REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Bolivijos Bažnyčios vadovai: Bažnyčia buvo kurčia seksualinės prievartos aukoms

ŠaltinisAP NEWS

Trečiadienį Bolivijos Romos Katalikų Bažnyčios vadovai pripažino, kad Bažnyčia buvo kurčia seksualinės prievartos aukų kančioms, pranešama „AP News”.

Šalį neseniai sukrėtė kunigų pedofilijos skandalas.

Šios savaitės pradžioje į Boliviją atvyko vienas iš geriausių Vatikano lytinių nusikaltimų tyrėjų Jordi Bertemeu.

Pareiškime Andų šalies katalikų vyskupai teigė: „Kaip Bažnyčia susiduriame su skaudžiu momentu… nes esame tikri, kad tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėjome prie gilaus skausmo, sukelto nekaltoms aukoms”.

Pareiškimas paskelbtas vykstant bylos, susijusios su mirusiu ispanų jėzuitų kunigu Alfonso Pedrajasu, atgarsiams. Remiantis privačiu dienoraščiu, su kuriuo susipažino ispanų laikraštis „El País”, įtariama, kad dvasininkas septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose Bolivijos katalikiškose internatinėse mokyklose išnaudojo dešimtis nepilnamečių. Jis mirė nuo vėžio 2009 m.

Vyskupai teigė: „Nors žinome, kad neįmanoma kompensuoti padarytos žalos, esame pasiryžę padaryti viską, kas įmanoma, kad… siektume žalos atlyginimo, padedami profesionalų, kurie teikia pagalbą ir padeda užgydyti žaizdas bei randus”.

Prokuratūra inicijavo tyrimą, kuris lieka konfidencialus, ir paragino nukentėjusiuosius duoti parodymus. Atlikus šį tyrimą buvo atskleista naujų seksualinio išnaudojimo atvejų, o šio mėnesio pradžioje vienam kunigui trims mėnesiams skirtas kardomasis kalinimas.

Šios savaitės pradžioje Bolivijos prezidentas Luisas Arce (Luisas Arčė) nusiuntė laišką popiežiui Pranciškui, prašydamas, kad Bažnyčia paskelbtų visus dokumentus apie kunigų lytinį išnaudojimą Bolivijoje.

Laiške jis ragina Bažnyčios vadovybę „pereiti nuo pareiškimų prie konkrečių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias nebaudžiamumui”.

Savo pareiškime Bolivijos vyskupai teigė, kad Bažnyčia įsteigs dvi komisijas, kurios „nustatys atsakomybę”. Jie pažadėjo teikti naujausią informaciją, sakydami, kad „prisidės prie skaidraus teisingumo sistemos tyrimo”.

Bolivijos jėzuitų draugija anksčiau atsiprašė aukų ir pažadėjo remti tyrimą, kartu pasmerkdama Pedrajaso vyresniuosius dėl tariamo dangstymo. Daugelis iš nurodytų asmenų jau nebetarnauja arba yra mirę.

Pagal Bažnyčios nuostatas asmenys, turintys pagrįstos informacijos ar patys patyrę seksualinę prievartą nuo Bažnyčios struktūrose tarnaujančių žmonių būdami nepilnamečiai ar pažeidžiami asmenys, yra kviečiami kreiptis į vyskupijose paskirtus tyrėjus bei teisėsaugos institucijas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte