REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Palaikymą Rusijai reiškęs panevėžietis išbrauktas iš kandidatų į savivaldybės tarybą

ŠaltinisBNS

Palaikymą Rusijai socialiniuose tinkluose išreiškusį Petrą Mureiką politinis komitetas „Panevėžio labui“ pašalino iš kandidatų į savivaldybės tarybą, pats panevėžietis sako nesitikėjęs, kad kas nors kapstysis praeityje ir teigia išreiškęs savo nuomonę apie situaciją Ukrainoje. 

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje panevėžietis pernai balandį pasidalino įrašu, kad „tik Rusija išvalys Ukrainą nuo nacių ir kito mėšlo. Šlovė Rusijai.“

Šie įrašai dabar yra pašalinti. Juos paviešino žurnalistas Rimvydas Valatka.

Gavęs žinių apie tokius įrašus komitetas bendramintį sausio 5-ąją vienbalsiai pašalino iš savo gretų. Komiteto lyderės Viktorijos Vidžiūnienės teigimu, informacija juos pasiekė anksčiau nei išplito žiniasklaidoje. 

P. Mureika BNS teigė esantis prieš karą, nes pats yra tarnavęs sovietinėje kariuomenėje ir patyręs Afganistano karo žiaurumus, matęs iš karo grįžusių vyrų veidus. Vyras apgailestavo, kad dėl jo žodžių nemalonumų patyrė komiteto kolegos. 

„Visai nesitikėjau, kad kas nors kapstytis mano kažkokioj praeityje. Tiesiog apie tuos šiukšlinus, ar kaip įvardinti, santykius tarp rinkimų dalyvių užmiršau, kad tarp jų darosi koviniai veiksmai surasti kokią neigiamybę ir pateikti priešininkui, – antradienį BNS sakė P. Mureika. – Apgailestauju, kad taip įvyko. Atsiprašau kolegų, kad dėl patiklaus užmaršumo padariau tai, ko, galbūt, ir nebūčiau daręs. Tarp draugų būčiau pasikalbėjęs ir tiek.“ 

P. Mureika teigė komiteto buvęs įrašytas paskutiniu numeriu kandidatų sąraše, tačiau to nesureikšminęs.

Donecko ir Luhansko gyventojai pasakė, kad pagal jūsų taisykles negyvensime. Pasipriešino

Vyras BNS sakė savo nuomonę socialiniuose tinkluose išreiškęs apie situaciją Ukrainoje, kuri klostėsi nuo 2014 metų. 

„Valdžia 2014 metais pasirašė sutartis, ką vykdys, kad bus rinkimai, bet to neįvykdė. Patraukiama tam tikra karinė jėga, užima prievarta valstybinius pastatus, įveda savo tvarką, bet pagal ją nenori gyventi kiti Ukrainos žmonės. Donecko ir Luhansko gyventojai pasakė, kad pagal jūsų taisykles negyvensime. Pasipriešino, – savo požiūrį dėstė P. Mureika. – Ką darė neteisėta valdžia? Siuntė kariuomenę ir aštuonerius metus apšaudydavo Donecko ir Luhansko Respublikas už tai, kad jie yra nepaklusnūs.“

P. Mureika teigė, kad jo pasipiktinimą sukėlė tūkstančiai žuvusiųjų kare.

„Man pyktis užėjo, žiežirba, plyksnis, kada baigsis karas ir kas sugebės suvaldyti žmonių žudymą ir apšaudymą. Parašiau rusiškai, kad tik Rusija gali sustabdyti“, – sakė panevėžietis, pabrėžęs, kad yra prieš karą ir už taiką pasaulyje.

Rinkimų komiteto lyderė, kandidatė į Panevėžio miesto merus V. Vidžiūnienė BNS teigė sausio 5-osios popietę gavusi žinutę su išsaugota nuotrauka, kurioje matyti minėto asmens įrašai iš „Twitterio“.

„Iškart skambinau komiteto tarybos nariams sušaukti tarybą, bendravome ir su P. Mureika, jis pozicijos nepaneigė. Mes labai operatyviai sušaukėme komiteto tarybos posėdį, dauguma pasisakė šalinti Petrą iš komiteto tarybos, priimtas vienbalsis sprendimas“, – teigė V. Vidžiūnienė.

Anot jos, apie tokį sprendimą pranešta ir Vyriausiajai rinkimų komisijai, ši išbraukė iš pretendentų į kandidatus.

Anot V. Vidžiūnienės, P. Mureika pats pasisiūlė kandidatuoti kartu su komitetu, pritarė rinkimų programai, nuostatoms. 

„Priėmėme sprendimą priimti į kandidatų sąrašą. Žmogiškai nekilo paklausti, kokia pozicija dėl karo. Bendrauji kitu tikslu“, – tvirtino V. Vidžiūnienė. 

Pirmasis apie P. Mureikos pašalinimą iš komiteto pranešė portalas 15min.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks kovo 5 dieną.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte