Ateinantys mokslo metai – hibridinės klasės, Geros savijautos programa, nauji kompiuteriai

ŠaltinisSMM, BNS

Birželį mokyklas pasieks daugiau kaip 9,8 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių, trečiadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ši beveik 9,6 mln. eurų vertės technika bus išdalinta mokykloms, kuriose stinga kompiuterinės įrangos, kad naujus mokslo metus jos galėtų sutikti geriau pasiruošusios.

Be to, pasak ministerijos, bus įsigyta „Microsoft 365 A3“ licencijų, kurios leis 15 tūkst. mokytojų šioje interneto platformoje dirbti darbe ir namuose. Tam numatyta skirti 220 tūkst. eurų.

Trečiadienį Vyriausybė taip pat skyrė 3,9 mln. eurų hibridinėms klasėms įrengti ir 5,1 mln. eurų skirta Geros savijautos programos priemonėms įgyvendinti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai iš Vyriausybės rezervo skirta 9,8 mln. eurų Geros savijautos programai ir hibridinėms klasėms mokyklose įdiegti.  

„Natūralu, kad mokymosi spragos ir ilgo karantino padariniai emocinei sveikatai, socialiniams ryšiams išliks dar ilgai, o ypač tam jautrūs mokyklinio amžiaus vaikai. Tad rudenį planuojame ir daugiau pagalbos priemonių mokiniams ir mokykloms, dėl to paprašėme skubiai skirti lėšų iš valstybės rezervo, kad mokyklos spėtų pasiruošti dar iki ateinančių mokslo metų“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.   

„Geros savijautos programa – tai pasirenkamųjų paslaugų fondas mokykloms, skirtas mokinių emocinei sveikatai, fizinei būklei ir socialiniams įgūdžiams atstatyti ir palaikyti. Jai 2021 m. skiriama 5,1 mln. Eur. Išnaudojant Kultūros paso platformą ir veikimo schemą, praplečiant asortimentą, mokyklos galės savarankiškai rinktis tikslines paslaugas iš fizinių, juridinių ir nevyriausybinių organizacijų teikėjų sąrašo aktyvioms veikloms gryname ore, komandos formavimo užsiėmimams, psichologų paskaitoms, emocinio intelekto mokymams organizuoti ir pan. Vienam mokiniui skiriamas 15 Eur krepšelis“, – rašoma ministerijos puslapyje.  

Natūralu, kad mokymosi spragos ir ilgo karantino padariniai emocinei sveikatai, socialiniams ryšiams išliks dar ilgai.

„Hibridinės klasės – tai klasės, kuriose mokomasi mišriu būdu: dalis mokinių mokosi klasėse, kiti mokiniai, pvz., dėl sveikatos, nesutinkantys testuotis ar dėl kitų priežasčių, tuo pačiu metu – nuotoliniu būdu. Tokioms klasėms įrengti ir užtikrinti kokybišką ugdymą reikalinga ir speciali įranga“, – paaiškinamas naujas mokymosi būdas.  

Mokykla nuspręs, kurią klasę ji nori įrengti kaip hibridinę, pvz., pradinio ugdymo, penktokų – vienuoliktokų ar abiturientų. Vienos klasės įrengimas kainuoja apie 2000 eurų. Savivaldybėms bus skiriama centralizuotai nupirkta įranga hibridinėms klasėms įrengti. Prioritetas teikiamas mokykloms, kuriose mokosi daugiau nei 200 mokinių. Hibridinėms klasėms įrengti 2021 m. iš viso skiriama 3, 9 mln. eurų. Numatoma, kad iš viso bus įrengta apie 2000 klasių.  

Numatoma ir daugiau pagalbos priemonių mokykloms, kad naujus mokslo metus jos pasitiktų be didesnio streso ir geriau pasiruošusios. Birželio mėn. savivaldybėms bus pristatyti ministerijos nupirkti nešiojamieji kompiuteriai – iš viso 9 836 vienetai už beveik 6,9 mln. Eur. Jie bus išdalinti mokykloms, kuriose stinga kompiuterinės įrangos. Taip pat bus įsigyta „Microsoft 365 A3“ licencijų, kurios leis 15 tūkst. mokytojų šioje interneto platformoje dirbti darbe ir namuose. Tam numatyta skirti 220 tūkst. eurų. 

Tikimasi hibridines klases savivaldybėse taip pat įrengti iki rudens. Numatoma, kad iš viso bus įrengta apie 2 tūkst. klasių.

Mokykla nuspręs, kurią klasę ji nori įrengti kaip hibridinę: pradinio ugdymo, penktokų – vienuoliktokų ar abiturientų.

Vienos tokios klasės įrengimas kainuoja apie 2 tūkst. eurų: savivaldybėms bus skiriama centralizuotai nupirkta įranga hibridinėms klasėms įrengti.

Prioritetas, pasak ministerijos, bus teikiamas mokykloms, kuriose mokosi daugiau nei 200 mokinių.

Geros savijautos programa bus pasirenkamų paslaugų fondas mokykloms, skirtas mokinių emocinės sveikatos, fizinės būklės ir socialinių įgūdžių atstatymui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. „Hibridinės klasės“. Vaikų diskriminacija jau suplanuota naujiems mokslo metams. Neįmanoma nuslėpti pykčio ir nusivylimo 😐

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis