Lenkija: nesiruošiam įgyvendinti jokių ES teisingumo teismo sprendimų

Lenkijos vyriausybė pareiškė nesiruošianti įgyvendinti ES teisingumo teismo sprendimo išvadų, kuriose teigiama, kad Lenkijos teismų sistema ir teisėjų paskyrimai yra kontroliuojami valdžios bei neatitinka ES teisės viršenybės principų.

Lenkijos teisingumo ministras Zbigniew Ziobro pareiškė, kad tokie ES teismų sprendimai yra padiktuoti Europos Komisijos ir atspindi „kolonialistinį mąstymą“ skirstant šalis nares į „blogąsias“ ir gerąsias“.

Lenkiją kritikuojantis teisės profesorius R. Daniel Kelemen teigia, jog tokiais savo veiksmais Lenkija de facto „nebėra ES narė, nes sulaužė esminį šios organizacijos principą – teisės viršenybę“. Teigiama, jog tokie Lenkijos sprendimai jai gali kainuoti milijardus eurų, kurie gali būti neduodami Lenkijai iš ES biudžeto dėl teisinės viršenybės principų nesilaikymo.

Anksčiau Lenkija aiškino, kad teismų reforma ir išaugusia teisėjų kaita siekiama teismų sritį apvalyti nuo sovietinių teisėjų, dirbusių komunistams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

  1. Šaunuoliai vengrai ir lenkai jau darosi europa spalvotuku irstva jiem suteikiamos iskirtines salygos jie gali buti nebaudziami briuseliui nereiktu kistis į kitu saliu vidaus reikalus

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis