Lietuvos URM išsikvietė Vatikano atstovą, įvertino popiežiaus pasisakymus

ŠaltinisBNS

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė rugsėjo pradžioje su Vatikano atstovu Lietuvoje aptarė atgarsį sukėlusius popiežiaus Pranciškaus pasisakymus apie Rusiją, tačiau detaliau susitikimo ministerija nekomentuoja.

„Viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko pokalbiui su Apaštaliniu Nuncijumi rugsėjo 8 dieną“, – BNS informavo ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė Paulina Levickytė.

Apie susitikimą ministerija iš anksto neskelbė, URM taip pat neteikia komentarų apie susitikimo turinį. P. Levickytė tik nurodė, kad susitikimo metu nuncijui nebuvo įteikta nota.

Apie tai, kad ministerija pokalbiui planuoja iškviesti Vatikano atstovą Lietuvoje Petarą Rajičių, ministerija paskelbė rugpjūčio pabaigoje, reaguojant į pontifiko teiginius apie Rusiją ir jos kultūrą.

popiežius teigė, kad „jūs esate didžiosios Rusijos – didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai.”

Iš pradžių planuota, kad susitikimas vyks rugsėjo 6 dieną, tačiau tądien ministerijos atstovai pranešė, kad jis nukeltas dėl nuncijaus atostogų, o apie naują datą neinformavo.

Vienoje Sankt Peterburgo katalikų bažnyčioje susirinkusiems žmonėms popiežius teigė, kad „jūs esate didžiosios Rusijos – didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai“.

Kyjivas apkaltino popiežių Pranciškų skleidžiant imperinę propagandą vaizdo žinutėje jauniems rusų katalikams.

Vatikano atstovas Matteo Bruni (Matėjas Brunis) vėliau išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad pontifiko pastabos buvo skirtos „padrąsinti jaunimą saugoti ir skatinti visa, kas teigiama didžiajame Rusijos kultūriniame ir dvasiniame pavelde“ ir popiežiaus pastabos „tikrai nebuvo skirtos imperinei logikai ir valdžios asmenybėms išaukštinti“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Lietuvos URM Vatikano atstovui įteikė notą, įvertino popiežiaus pasisakymus
    /////
    matyt virtualiai delivered

  2. Straipsnyje parašyta tiesos neatitinkantis faktas, tipo „Vienoje Sankt Peterburgo katalikų bažnyčioje susirinkusiems žmonėms popiežius teigė, kad „jūs esate didžiosios Rusijos, didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai”. Vis tik, o gal jis taip ar panašiai kalbėjo atvykusiems į Vatikaną rusų jaunuoliams? Ištaisykite.

  3. Koks mūsų dabartinės valdžios trumparegiškumas ir provincialumas! Nesuprantant žodžių prasmės, teikiama nota nuncijui. Išsišokėliai, besistengiantys išstumti tikėjimą Lietuvos.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte