Per Švediją ritasi masinių bankrotų banga

2022 m. antrąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, bankroto paraiškas pateikusių Švedijos įmonių skaičius išaugo 22 proc., teigia Švedijos verslininkų organizacija Företagarna.se.

Nauja verslo ir kreditų reitingavimo bendrovės UC statistika rodo, kad bankrotų skaičius auga, taip pat mažėja pradedančiųjų verslą. Palyginti su 2021 m., bankrotų skaičius pernai padidėjo 5 proc. Šis augimas buvo ypač ryškus antrąjį pusmetį, kai bankrutavo 22 % daugiau įmonių.

Företagarna.se vyriausiojo ekonomisto Johano Gripo tai nestebina. Jis aiškina, kad situaciją reikėtų vertinti atsižvelgiant į tai, kad išėjome iš dvejus metus trukusios pandemijos, o kai apribojimai pagaliau buvo panaikinti, prasidėjo energetikos krizė ir pasikeitė [centrinio banko] palūkanų normų politika.

Ponas Gripas pastebi, kad viena iš didžiausių pandemiją išgyvenusių įmonių problemų yra ta, kad daugeliui jų reikėjo susimokėti nemažai mokesčių. Kartu su sumažėjusia jų prekių ir paslaugų paklausa, tai sukėlė didelį spaudimą jų finansams.

viena iš didžiausių pandemiją išgyvenusių įmonių problemų yra ta, kad daugeliui jų reikėjo susimokėti nemažai mokesčių

Kalifornijos universiteto ekonomistė Johanna Blomé, komentuodama bankrotų skaičius, atkreipia dėmesį į ryškų kontrastą tarp pirmojo ir antrojo 2022 m. pusmečio:

Tai tiesiogiai atsispindi UC statistiniuose duomenyse: didėja bankrotų skaičius ir mažėja pradedamų naujų įmonių.

Ji išreiškė susirūpinimą, kad šis neatitikimas gali turėti platesnių ekonominių pasekmių. Pridurdama, kad vyriausybė neskiria tikslinės paramos energijos sąnaudų mažinimui, M. Blomė atkreipė dėmesį į darbuotojų atleidimo bangos pavojų.

Daug darbo jėgos reikalaujančiame apgyvendinimo sektoriuje, kuriai priklauso viešbučiai ir restoranai, vien gruodžio mėn. bankrotų skaičius išaugo 29 proc. Mažmeninės prekybos pramonėje, kuri taip pat labai priklauso nuo darbo jėgos, bankroto bylų skaičius išaugo 28 %.

Be didėjančio įmonių bankrotų skaičiaus, Švedija taip pat susiduria su namų ūkių skolų krize.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte