavimui ir „partnerystės“ įstatymui. Rašykime asmeniškus laiškus savo apygardos seimo nariams. Mandagiai, bet griežtai įspėkime, kad STEBĖSIME JŲ BALSAVIMUS ŠIAIS KLAUSIMAIS ir tai mums taps lemiamu kriterijumi apsisprendžiant dėl balsavimo kituose rinkimuose į Seimą.

 33. Man tai keista kaip sis zmogus galejo mokyti musu vaikus? Tai yra vaiku traumavimas! Tikiuosi jog prie vaiku sis asmuo niekada nebebus prileistas!

 34. Broleli Pauliau, Dievas su tavimi. Gerbiu už tiesos sakyma. Ne veltui esi Dievo duotas mums ganytojas. Mama sako, kad visada tave palaikysime.

 35. Aš tėvų vietoje parašyčiau tokį laišką direktoriui:
  Gerbiamas Direktoriau Alvydai Virbali OFM,

  Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo pasidalyta, kad br. Paulius Vaineikis OFM nuo 2021 m. kovo 1 d. nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje. Šiuo gavėnios laikotarpiu prašau Jūsų palikti br. Paulių Vaineikį OFM esamose pareigose. Priešingu atveju aš atsiimsiu savo vaiką iš Jūsų vadovaujamos gimnazijos. Dievas telaimina Jus ir Jūsų artimuosius.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte