Lenkijos vyskupas atsistatydino dėl lytinio išnaudojimo dangstymo

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus priėmė Lenkijos vyskupo atsistatydinimą dėl įtarimų, kad jis dangstė kunigų lytinį priekabiavimą prie vaikų, trečiadienį paskelbė Vatikanas.

Tai naujausias atvejis iš virtinės įtariamo vaikų lytinio išnaudojimo skandale, sukrėtusiame Lenkijoje politiškai labai įtakingą Katalikų Bažnyčią. 

Popiežius Pranciškus „priėmė atsistatydinimo prašymą“ iš Bydgoščiaus vyskupo Jano Tyrawos (Jano Tyravos) dėl įtariamo „aplaidumo… nepilnamečių lytinio išnaudojimo atvejais“, skelbiama viešos žiniasklaidos išplatintame Vatikano nuncijaus Varšuvoje pranešime.

Šių metų kovą Lenkijoje vienas valstybinis komitetas pateikė skundą, kuriame teigia, kad įtakingas velionio popiežiaus Jono Pauliaus II padėjėjas dangstė kunigų vykdytą lytinį išnaudojimą, 

81 metų kardinolas Stanislawas Dziwiszas (Stanislavas Dzivišas) buvo šventuoju paskelbto Jono Pauliaus II draugas ir sekretorius, drauge su juo dirbo Vatikane.

2016-aisiais emeritu tapęs kardinolas taip pat įtariamas nuslėpęs nuo Jono Pauliaus II ir kitų Bažnyčios pareigūnų lytinio išnaudojimo atvejų, dėl kurių kaltinami dvasininkai, tarp jų buvęs JAV kardinolas Theodore’as McCarrickas (Teodoras Makarikas).

Lenkų televizijos TVN24 per pastaruosius dvejus metus parodyti dokumentiniai filmai atskleidė šokiruojančių dvasininkų lytinio išnaudojimo atvejų ir iškėlė klausimų dėl S. Dziwiszo vaidmens.

Pernai Vatikanas pranešė apie kito lenkų vyskupo Edwardo Janiako (Evardo Janiako) atsistatydinimą dėl įtarimų, kad jis dangstė vaikų lytinį išnaudojimą.

Pernai popiežius Pranciškus priėmė prabangos pomėgiu garsėjančio Gdansko arkivyskupo Slawojaus Leszeko Glodzio (Slavojaus Lešeko Gludzio) atsistatydinimą, pasigirdus kaltinimams, kad jis ujo kunigus ir tylėjo apie įtariamą lytinį išnaudojimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis