Lenkijos valdančioji koalicija formaliai prarado daugumą Seime

ŠaltinisAFP-BNS

Lenkijos valdančioji dešiniojo sparno koalicija penktadienį formaliai prarado daugumą parlamento žemuosiuose rūmuose, trims įstatymų leidėjams pasitraukus iš savo frakcijos, nors jie neatmetė galimybės toliau remti vyriausybę.

Nuo 2015 metų valdžioje esanti konservatyvi partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) dabar 460 vietų Seime turi 229 mandatus, bet ji neretai gali kliautis kitų dešiniųjų frakcijų parama.

Be to, PiS neseniai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su maža partija „Kukiz15“, įkurta pankroko muzikanto Pawelo Kukizo (Pavelo Kukizo) ir turinčia keturis deputatus.

PiS atstovė Anita Czerwinska (Anita Červinska) teigė, kad vyriausybė tebekontroliuoja Seimą, kadangi „svarbiausia, kaip įstatymų leidėjai balsuoja“.

Visgi pagrindinė opozicinė partija – liberali „Pilietinė platforma“ (PO), sveikino deputatų pasitraukimą iš PiS frakcijos kaip „simbolinį momentą“.

„Vyriausybė nebeturi stabilios daugumos, kokią turėjo šešerius metus“, – žurnalistams sakė PO atstovas Janas Grabiecas (Janas Grabecas).

Parlamento aukštuosius rūmus – Senatą – kontroliuoja opozicija, o PiS juose priklauso 48 iš 100 vietų.

Trys iš PiS frakcijos pasitraukę įstatymų leidėjai sakė, kad partija atitolo nuo savo pirminių idealų, ir ypač kritikavo vyriausybės atsaką į COVID-19 pandemiją bei energetikos politiką. Jie taip pat teigė, kad smulkusis verslas nesulaukia pakankamos pagalbos.

Nuo šiol „nuodugniai, be išankstinio nusistatymo, nagrinėsime teisės aktų projektus, teikiamus abiejų politinio spektro pusių“, sakė Zbigniewas Girzynskis (Zbignevas Gižynskis) – vienas iš trijų pasitraukusiųjų.

Jis pridūrė, kad šis pasitraukimas yra „perspėjimas“ valdančiajai partijai.

„Jeigu PiS nesugebės pasitaisyti, esame įsitikinę, kad mūsų parlamentinė grupė pasipildys kitais PiS įstatymų leidėjais, nes žinau, kad daug žmonių yra tokie pat nepatenkinti, kaip ir mes“, – žurnalistams sakė Z. Girzynskis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis