G. Landsbergis apie vizito Vatikane tikslus – sutvirtinti nenutrūkstantį Lietuvos ryšį su Šventuoju Sostu

Gegužės 12 dieną oficialaus vizito Italijoje ir Vatikane metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriato sekretoriumi ryšiams su šalimis arkivyskupu Paulu Richardu Gallagheriu (Šventojo Sosto užsienio reikalų ministru). Pokalbio metu buvo išreikštas abipusis pasitenkinimas intensyviais ir vaisingais Lietuvos ir Šventojo Sosto santykiais.

Apaštališkuosiuose rūmuose vykusio susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie įvairius Lietuvą ir Šventąjį Sostą neraminančius geopolitinius procesus, ypač artimoje Lietuvos kaimynystėje, sutarta, kad šalis sieja panašus požiūris į fundamentalias žmogaus teises, žmogaus garbę ir orumą  ir vienija bendras siekis aktyviai veikti religijų laisvės srityje.

Pokalbio metu didelis dėmesys buvo skirtas situacijai Baltarusijoje ir Ukrainoje aptarti. Ministras G. Landsbergis išsakė Lietuvos poziciją dėl agresyvių Rusijos veiksmų regione bei santykių su Rusija.

Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatijos vadovai išreiškė vienodą požiūrį į vakcinų nuo COVID-19 lygų prieinamumą visiems žmonėms, vengiant vakcinų varžybų dėl finansine galia grįstos nelygiavertės konkurencijos.

G. Landsbergis padėkojo Šventojo Sosto sekretoriui už Šventojo Sosto vykdytą Lietuvos okupacijos nepripažinimo politiką, kuri buvo išreikšta parama Lietuvos Katalikų bažnyčios veiklai okupacijos sąlygomis ir visus okupacijos metus prie Šventojo Sosto veikusia Lietuvos ambasada, bei už Lietuvos Katalikų bažnyčios indėlį nepriklausomybės kovose ir laisvės atgavimo byloje.

Ministrai sutarė tęsti abipusiu pasitikėjimu grindžiamą šalių dialogą.

„Pagrindinis vizito tikslas – pristatyti geopolitinę situaciją. Pradėjome pokalbį diskusija apie Baltarusiją, Ukrainą, platesnį regioną – kaip mes jį matome, kokie iššūkiai, agresyvėjanti Rusija, kuri gali imtis ir tolimesnių agresyvių veiksmų. Pasinaudojau proga padėkoti už Šventojo Sosto Lietuvos okupacijos nepripažinimo politiką, kuri yra svarbi ne tik kaip istorinis faktas, bet taip pat yra politinė realybė, kurią reikia prisiminti ir šiandien“, – vizito tikslus Vatikane paaiškino G. Lansbergis.

Lietuva ir toliau lieka ištikima savo ryšiui su Vatikanu.

„Krymas yra okupuotas, šios okupacijos visi nepripažįstame. Neatmetame galimybės, kad, jei Rusija taptų dar agresyvesnė, reikėtų vadovautis tuo pavyzdžiu, kurį mums parodė Šventasis Sostas, nepripažindamas Lietuvos okupacijos, – nepripažinti valstybių prijungimo prie Rusijos ar kito agresoriaus teritorijos“, – toliau tęsė jis.

„Mano komentaras trumpas: labai džiaugiuosi stipriais ir draugiškais dvišaliais santykiais, kurie yra grįsti pirmiausia pasitikėjimu. Šio vizito tikslas – sutvirtinti nenutrūkstantį Lietuvos ryšį su Šventuoju Sostu. Lietuva ir toliau lieka ištikima savo ryšiui su Vatikanu“, – pabrėžė G. Landsbergis.

„Su sekretoriumi kalbėjomės apie atkurtų diplomatinių santykių trisdešimtmetį. Šventasis Sostas buvo vienas iš nedaugelio, nepripažinusių Lietuvos okupacijos, tad kaip ir nereikėjo naujai sukurti santykių, tik juos atstatyti, kai Lietuva jau turėjo savo institucijas. Šią gražią sukaktį minėsime ir galbūt galėsime pasidžiaugti vienu ar kitu svarbiu vizitu“, – „Vatican News“ pasakojo užsienio reikalų ministras.

Galima pasiklausyti ir garso įrašo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis