REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Panevėžio vyskupas lankė tolimiausias vyskupijos parapijas

Gegužės 21 d. Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM lankėsi labiausiai nutolusiose vyskupijos parapijose – Kvetkuose, Kupreliškyje ir Papilyje.

Papilio klebonas kun. Vidmantas Kareckas administruoja pastarąsias dvi – Kupreliškį ir Kvetkus, rašoma Panevėžio vyskupijos puslapyje.

Kaip įprasta, vyskupas pirmiausia susitiko su parapijose esančiomis bendruomenėmis, seniūnais, jei yra mokykla – su mokyklos vadovybe.

Sekmadienį ganytojas kartu su parapijos tikinčiaisiais meldėsi už gyvus ir mirusius jos narius bei visus geradarius, kurių dėka žmonės gali ateiti į bažnyčią melstis ir Dievą garbinti.

Po klebono V. Karecko ataskaitos vyskupas L. Vodopjanovas aukojo Šv. Mišias.

Ganytojas homilijoje tikinčiuosius ragino nepamiršti Dievo įsakymų vykdymo kasdienybėje. Taip pat priminė atleidimo, pagalbos suteikimo vienas kitam svarbą, nes tai yra tikro krikščionio, Kristaus sekėjo, gyvenimo nuostata.

Vėliau vyskupas pasidalino 1946–1947 m. pateiktomis tuometinių Kvetkų, Kupreliškio ir Papilio parapijų klebonų ataskaitomis vyskupo Kazimiero Paltaroko vizitacijų metu, kuriose atsispindėjo tuometinė parapijų realybė, jose vyraujantys papročiai ar veikusios organizacijos. Parapijiečiai susidomėję klausėsi vyskupo skaitomo teksto, koks gi buvo jų parapijos gyvenimas tuomet, kai dar gyveno jų tėvai ar seneliai.

Ganytojas „pažadindavo“ susirinkusiuosius vis pasitikslindamas: „O kaip yra dabar?“. Skirtumas nėra palyginamas ne tik dėl tuometinio politinio visuomenės ir Bažnyčios situacijos bet ir dėl visai kitokios šiandienos demografinės situacijos ir kitų šiuo metu dominuojančių visuomenėje moralinių bei vertybinių tendencijų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte