Trijų Karalių eisena Lenkijoje pritraukė net 1,5 mln. dalyvių

ŠaltinisCNA

Sausio 6 d. Lenkijoje Trijų Karalių eitynės, skirtos Trijų Karalių šventei, vyko 800 šalies miestų ir miestelių gatvėmis. Kaip manoma, turbūt didžiausioje pasaulyje tokio pobūdžio gatvės eisenoje dalyvavo apie 1,5 mln. žmonių.

Šiais metais giesmės buvo giedamos ne tik lenkų, bet ir ukrainiečių kalba.

„Linkime jums ir jūsų tėvynei taikos, stipresnės už karą. Linkime jums ir jūsų tėvynei vilties, stipresnės už mirtį. Šlovė Ukrainai”, – sakė Varšuvos ukrainiečių pagalbinis vyskupas Michałas Janocha gausiai susirinkusioms ukrainiečių motinoms su vaikais Varšuvoje.

Sausio 6 d., Trijų Karalių šventė, Lenkijoje yra nedarbo diena. Daugelyje šalies miestų šiai progai paminėti rengiamos spalvingos procesijos, kurių dalyviai prisimena Trijų Išminčių, atvykusių į Betliejų pagerbti naujagimio Jėzaus, kelionę.

Tądien po Viešpaties angelo maldos Vatikane popiežius Pranciškus pasveikino visus Trijų Karalių parado dalyvius, sakydamas: „Mintimis esu Trijų Karalių parade, kuris šiandien vyksta daugelyje Lenkijos miestų ir kaimų.”

Šių metų Trijų Karalių parado šūkis buvo „Sekime paskui žvaigždę”. Pasak organizatorių: „Žvaigždė paskatino Išminčius iš Rytų leistis į kelionę. Kiekvienam iš mūsų reikia gerų vedlių, kurie nukreiptų mus teisinga kryptimi kelyje pas Kristų”.

„Šiais metais Lenkijoje buvo pranešta apie 753 Trijų Karalių paradus, o Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Kamerūne, Ruandoje ir Zambijoje – apie keliolika”, – sakė Trijų Karalių paradų fondo valdybos pirmininkas Piotras Giertychas.

Pasak jo, parade kasmet dalyvauja beveik 2 mln. žmonių. „1 mln. gatvėse ir dar milijonas prie televizorių”, – teigė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte