Palangoje vyko konferencija „Tėvo namuose“

Praėjusį šeštadienį Palangą užplūdo automobilių sporto mėgėjai, stebėti didžiųjų lenktynių. Tačiau, kaip sakė Palangos dekanas Kęstutis Balčiūnas, Palangoje vyko ir „dvasinis ralis“. Šį palyginimą jis panaudojo sveikindamas antrosios ekumeninės konferencijos, vykusios liepos 17 d. Palangoje dalyvius.

Šios konferencijos sumanytojas ir organizatorius – žinomas šalies biblistas Giedrius Saulytis. Praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje jo ugningi pamokslai pakeitė ne vieno žmogaus gyvenimą, ką paliudijo ir vienas iš konferencijos pranešėjų, Klaipėdos Miesto bažnyčios pastorius Saulius Karosas. Šiuo metu G. Saulytis su šeima gyvena Palangoje atsidėjęs Naujojo Testamento vertimams. Jo seminarai Švento Rašto temomis ne vieno dvasinio gyvenimo ieškotoją skatina gilintis į Dievo Žodį.

Dar viena jo veikla – ekumeninio dialogo tarp skirtingų krikščionių puoselėjimas. Jau antrus metus jis kviečia įvairių bažnyčių tikinčiuosius susirinkti Palangoje ir apmąstyti, kokie sąlyčio taškai gali vienyti skirtingų konfesijų krikščionis.

Vilniaus šv. Paraskevės ortodoksų parapijos choras
Vilniaus šv. Paraskevės ortodoksų parapijos choras / Lino Atgalainio nuotr.

Konferencijos dalyviai galėjo klausytis tiek akademinio pasaulio, tiek sielovadoje pasižymėjusių kalbėtojų. Ypač malonu, kad renginyje dalyvavo Vilniaus šv. Paraskevės ortodoksų parapijos atstovai, vadovaujami savo dvasinio tėvo kunigo, žinomo tinklaraštininko Gintaro Sungailos. Jo pranešimas leido klausytojams išsamiai susipažinti su menkai Lietuvoje pažįstama Ortodoksų Bažnyčios pozicija, ekumenizmo klausimais.

Įvairiais aspektais ekumeninio dialogo klausimus dar gvildeno kun. Romualdas Dulskis, Saulius Karosas, Miesto bažnyčios pastorius, Anželika Krikštaponienė, Bažnyčios Tiesos žodis pastorė. Su Jėzaus žodžių apie vienybę bibliniu kontekstu klausytojus nuodugniai supažindino renginio „siela“ G. Saulytis. Giesmėmis į bendrą maldą jungė Palangos parapijos šlovinimo grupė, vadovaujama Audronės Juozauskaitės.

Norėtųsi, kad ši neformali iniciatyva tęstųsi. Tam reikia ne tik G. Saulyčio entuziazmo, jo neblėstančio troškimo, kad krikščionys vienytųsi, bet ir kad toks troškimas apimtų kuo daugiau širdžių. Nors Tėvo namuose, kaip sakė Jėzus, daug kambarių, juose užteks vietos visiems, norisi, kad šie kambariai nebūtų vienas nuo kitų užrakinti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis