Vilniuje vėl ištepta „vaivorykštės“ perėja – tik visuomenės skaldymo simbolis

Prieš kelias dienas atnaujinta vaivorykštės spalvų perėja Vilniaus senamiesčio pašonėje vėl suniokota, šįkart ji apipilta smala, skelbia naujienų portalas 15min.lt.

Su kiekvienu vėliavos atnaujinimu – sugadinimu didėja susipriešinimas tarp LGBT bendruomenės ir tradicinę šeimą palaikančių žmonių. Tai ypač pastebima socialinių tinklų diskusijose apie tai, kokia turėtų būti perėja ir jos funkcijos.

LGBT bendruomenės spalvomis nuspalvinta ne tik ši perėja, bet ir dar viena požeminė. Taip pat „Laisvės partija“ sostinės gyventojams padovanojo „vaivorykštės“ suoliuką, reklaminėje kampanijoje partijos nariams pozuojant su „vaivorykštinėmis“ kaukėmis. Visa tai vis labiau kursto neapykantą visuomenėje.

„Kaip matome, Vilniaus miesto savivaldybės prioritetai ir lėšų paskirstymas yra įdomus ir ne kiekvieno protui suvokti tokis pasirinkimo motyvus. Žmonių saugumui užtikrinti lėšų nėra, tačiau su bendrosiomis kelių eismo taisyklėmis nesuderinami veiksmai reguliariai finansuojami“, – savo nuostabą socialiniame tinkle „Facebook“ reiškia humanitarinių mokslų daktarė Asta Višinskaitė – Katutė.

Socialiniame tinkle aktyvi moteris stebisi, kodėl jau trečia savaitė prie sostinės darželio „Rasa“ nesutvarkoma pėsčiųjų perėja. „Įrengus greičio ribojimo kalniuką, jau trečia savaitė niekas neskuba dažyti perėjos „zebriuko“ ir grąžinti pėsčiųjų perėjos ženklo. Vairuotojai nebemato prasmės praleisti pėsčiųjų vedančių vaikus per gatvę ir pagal kelių eismo taisykles jie yra teisūs“, – pastebi ji.

„Ir tai ne vienetinis atvejis. Kaip sako vilniečiai, Čiurlionio gatvėje nesulaukia perėjos nuo praeitos vasaros; prie Minsko IKI kelios perėjos buvo nuskustos, dabar tenka jų ribas nustačius iš akies bėgti per gatvę ir t.t.“, – stebisi Vilniaus savivaldybės sprendimais dr. A. Višinskaitė – Katutė.

„Tai yra tiesiog žema, ši perėja jau ne vienerius metus čia gyvavo ir neseniai buvo perdažyta. Apmaudu ir pikta matyti šį vaizdą. Akivaizdžiai matosi, jog mus nori vėl nutildyti“, – anksčiau tame pačiame socialiniame tinkle savo apmaudą dėl sugadintos perėjos reiškė VU universiteto LGBT bendruomenė.

Primename, kad perėja LGBT bendruomenę palaikančiomis spalvomis nuspalvinta 2018 metais, Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją išvakarėse. Pastaraisiais metais ji sugadinta jau kelis kartus.

Šių metų gegužės pabaigoje ši LGBT bendruomenei svarbi vieta buvo užtepta juodai – socialiniuose tinkluose išplitusiame vaizdo įraše matyti, kad perėją uždažė keturi žmonės.

Policija pradėjo dvi administracines teisenas dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo tirdama tiek važiuojamosios kelio dalies nuspalvinimą juodai, tiek ir anksčiau jos paženklinimą įvairiaspalviais dažais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Deja turejo pasilnti kliuti o ne istepti ne uzbaige darbo trks kitiems salinti kliuti pagal lt istatymus gali buti pereje juida balta! Jokiu kitu taskas. O kad laisvez iskrypeliy partija daro kanori cia kita problema,

  2. KET nenumato spalvotu pereju. Jei ivyktu eismo ivykis, pvz.: automobilis partrenktu peistiji spalvotoje „perejoje“ kiltu klausimas: ar tai buvo pereja, ar siaip, kreideliu nutepliota gatve?

    KET numato baltos spalvos dryzius ant asfalto. Visa kita „ismone“ tik trukdo teisingam eismo supratimui ir interpretavimui. Gal laikas teisesaugai imtis reikiamu priemoniu tam, kad uztikrintu saugu eisma?

  3. Laisviečiai savo pažadus rinkėjam išpildys – duos kelias vairykštes ant važiuojamosios dalies, kelis vaivorykštinius suoliukus, kelis vaivorykštinius paradus per metus, legalią prostituciją, narkotikus, neribotą prekybą alkoholiu, visokių formų „santuokas“, BET visa kitą (biudžeto pinigus remontams, statyboms, paslaugoms, infrastruktūros gerinimui, apželdinimui etc.) įsidės sau į kišenę. Taip visa tai veikia. Win-win vadinasi 🙂

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis