Krikščionių profsąjunga kviečia į solidarumo ir protesto akciją #STOP LRT CENZŪRAI

LRT laidų vedėjui ir žurnalistui Virginijumi Savukynui susidūrus su nacionalinio transliuotojo LRT cenzūra, Krikščionių profsąjunga kviečia visus, kam svarbi LR Konstitucijoje įtvirtinta žodžio laisvė į solidarumo ir protesto akciją #STOP LRT CENZŪRAI. Solidarumą ir protestą kviečiame išreikšti mėnesį laiko nežiūrint, neklausant, neskaitant ir nedalinant komentarų bei interviu LRT.   

LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas dėl 2022 m. rugsėjo 30 d. savo asmeninėje feisbuko paskyroje išsakytos kritikos teisingumo ministrei Ewelinai Dobrowolskai LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės buvo pripažintas pažeidęs 3 LRT profesinės etikos kodekso straipsnius ir dėl to įpareigotas pašalinti įrašą, o LRT administracijai rekomenduota V. Savukynui skirti nuobaudą. Pats žurnalistas su tuo nesutiko ir kreipėsi į LRT Tarybą prašydamas tokį sprendimą naikinti, tačiau Taryba, vadovaujama Eugenijaus Valatkos, paliko galioti etikos kontrolierės pripažintus pažeidimus. Virginijus Savukynas tokius LRT veiksmus nusprendė apskųsti teismui.

Virginijus Savukynas yra gerbiamas katalikų bendruomenės ir Krikščionių profsąjungos narys, įgyvendinantis savo profesinį pašaukimą kaip patyręs, visuomenėje autoritetą turintis ir profesionalus žurnalistas. Akivaizdu, kad jo atvejis tapo tuo lakmuso popierėliu, parodžiusiu, kad LRT yra vienas iš Lietuvoje formuojamų „nutildymo kultūros“ ir cenzūros židinių.  

Šis atvejis taip pat atskleidė, kad LRT profesinės etikos kodeksą naudoja cenzūrai suvaržant savo bendradarbių konstitucines teises ir laisves bei „nutildymo kultūrai“ organizacijoje diegti. Kyla reali grėsmė, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų finansuojamas Nacionalinis transliuotojas vis labiau taps LRT vadovybei priimtinos ideologijos bei politinių pažiūrų propagandos įrankiu. Kitaminčiai LRT tampa personae non gratae (liet. nepageidaujamais asmenimis), yra tildomi arba verčiami pritapti save cenzūruodami. LRT vykstantys procesai tampa ir grėsme LR Konstitucijoje įtvirtintai žodžio laisvei.

„Krikščionių profsąjunga solidarizuojasi su savo nariu žurnalistu Virginijumi Savukynu suteikdama jam reikalingą pagalbą siekiant apsiginti prieš LRT ir kviečia visus, kam svarbi LR Konstitucijoje įtvirtinta žodžio laisvė į solidarumo ir protesto akciją #STOP LRT CENZŪRAI. Solidarumą ir protestą kviečiame išreikštimėnesį laiko nežiūrint, neklausant, neskaitant ir nedalinant komentarų bei interviu LRT“, – kviečia Audrius Globys, Krikščionių profsąjungos pirmininkas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta žodžio laisvė: „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai“ (25 str.). „Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką“ (33 str.).

Nelikime abejingi, šiandien ir vėl tampa svarbu būti vieningiems kovojant už žodžio laisvę!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

16 KOMENTARAI

 1. Jau daugiau kaip 10 metų nežiūriu tos LRT. Kaip beje ir kitų TV kanalų. Gyvenimas per trumpas, kad leistum jį žiūrėdamas TV.

 2. Palaikau šią akciją. Jau 15 metų neturiu televizoriaus ir neklausau nei jų radijo stoties. Pasirenku pati ką žiūrėti ir ką klausyti internete.

 3. Stipriai palaikau boikotą masonų fašistinės propagandos televizijai. Aš pats jau senai nežiūriu nei lrt nei delfi nei 15 min. siūlau ir visiems žmonėms paskelbti amžiną boikotą šiems degradavusiems kanalams.
  Pagarba Virginijui Savukynui.

 4. Pritarčiau šiai iniciatyvai. Bet, esu priklausomas nuo LRT žinių. Smerkite. barkite mane, bet visada pasižiūriu Panoramą ir Forumą pirmadieniais. Atsiprašau, jei ką nors įžeidžiau.
  Suprantu. kad LRT neobjektyvi, bet bandau įžiūrėti racionalų grūdą ir darau darau išvadas kas ir kaip. Sorry, bet nesugebėsiu boikotuoti LRT, nors pritariu Savukynui, kad LRT – angažuota institucija, tarnaujanti TS-LKD partijai. Beje, nesuprantu ką veikia šiame konglomerate “ krikščionys demokratai“ ?

  • O kas čia blogo, kad Jūs pasižiūrite. Priešą reikia pažinti iš veido (yra toks taiklus rusiškas posakis). Aš irgi pasižiūriu, bent jau žinių anonsus, nes kartais praneša ir kai ką naudingo (mokesčiai, orų prognozės, etc). Be to, pasitaiko neblogų filmų, nors kuo toliau, tuo rečiau. O retsykiais pralinksmina rinktinės komedijos, kaip antai šimonytės viešai vaidintas sielvartas paaiškėjus bartoševičiaus „vertybėms“. Pasijuokti irgi pravartu, nebūkime tokie jau rimtuoliai!

  • Gerb. ABC, labai prašyčiau pakomentuoti plačiau savo teiginį apie tai kas dedasi LRT. Aš nieko nežinau apie tai ir Jūsų įžvalgos man būtų labai aktualios.

 5. Nepritariu akcijai. Nepritariu todėl, kad ją organizuoja šitie, kurie organizuoja. Kai jie organizuos akciją prieš KRIKŠČIONIŲ vertimą dirbti sekmadieniais, kai jie organizuos akcijas prieš socialinę atskirtį, prieš neteisingą darbo kodeksą… Čia gi tik pasipiarinimas

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte